blueman-project - en to be translation catalogue (493 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
be: <b>Налады бачнасці</b>

en: Hidden
be: Схаваны

en: Always visible
be: Заўсёды бачны

en: Temporarily visible
be: Часова бачны

en: Pairing request
be: Запыт на спалучэнне

en: Pairing request for device:
be: Запыт на спалучэнне з прыладай:

en: This should be overwritten
be: Гэта патрэбна перазапісаць

en: Show input
be: Паказваць увод

en: _Adapter
be: _Адаптар

en: _Device
be: _Прылада

en: _View
be: Пра_гляд

en: _Help
be: _Даведка

en: Search for nearby devices
be: Пошук прылад паблізу

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
be: Пошук

en: Create pairing with the device
be: Стварыць спалучэнне з прыладай

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
be: Спалучэнне

en: Mark/Unmark this device as trusted
be: Пазначыць/прыбраць пазнаку даверанай прылады

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
be: Давер

en: Remove this device from the known devices list
be: Выдаліць гэтую прыладу са спіса вядомых

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
be: Выдаліць

en: Send file(s) to the device
be: Адправіць файл(ы) на прыладу

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
be: Адправіць файл

en: Rename device
be: Змяніць назву прылады

en: _Reset
be: _Скінуць

en: Network Access Point (NAP)
be: Пункт доступу да сеткі (NAP)

en: <b>Services</b>
be: <b>Службы</b>

en: DHCP server type:
be: Тып DHCP-сервера:

en: Recommended
be: Рэкамендавана

en: IP Address:
be: IP-адрас:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
be: <b>DHCP-сервер не ўсталяваны</b>

en: <b>NAP Settings</b>
be: <b>Налады NAP</b>

en: <b>PAN Support</b>
be: <b>Падтрымка PAN</b>

en: <b>DUN Support</b>
be: <b>Падтрымка DUN</b>

en: <b>Network Settings</b>
be: <b>Налады сеткі</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
be: <b>Атрыманне файлаў (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
be: Уваходны каталог:

en: Select folder for incoming file transfers
be: Абярыце каталог для захавання ўваходных файлаў

en: Accept files from trusted devices
be: Прымаць файлы з давераных прылад

en: <b>Transfer Settings</b>
be: <b>Налады перадачы</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
be: <span weight="bold" size="large">Адпраўка файлаў праз Bluetooth</span>

en: <b>To:</b>
be: <b>У:</b>

en: <b>File:</b>
be: <b>Файл:</b>

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Configure selected plugin's preferences
be: Наладка абраных убудоў

en: <b>Plugin description:</b>
be: <b>Апісанне ўбудовы:</b>

en: Not specified
be: Не вызначана

en: <b>Author:</b>
be: <b>Аўтар:</b>

note: translators: device class
en: Unknown
be: Невядома

en: <b>Depends on:</b>
be: <b>Залежыць ад:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
be: <b>Канфліктуе з:</b>

en: <b>GSM settings</b>
be: <b>Налады GSM</b>

en: Number:
be: Нумар:

en: APN:
be: Пункт доступу (APN):

en: Traffic statistics
be: Статыстыка трафіка

en: _Close
be: _Закрыць

en: <b>Downloaded:</b>
be: <b>Спампавана:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
be: <b>Запампавана:</b>

en: <b>Total:</b>
be: <b>Агулам:</b>

en: <b>Log started:</b>
be: <b>Ад:</b>

en: <b>Log duration:</b>
be: <b>Агульны час:</b>

en: Send note
be: Адправіць нататку

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
be: Для працы праграмы Bluetooth-адаптар мусіць быць уключаны

en: Bluetooth Adapters
be: Bluetooth-адаптары

en: Always
be: Заўсёды

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
be[0]: %(minutes)d хвіліна
be[1]: %(minutes)d хвіліны
be[2]: %(minutes)d хвілін
be[3]: %(minutes)d хвілін

en: Adapter
be: Адаптар

en: Bluetooth Devices
be: Прылады Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
be: Каб кіраўнік прылад працаваў, Bluetooth мусіць быць уключаны

en: Connection to BlueZ failed
be: Не атрымалася злучыцца з BlueZ

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
be: Дэман Bluez не запушчаны, blueman-manager не можа працягваць працу.
    Гэта магло адбыцца праз тое, што не было выяўлена Bluetooth-адаптараў або дэман Bluetooth не запушчаны.

