bluedevil - en to ast translation catalogue (252 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
ast: Rede de: %1 (%2)

en: Disconnect
ast: Desconectar

en: Type:
ast: Tipu:

en: Address:
ast: Direición:

en: Adapter:
ast: Adautador:

en: Name:
ast: Nome:

en: Trusted
ast: D'enfotu

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
ast: Unviar ficheru

en: Setup NAP Network…
ast: Configurar la rede NAP…

en: Setup DUN Network…
ast: Configurar la rede DUN…

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
ast: Teléfonu

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
ast: Módem

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
ast: Ordenador

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
ast: Rede

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
ast: Cascos

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
ast: Auriculares

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia Device
ast: Preséu multimedia

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
ast: Tecláu

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
ast: Mur

[ctx: This device is a Joypad]
en: Joypad
ast: Mandu de xuegu

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
ast: Tableta

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
ast: Periféricu

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
ast: Cámara

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
ast: Imprentadora

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
ast: Preséu de procesamientu d'imáxenes

en: Settings
ast: Configuración

en: Device:
ast: Preséu:

en: Enable Bluetooth
ast: Habilitar Bluetooth

en: Always accept
ast: Aceutar siempres

en: Forget this Device?
ast: ¿Quies escaecer esti ficheru?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
ast: Escacer el preséu

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ast: Encaboxar

en: No Bluetooth adapters found
ast: Nun s'atopó nengún adautador Bluetooth

en: No devices paired
ast: Nun s'empareyó nengún preséu

note: https://github.com/python/mypy/issues/2608
en: Connected
ast: Coneutáu

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
ast: Escaecer «%1»

en: Add New Device…
ast: Amestar un preséu nuevu…

en: Configure…
ast: Configurar…

en: <b>Visibility Setting</b>
ast: <b>Axuste de visibilidá</b>

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Always visible
ast: Siempres visible

en: Temporarily visible
ast: Visible temporalmente

en: <b>Name</b>
ast: <b>Nome</b>

en: Pairing request
ast: Solicitú d'empareyamientu

en: Pairing request for device:
ast: Solicitú d'empareyamientu pal preséu:

en: Show input
ast: Amosar entrada

en: _Adapter
ast: _Adautador

en: _Device
ast: _Preséu

en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: _Ayuda

en: Search for nearby devices
ast: Guetar preseos cercanos

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
ast: Guetar

en: Create pairing with the device
ast: Crear empareyamientu col preséu

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
ast: Empareyar

en: Mark/Unmark this device as trusted
ast: Conseñar/ non conseñar esti preséu como de confianza

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
ast: Enfotu

en: Remove this device from the known devices list
ast: Desaniciar esti preséu de la llista de preseos conocíos

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
ast: Desaniciar

en: Send file(s) to the device
ast: Unviar ficheru(os) al preséu

en: _Reset
ast: _Reaniciar

en: Network Access Point (NAP)
ast: Puntu d'accesu de rede (NAP)

en: <b>Services</b>
ast: <b>Servicios</b>

en: DHCP server type:
ast: Triba de sirvidor DHCP:

en: Recommended
ast: Aconseyáu

en: IP Address:
ast: Direición IP:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
ast: <b>Nun hai sirvidores DHCP instalaos</b>

en: <b>NAP Settings</b>
ast: <b>Axustes NAP</b>

en: <b>PAN Support</b>
ast: <b>Sofitu PAN</b>

en: <b>DUN Support</b>
ast: <b>Sofitu DUN</b>

en: <b>Network Settings</b>
ast: <b>Axustes de rede</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
ast: <b>Recibimientu de ficheros (Object Push)</b>

en: Accept files from trusted devices
ast: Aceutar ficheros de preseos de confianza

en: <b>Transfer Settings</b>
ast: <b>Axustes de tresferencia</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
ast: <span weight="bold" size="large">Dunviar ficheros per Bluetooth</span>