en: Searching
be: Пошук

en: Adapter Preferences
be: Налады адаптара

en: File Sender
be: Адпраўнік файлаў

en: Bluetooth File Transfer
be: Перадача файлаў праз Bluetooth

en: Connecting
be: Злучэнне

en: obexd not available
be: obexd недаступны

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
be: Не атрымалася выканаць аўтазапуск службы obex. Пераканайцеся, што дэман obex запушчаны

en: Cancelling
be: Скасаванне

en: Sending File
be: Адпраўка файла

en: ETA:
be: Засталося часу:

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
be[0]: %(seconds)d секунда
be[1]: %(seconds)d секунды
be[2]: %(seconds)d секунд
be[3]: %(seconds)d секунд

en: Error occurred while sending file %s
be: Падчас адпраўкі файла %s адбылася памылка

en: Skip
be: Прамінуць

en: Retry
be: Паўтарыць

en: Error occurred
be: Адбылася памылка

en: Pairing request for %s
be: Запыт на спалучэнне з %s

en: Bluetooth Authentication
be: Аўтэнтыфікацыя па Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
be: Выкарыстоўваць PIN-код для аўтэнтыфікацыі:

en: Enter passkey for authentication:
be: Увядзіце пароль для аўтэнтыфікацыі:

en: Pairing passkey for
be: Пароль спалучэння для

en: Pairing PIN code for
be: PIN-код спалучэння для

en: Pairing request for:
be: Запыт на спалучэнне для:

en: Confirm value for authentication:
be: Пацвердзіце пароль аўтэнтыфікацыі:

en: Confirm
be: Пацвердзіць

en: Deny
be: Адхіліць

en: Authorization request for:
be: Запыт аўтэнтыфікацыі для:

en: Service:
be: Служба:

en: Always accept
be: Заўсёды ўхваляць

en: Accept
be: Ухваліць

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
be: <b>Падчас загрузкі ўбудовы адбылася памылка. Калі ласка, паведаміце пра гэта распрацоўнікам на </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">, дадаўшы змесціва гэтага паведамлення.</a>

en: Local Services
be: Лакальныя службы

en: Bluetooth Turned Off
be: Bluetooth адключаны

en: Exit
be: Выхад

en: Enable Bluetooth
be: Уключыць Bluetooth

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
be: Ці павінен Bluetooth аўтаматычна ўключацца?

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: _Report a Problem
be: _Паведаміць пра праблему

en: Device Manager
be: Кіраўнік прылад

en: Show _Toolbar
be: Паказваць _панэль інструментаў

en: Show _Statusbar
be: Паказваць _радок стану

en: S_ort By
be: _Сартаваць па

en: _Name
be: _Назва

en: _Added
be: _Дададзена

en: _Descending
be: Па ў_быванні

en: _Plugins
be: _Убудовы

en: _Local Services
be: Лакальныя _службы

en: Service Preferences
be: Налады службаў

en: _Search
be: _Пошук

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Exit
be: _Выхад

note: translators: device class
en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Poor
be: Слабы

en: Sub-optimal
be: Горшы за аптымальны

en: Optimal
be: Аптымальны

en: Much
be: Добра

en: Too much
be: Вельмі добра

en: Low
be: Нізкі

en: High
be: Высокі

en: Very High
be: Вельмі высокі

en: Success!
be: Поспех!

en: Failed
be: Няўдача

en: Connecting…
be: Злучэнне…

en: Disconnection Failed:
be: Не атрымалася адлучыцца:

en: Connection Failed:
be: Не атрымалася злучыцца:

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
be: Падлучае профілі аўтаматычнага злучэння з крыніцамі і прымачамі A2DP і HID

en: Forcefully disconnect the device
be: Прымусова адлучыць прыладу

en: <b>Connect To:</b>
be: <b>Злучыцца з:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
be: <b>Адлучыцца:</b>

en: Send a _File…
be: Адправіць _файл…

en: _Pair
be: _Спалучэнне

en: _Trust
be: _Давяраць

en: _Untrust
be: _Не давяраць

en: R_ename device…
be: _Змяніць назву прылады…

en: _Remove…
be: _Выдаліць…

en: Cancel Operation
be: Скасаваць аперацыю

en: Data activity indication
be: Індыкатар актыўнасці даных

en: Total data received and rate of transmission
be: Агульны памер атрыманых даных і хуткасць перадачы

en: Total data sent and rate of transmission
be: Агульны памер адпраўленых даных і хуткасць перадачы

en: Untrust
be: Выдаліць з давераных

en: Select Device
be: Абярыце прыладу

en: More
be: Яшчэ

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
be: Blueman - гэта кіраўнік Bluetooth на GTK+

en: GSM Settings
be: Налады GSM

en: Plugins
be: Убудовы

en: Dependency issue
be: Праблема з залежнасцямі

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
be: Убудова <b>"%(0)s"</b> залежыць ад <b>%(1)s</b>. Адключэнне <b>%(1)s</b> таксама адключыць <b>"%(0)s"</b>.
    Працягнуць?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
be: Убудоба <b>%(0)s</b> канфліктуе з <b>%(1)s</b>. Пры загрузцы <b>%(1)s</b> будзе выгружаная <b>%(0)s</b>.
    Працягнуць?

en: Adapter selection
be: Выбар адаптара

en: Discovering…
be: Выяўленне…

note: translators: device class
en: Miscellaneous
be: Іншае

note: translators: device class
en: Computer
be: Камп'ютар

note: translators: device class
en: Phone
be: Тэлефон

note: translators: device class
en: Access point
be: Пункт доступу

note: translators: device class
en: Audio/video
be: Аўдыё / відэа

note: translators: device class
en: Peripheral
be: Перыферыя

note: translators: device class
en: Imaging
be: Візуалізацыя

note: translators: device class
en: Wearable
be: Пераносная прылада

note: translators: device class
en: Toy
be: Цацка

note: translators: device class
en: Desktop
be: Камп'ютар

note: translators: device class
en: Server
be: Сервер

note: translators: device class
en: Laptop
be: Ноўтбук

note: translators: device class
en: Handheld
be: Кішэнны камп'ютар

note: translators: device class
en: Palm
be: Надалонны камп'ютар

note: translators: device class
en: Cellular
be: Мабільны тэлефон

note: translators: device class
en: Cordless
be: Бесправадная прылада

note: translators: device class
en: Modem
be: Мадэм

note: translators: device class
en: Fully
be: Суцэльная

note: translators: device class
en: Not available
be: Недаступна

note: translators: device class
en: Headset
be: Навушнікі

note: translators: device class
en: Handsfree
be: Гарнітура

note: translators: device class
en: Microphone
be: Мікрафон

note: translators: device class
en: Loudspeaker
be: Дынамік

note: translators: device class
en: Headphones
be: Навушнікі

note: translators: device class
en: Portable audio
be: Партатыўная аўдыяпрылада

note: translators: device class
en: Car audio
be: Аўтамабільная аўдыяпрылада

note: translators: device class
en: Set-top box
be: Тэлепрыстаўка

note: translators: device class
en: Video camera
be: Відэакамера

note: translators: device class
en: Camcorder
be: Відэакамера

note: translators: device class
en: Video monitor
be: Відэаманітор

note: translators: device class
en: Video display and loudspeaker
be: Відэадысплей і дынамік