en: <b>To:</b>
ast: <b>A:</b>

en: <b>File:</b>
ast: <b>Ficheru:</b>

en: Configuration
ast: Configuración

en: Configure selected plugin's preferences
ast: Configurar les preferencies del complementu esbillaes

en: <b>Plugin description:</b>
ast: <b>Descripción del complementu:</b>

en: Not specified
ast: Non especificáu

en: <b>Author:</b>
ast: <b>Autor:</b>

note: translators: device class
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: <b>Depends on:</b>
ast: <b>Ta arreyáu a:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
ast: <b>En conflictu con:</b>

en: <b>GSM settings</b>
ast: <b>Axustes GSM</b>

en: Number:
ast: Númberu:

en: Traffic statistics
ast: Estadístiques de tráficu

en: _Close
ast: _Zarrar

en: <b>Downloaded:</b>
ast: <b>Descargáu:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
ast: <b>Xubíu:</b>

en: <b>Log started:</b>
ast: <b>Rexistru aniciáu:</b>

en: <b>Log duration:</b>
ast: <b>Duración del rexistru:</b>

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
ast: El bluetooth necesita prendese pa que l'alministrador de preseos furrule

en: Bluetooth Adapters
ast: Adautadores Bluetooth

en: Always
ast: Siempres

en: Bluetooth Devices
ast: Preseos Bluetooth

en: Connection to BlueZ failed
ast: Falló la conexón a BlueZ

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
ast: Nun ta executándose'l degorriu Bluez, blueman-manager nun pue siguir.
    Esto ye dable que signifique que nun heba adautadores Bluetooth deteutaos o que'l degorriu Bluetooth nun s'aniciare.

en: Searching
ast: Guetando

en: Bluetooth File Transfer
ast: Tresferencia de ficheros Bluetooth

en: Connecting
ast: Coneutando

en: Cancelling
ast: Encaboxando

en: Sending File
ast: Unviando ficheru

en: Error occurred while sending file %s
ast: Asocedió un fallu entrín s'unviaba'l ficheru %s

en: Skip
ast: Saltar

en: Retry
ast: Reintentar

en: Error occurred
ast: Asocedió un fallu

en: Pairing request for %s
ast: Solicitú d'empareyamientu pa %s

en: Bluetooth Authentication
ast: Autenticación Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
ast: Introduz el códigu PIN pa l'autenticación:

en: Enter passkey for authentication:
ast: Introduz la contraseña pa l'autenticación:

en: Pairing request for:
ast: Petición d'empareyamientu pa:

en: Confirm value for authentication:
ast: Confirma'l valor pa l'autenticación:

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Deny
ast: Refugar

en: Authorization request for:
ast: Solicitú d'autenticación pa:

en: Service:
ast: Serviciu:

en: Accept
ast: Aceutar

en: Local Services
ast: Servicios llocales

en: Bluetooth Turned Off
ast: Bluetooth apagáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: KB
ast: kB

en: _Report a Problem
ast: _Informar un problema

en: Device Manager
ast: Alministrador de preseos

en: _Name
ast: _Nome

en: _Plugins
ast: _Complementos

en: _Local Services
ast: Servicios _llocales

en: Service Preferences
ast: Preferencies del serviciu

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Exit
ast: _Colar

en: Poor
ast: Probe

en: Sub-optimal
ast: Mala

en: Optimal
ast: Optima

en: Much
ast: Abonda

en: Too much
ast: Enforma

en: Low
ast: Baxa

en: High
ast: Alta

en: Very High
ast: Mui alta

en: Success!
ast: ¡Ésitu!