note: translators: device class
en: Video conferencing
be: Відэаканферэнцыя

note: translators: device class
en: Gaming/Toy
be: Гульнявая прылада

note: translators: device class
en: Keyboard
be: Клавіятура

note: translators: device class
en: Pointing
be: Маніпулятар

note: translators: device class
en: Combo
be: Камбінаваная прылада

note: translators: device class
en: Display
be: Дысплей

note: translators: device class
en: Camera
be: Камера

note: translators: device class
en: Scanner
be: Сканер

note: translators: device class
en: Printer
be: Прынтар

note: translators: device class
en: Wrist watch
be: Гадзіннік

note: translators: device class
en: Pager
be: Пэйджар

note: translators: device class
en: Jacket
be: Куртка

note: translators: device class
en: Helmet
be: Шлем

note: translators: device class
en: Glasses
be: Акуляры

note: translators: device class
en: Robot
be: Робат

note: translators: device class
en: Vehicle
be: Транспартны сродак

note: translators: device class
en: Doll
be: Лялька

note: translators: device class
en: Controller
be: Кантролер

note: translators: device class
en: Game
be: Гульня

en: Generic Phone
be: Тэлефон

en: Generic Computer
be: Камп'ютар

en: Generic Watch
be: Гадзіннік

en: Watch: Sports Watch
be: Гадзіннік: спартовы гадзіннік

en: Generic Clock
be: Гадзіннік

en: Generic Display
be: Дысплей

en: Generic Remote Control
be: Пульт

en: Generic Eye-glasses
be: Акуляры

en: Generic Tag
be: Пазнака

en: Generic Keyring
be: Бірулька

en: Generic Media Player
be: Медыяпрайгравальнік

en: Generic Barcode Scanner
be: Сканер штрых-кодаў

en: Generic Thermometer
be: Тэрмометр

en: Thermometer: Ear
be: Тэрмометр: вушны

en: Generic Heart rate Sensor
be: Датчык сардэчнага рытму

en: Heart Rate Sensor: Heart Rate Belt
be: Датчык сардэчнага рытму: пояс

en: Generic Blood Pressure
be: Датчык артэрыяльнага ціску

en: Blood Pressure: Arm
be: Датчык артэрыяльнага ціску: рука

en: Blood Pressure: Wrist
be: Датчык артэрыяльнага ціску: прыдалонне

en: Mouse
be: Мыш

en: Joystick
be: Джойстык

en: Gamepad
be: Геймпад

en: Digitizer Tablet
be: Лічбавы планшэт

en: Card Reader
be: Чытальнік картак

en: Digital Pen
be: Лічбавая асадка

en: Barcode Scanner
be: Сканер штрых-кодаў

en: Generic Glucose Meter
be: Глюкометр

en: Generic: Running Walking Sensor
be: Датчык хады

en: Running Walking Sensor: In-Shoe
be: Датчык хады: у абутку

en: Running Walking Sensor: On-Shoe
be: Датчык хады: на абутку

en: Running Walking Sensor: On-Hip
be: Датчык хады: на сцёгнах

en: Generic: Cycling
be: Ровар

en: Cycling: Cycling Computer
be: Ровар: роварны камп'ютар

en: Cycling: Speed Sensor
be: Ровар: датчык хуткасці

en: Cycling: Cadence Sensor
be: Ровар: датчык рытму

en: Cycling: Power Sensor
be: Ровар: датчык магутнасці

en: Cycling: Speed and Cadence Sensor
be: Ровар: датчык хуткасці і рытму

note: 19 - 48 reserved
en: Generic: Pulse Oximeter
be: Пульсаксіметр

en: Fingertip
be: На палец

en: Generic: Weight Scale
be: Вагі

en: Generic Personal Mobility Device
be: Асабістая мабільная прылада

en: Powered Wheelchair
be: Інвалідны вазок

en: Mobility Scooter
be: Самакат

en: Generic Continuous Glucose Monitor
be: Бесперапынны глюкометр

en: Generic Insulin Pump
be: Інсулінавая помпа

en: Insulin Pump, durable pump
be: Інсулінавая помпа, помпа працяглага карыстання

en: Insulin Pump, patch pump
be: Інсулінавая помпа, часовая помпа

en: Insulin Pen
be: Інсулінавая асадка

en: Generic Medication Delivery
be: Дастаўка лекаў

note: 55 - 80 reserved
en: Generic: Outdoor Sports Activity
be: Спартовы адпачынак

en: Location Display Device
be: Прылада паказу месцазнаходжання

en: Location and Navigation Display Device
be: Навігатар

en: Location Pod
be: Модуль месцазнаходжання

en: Location and Navigation Pod
be: Модуль месцазнаходжання і навігацыі

en: Hardcopy Control Channel
be: Канал кіравання капіяваннем

en: Hardcopy Data Channel
be: Канал даных капіявання

en: Hardcopy Notification
be: Апавяшчэнне капіявання

en: Multi-Channel Adaptation Protocol (MCAP)
be: Шматканальны пратакол адаптацыі (MCAP)