en: Failed
ast: Fallíu

en: Connection Failed:
ast: Conexón fallida:

en: <b>_Connect</b>
ast: <b>_Coneutar</b>

en: <b>_Disconnect</b>
ast: <b>_Desconeutar</b>

en: Forcefully disconnect the device
ast: Forciar desconexón del preséu

en: <b>Connect To:</b>
ast: <b>Coneutar a:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
ast: <b>Desconeutar:</b>

en: _Pair
ast: _Empareyar

en: _Trust
ast: _Confiar

en: _Untrust
ast: _Nun confiar

en: Cancel Operation
ast: Encaboxar operación

en: Total data received and rate of transmission
ast: Datos totales recibíos y tasa de tresmisión

en: Total data sent and rate of transmission
ast: Datos totales dunviaos y tasa de tresmisión

en: Select Device
ast: Esbillar preséu

en: More
ast: Más

en: GSM Settings
ast: Axustes GSM

en: Plugins
ast: Complementos

en: Dependency issue
ast: Problema de dependencia

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
ast: El complementu <b>"%(0)s"</b> ta arreyáu a <b>%(1)s</b>. Descargar <b>%(1)s</b> tamién descargará <b>"%(0)s"</b>.
    ¿Siguir?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
ast: El complementu <b>"%(0)s"</b> en conflictu con <b>%(1)s</b>. Cargar <b>%(1)s</b> tamién descargará <b>"%(0)s"</b>.
    ¿Siguir?

en: Adapter selection
ast: Esbilla d'adautador

note: translators: device class
en: Phone
ast: Teléfonu

note: translators: device class
en: Server
ast: Sirvidor

note: translators: device class
en: Smartphone
ast: Teléfonu intelixente

note: translators: device class
en: Keyboard
ast: Tecláu

note: translators: device class
en: Printer
ast: Imprentadora

note: translators: device class
en: Robot
ast: Robó

note: translators: device class
en: Vehicle
ast: Vehículu

note: translators: device class
en: Game
ast: Xuegu

en: Generic Phone
ast: Teléfonu xenéricu

en: Generic Computer
ast: Ordenador xenéricu

en: Dialup Networking (DUN)
ast: Rede de marcáu (DUN)

en: Audio Source
ast: Fonte d'audiu

en: Network Access Point
ast: Puntu d'accesu de rede

en: Group Network
ast: Rede de grupu

en: Glucose
ast: Glucosa

en: yes
ast: sí

en: no
ast: non

en: Failed to change profile to %s
ast: Fallu al camudar el perfil a %s

en: Audio Profile
ast: Perfil d'audiu

en: Select audio profile for PulseAudio
ast: Esbillar perfil d'audiu pa PulseAudio

en: Unspecified
ast: Ensin especificar

en: Connected:
ast: Coneutáu:

en: Not Connected
ast: Non coneutáu

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
ast: Entá nun hai estadístiques d'usu disponibles. Prueba a afitar una conexón primero y dempués comprueba esta páxina.

en: day | days
ast[0]: día
ast[1]: díes

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: %d %s %d %s and %d %s
ast: %d %s %d %s y %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
ast: ¿De xuru que quies reaniciar el cuntador?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
ast: Permítete monitorizar l'usu del to tráficu (móvil). Útil pa planes de datos d'accesu llimitáu. Esti complementu rastrexará cada preséu per separtáu.

en: Shows network traffic usage
ast: Amuesa l'usu de tráficu de rede

en: Bluetooth Enabled
ast: Bluetooth habilitáu

en: Manages local network services, like NAP bridges
ast: Alministra servicios de rede llocal, como pontes NAP

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
ast: Apurre un menú d'elementos que contien les caberes conexones usaes pa un accesu rápidu

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
ast: Elementos máximos

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
ast: Amosaráse'l númberu máximu d'elementos del menú de conexones recientes.

en: Recent _Connections
ast: _Conexones recientes

en: Connected to %s
ast: Coneutáu a %s

en: Failed to connect
ast: Fallu al coneutar

en: %(service)s on %(device)s
ast: %(service)s en %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
ast: L'adautador nun ta disponible pa esta conexón