en: Public Browse Group
be: Публічная група агляду

en: Serial Port
be: Серыйны порт

en: LAN Access Using PPP
be: Доступ да лакальнай сеткі праз PPP

en: Dialup Networking (DUN)
be: Перадача даных па Dial-Up (DUN)

en: IrMC Sync
be: Сінхранізацыя IrMC

en: OBEX Object Push
be: Адпраўленне аб'ектаў OBEX

en: OBEX File Transfer
be: Перадача файлаў OBEX

en: IrMC Sync Command
be: Загад сінхранізацыі IrMC

en: Cordless Telephony
be: Бесправадная тэлефанія

en: Audio Source
be: Крыніца гуку

en: Audio Sink
be: Прымач гуку

en: Remote Control Target
be: Пульт дыстанцыйнага кіравання

en: Advanced Audio
be: Дадатковае аўдыё

en: Remote Control
be: Пульт дыстанцыйнага кіравання

en: Video Conferencing
be: Відэаканферэнцыя

en: Intercom
be: Інтэрком

en: Fax
be: Факс

en: Headset Audio Gateway
be: Аўдыяшлюз навушнікаў

en: WAP Client
be: Кліент WAP

en: Network Access Point
be: Пункт доступу да сеткі

en: Group Network
be: Групавая сетка

en: Imaging (BIP)
be: Візуалізацыя (BIP)

en: Handsfree Audio Gateway
be: Аўдыяшлюз гучнай сувязі

en: Audio/Video
be: Аўдыё / Відэа

en: Phonebook Access (PBAP)
be: Доступ да тэлефоннай кнігі (PBAP)

en: Message Access Server
be: Сервер доступу да паведамленняў

en: Message Notification Server
be: Сервер апавяшчэнняў пра паведамленні

en: Message Access Profile (MAP)
be: Профіль доступу да паведамленняў (NAP)

en: GNSS Server
be: Сервер GNSS

en: 3D Display
be: 3D-дысплей

en: 3D Glasses
be: 3D-акуляры

en: 3D Synchronization (3DSP)
be: 3D-сінхранізацыя (3DSP)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Profile
be: Профіль шматпрофільнай спецыфікацыі (MPS)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Service
be: Служба шматпрофільнай спецыфікацыі (MPS)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Access Service
be: Служба доступу да календара, задач і нататак (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Notification Service
be: Служба апавяшчэнняў календара, задач і нататак (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Profile
be: Профіль календара, задач і нататак (CTN)

en: PnP Information
be: Інфармацыя пра PnP

en: Generic Networking
be: Сеткі

en: Generic FileTransfer
be: Перадача файлаў

en: Generic Audio
be: Аўдыё

en: Generic Telephony
be: Тэлефанія

en: Video Source
be: Крыніца відэа

en: Video Sink
be: Прымач відэа

en: Video Distribution
be: Распаўсюджванне відэа

en: HDP Source
be: Крыніца HDP

en: HDP Sink
be: Прымач HDP

en: Generic Access
be: Доступ

en: Generic Attribute
be: Атрыбут

en: Immediate Alert
be: Неадкладнае апавяшчэнне

en: Link Loss
be: Страта сувязі

en: Current Time Service
be: Служба бягучага часу

en: Reference Time Update Service
be: Служба абнаўлення часу

en: Next DST Change Service
be: Служба пераходу на зімні і летні час

en: Glucose
be: Глюкоза

en: Health Thermometer
be: Тэрмометр

en: Device Information
be: Інфармацыя пра прыладу

en: Heart Rate
be: Чашчыня сардэчнага рытму

en: Phone Alert Status Service
be: Служба статусу тэлефоннага апавяшчэння

en: Battery Service
be: Служба батарэі

en: Blood Pressure
be: Артэрыальны ціск

en: Alert Notification Service
be: Служба апавяшчэння

en: Scan Parameters
be: Параметры сканавання

en: Running Speed and Cadence
be: Хуткасць бегу і кручэння педаляў

en: Automation IO
be: Аўтаматызацыя IO

en: Cycling Speed and Cadence
be: Роварны датчык хуткасці і рытму

en: Cycling Power
be: Роварны датчык магутнасці

en: Location and Navigation
be: Месцазнаходжанне і навігацыя

en: Environmental Sensing
be: Экалагічнае назіранне

en: Body Composition
be: Склад цела

en: User Data
be: Даныя карыстальніка

en: Weight Scale
be: Вагі

en: Bond Management
be: Кіраванне аблігацыямі

en: Continuous Glucose Monitoring
be: Бесперапыннае назіранне за ўзроўнем глюкозы

en: Internet Protocol Support
be: Падтрымка сеціўных пратаколаў

en: Indoor Positioning
be: Унутранае пазіцыянаванне

en: Pulse Oximeter
be: Пульсаксіметр

en: HTTP Proxy
be: HTTP-проксі

en: Transport Discovery
be: Выяўленне транспарту

en: Object Transfer
be: Перадача аб'екта

en: Primary Service
be: Першасная служба

en: Secondary Service
be: Другасная служба

en: Include
be: Уключана

en: Characteristic Declaration
be: Дэкларацыя

en: Device Name
be: Назва прылады

en: Appearance
be: Выгляд

en: Peripheral Privacy Flag
be: Адзнака перыферыйнай прыватнасці

en: Reconnection Address
be: Адрасы паўторнага злучэння

en: Peripheral Preferred Connection Parameters
be: Параметры пераважнага перыферыйнага падлучэння

en: Service Changed
be: Служба змененая

en: System ID
be: Сістэмны ідэнтыфікатар

en: Model Number String
be: Радок нумара мадэлі

en: Serial Number String
be: Радок серыйнага нумара

en: Firmware Revision String
be: Радок рэвізіі прашыўкі

en: Hardware Revision String
be: Радок рэвізіі абсталявання

en: Software Revision String
be: Радок рэвізіі праграмнага забеспячэння

en: Manufacturer Name String
be: Радок назвы вытворцы

en: Characteristic Extended Properties
be: Пашыраныя ўласцівасці

en: Characteristic User Description
be: Апісанне карыстальніка

en: Client Characteristic Configuration
be: Канфігурацыя кліента

en: Server Characteristic Configuration
be: Канфігурацыя сервера

en: Characteristic Presentation Format
be: Фармат прэзентацыі

en: Characteristic Aggregate Format
be: Агульны фармат

en: Valid Range
be: Прыдатны дыяпазон

en: External Report Reference
be: Спасылка на вонкавую справаздачу

en: Report Reference
be: Спасылка на справаздачу

en: Proprietary
be: Прапрыетарны

en: yes
be: так

en: no
be: не

en: <big>Select row(s) and use <i>Control + C</i> to copy</big>
be: <big>Абярыце радок(кі) і націсніце <i>Ctrl + C</i>, каб скапіяваць</big>

en: _Info
be: _Інфармацыя

en: Show device information
be: Паказаць інфармацыю пра прыладу

en: Send _note
be: Адправіць _нататку

en: Send a text note
be: Адправіць тэкставую нататку

en: Failed to change profile to %s
be: Не атрымалася змяніць пофіль у %s

en: Audio Profile
be: Гукавы профіль

en: Select audio profile for PulseAudio
be: Абраць гукавы профіль для PulseAudio

en: Unspecified
be: Не вызначана

en: Tries to auto-connect to configurable services on start and every 60 seconds.
be: Аўтаматычна спрабуе злучыцца з вызначанымі службамі падчас запуску і кожныя 60 секунд.

note: https://github.com/python/mypy/issues/2608
en: Connected
be: Злучана

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
be: Аўтаматычна падлучана да %(service)s на %(device)s

en: Connected:
be: Злучана:

en: Not Connected
be: Не злучана

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
be: Статыстыка выкарыстання недаступная. Паспрабуйце наладзіць злучэнне і праверце гэтую старонку.

en: day | days
be[0]: дзень
be[1]: дні
be[2]: дзён
be[3]: дзён

en: hour | hours
be[0]: гадзіна
be[1]: гадзіны
be[2]: гадзін
be[3]: гадзін

en: minute | minutes
be[0]: хвіліна
be[1]: хвіліны
be[2]: хвілін
be[3]: хвілін

en: %d %s %d %s and %d %s
be: %d %s %d %s і %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
be: Сапраўды жадаеце скінуць даныя лічыльніка?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
be: Дазваляе адсочваць выкарыстанне сеткавага трафіка (мабільнага шырокапалоснага злучэння). Карысна для тарыфных планаў з аплатай за колькасць перададзеных/атрыманых даных. Статыстыка вядзецца асобна для кожнай прылады.