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
ast: Apurre sofitu pa rede d'area personal (PAN) introducida en NetworkManager 0.8

en: Provides DBus API for other Blueman components
ast: Apurre una API DBus pa otros componentes de Blueman

en: Incoming file over Bluetooth
ast: Ficheru entrante sobro Bluetooth

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
ast: Ficheru entrante %(0)s de %(1)s

en: Reject
ast: Refugar

en: Receiving file
ast: Recibiendo ficheru

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
ast: Recibiendo ficheru %(0)s de %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
ast: Apurre capacidaes de tresferencia de ficheros OBEX

en: File received
ast: Ficheru recibíu

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
ast: Recibióse con ésitu'l ficheru %(0)s de %(1)s

en: Transfer failed
ast: Tresferencia fallida

en: Transfer of file %(0)s failed
ast: Tresferencia del ficheru %(0)s fallida

en: Files received
ast: Ficheros recibíos

en: Adds standard menu items to the status icon menu
ast: Amiesta un menú d'elementos estándar al menú d'estáu d'iconu

en: Send _Files to Device
ast: Unviar _ficheros al preséu

en: _Devices
ast: _Preseos

en: Adap_ters
ast: Adau_tadores

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
ast: Apurre contraseñes, servicios d'autenticación pal degorriu BlueZ

en: Adds an exit menu item to quit the applet
ast: Amiesta un menú de salida pa colar del applet

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
ast: Apurre un veceru dhcp básicu pa conexones Bluetooth PAN.

en: Bluetooth Network
ast: Rede Bluetooth

en: Failed to obtain an IP address on %s
ast: Fallu al consiguir una direición IP en %s

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
ast: Amiesta una indicación nel iconu d'estáu cuando'l Bluetooth ta activu y amuesa'l númberu de conexones na caxa funciones.

en: Bluetooth Active
ast: Bluetooth activu

en: <b>%(connections)d Active Connection</b> | <b>%(connections)d Active Connections</b>
ast[0]: <b>%(connections)d conexón activa</b>
ast[1]: <b>%(connections)d conexones actives</b>

en: Bluetooth Disabled
ast: Bluetooth deshabilitáu

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
ast: Apurre un menú d'elementos pa facer visible temporalmente l'adautador por defeutu al tar afitáu como anubríu por defeutu

en: Make the default adapter temporarily visible
ast: Facer temporalmente visible l'adautador por defeutu

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
ast: Apurre sofitu básicu pa conexones a internet pel perfil DUN.

en: Script to execute on connection
ast: Script pa executar na conexón

en: Serial port connected
ast: Coneutáu'l puertu serial

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
ast: Agora tará disponible per <b>%s</b> el serviciu de puertu serial nel preséu <b>%s</b>

en: There was a problem launching script %s
    %s
ast: Hebo un problema executando'l script %s
    %s

en: Turn off all adapters
ast: Apagar tolos adautadores

en: Turn on all adapters
ast: Encender tolos adautadores

en: Network
ast: Rede

en: Invalid IP address
ast: Direición IP inválida

en: Not currently supported with this setup
ast: Nun ta anguaño sofitáu con esta configuración

en: Transfer
ast: Treferencia

en: Dialup Settings
ast: Axustes de marcáu

en: Serial Port %s
ast: Puertu serial %s

en: Renew IP Address
ast: Anovar direición IP

en: Blueman Bluetooth Manager
ast: Alministrador Bluetooth Blueman

en: Bluetooth Manager
ast: Alministrador Bluetooth

en: Bluetooth Device
ast: Preséu Bluetooth

en: Configure Bluetooth Network
ast: Configurar rede Bluetooth

en: Configuring networking requires privileges
ast: Requier privilexos configurar la rede

en: Launch DHCP client
ast: Llanzar veceru DHCP

en: Launching DHCP client requires privileges
ast: Requier privilexos llanzar veceros DHCP