en: Network _Usage
be: Выкарыстанне _сеткі

en: Shows network traffic usage
be: Паказвае статыстыку выкарыстання сеткавага трафіка

en: Bluetooth Enabled
be: Bluetooth уключаны

en: Manages local network services, like NAP bridges
be: Кіруе лакальнымі службамі сеткі, такімі як NAP-масты

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
be: Забяспечвае падтрымку Dial Up Networking (DUN) з ModemManager і NetworkManager

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
be: Падае меню хуткага доступу з раней выкарыстанымі злучэннямі

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
be: Максімальная колькасць элементаў

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
be: Максімальная колькасць элементаў у меню "Ранейшыя _злучэнні".

en: Recent _Connections
be: Ранейшыя _злучэнні

en: Connected to %s
be: Злучана з %s

en: Failed to connect
be: Не атрымалася злучыцца

en: %(service)s on %(device)s
be: %(service)s на %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
be: Адаптар для гэтага злучэння недаступны

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
be: Для запуску DHCP-кліента патрабуюцца адпаведныя правы

en: Provides DBus API for other Blueman components
be: Падае DBus API для іншых кампанентаў Blueman

en: Incoming file over Bluetooth
be: Уваходны файл праз Bluetooth

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
be: Уваходны файл %(0)s ад %(1)s

en: Reject
be: Адхіліць

en: Receiving file
be: Атрыманне файла

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
be: Атрыманне файла %(0)s ад %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
be: Забяспечвае перадачу файлаў па пратаколе OBEX

en: Configured directory for incoming files does not exist
be: Прызначаны каталог для ўваходных файлаў не існуе

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
be: Пераканайцеся, што каталог "<b>%s</b>" існуе, альбо наладзьце яго праз blueman-services. Да гэтай пары будзе выкарыстоўвацца прадвызначаны каталог "%s"

en: File received
be: Файл атрыманы

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
be: Файл %(0)s ад %(1)s паспяхова атрыманы

en: Transfer failed
be: Не атрымалася перадаць

en: Transfer of file %(0)s failed
be: Перадаць файл %(0)s не атрымалася

en: Files received
be: Атрыманы файлы

en: Received %(files)d file in the background | Received %(files)d files in the background
be[0]: Атрыманы %(files)d файл у фоне
be[1]: Атрыманы %(files)d файлы ў фоне
be[2]: Атрымана %(files)d файлаў ў фоне
be[3]: Атрымана %(files)d файлаў ў фоне

en: Received %(files)d more file in the background | Received %(files)d more files in the background
be[0]: Атрыманы яшчэ %(files)d файл у фоне
be[1]: Атрыманы яшчэ %(files)d файлы ў фоне
be[2]: Атрымана яшчэ %(files)d файлаў у фоне
be[3]: Атрымана яшчэ %(files)d файлаў у фоне

en: Adds standard menu items to the status icon menu
be: Дадаць стандартныя пункты меню да меню значка на прасторы апавяшчэнняў

en: Send _Files to Device
be: Адправіць _файлы на прыладу

en: _Devices
be: _Прылады

en: Adap_ters
be: _Адаптары

en: applet
be: аплет

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
be: Падае пароль, сэрвісы аўтэнтыфікацыі для дэмана BlueZ

en: Adds an exit menu item to quit the applet
be: Дадае пункт меню выхаду з праграмы

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
be: Падае базавы dhcp-кліент для PAN-злучэнняў Bluetooth.

en: Bluetooth Network
be: Сетка Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
be: Інтэрфейсу %(0)s прызначаны IP-адрас %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
be: Немагчыма атрымаць IP-адрас на %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
be: Спроба атрымаць IP-адрас на %s
    Калі ласка, пачакайце…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
be: Дадаць індыкацыю ў значок прасторы апавяшчэнняў, калі Bluetooth актыўны, і паказваць колькасць злучэнняў у выплыўной падказцы.

en: Bluetooth Active
be: Bluetooth актыўны

en: <b>%(connections)d Active Connection</b> | <b>%(connections)d Active Connections</b>
be[0]: <b>%(connections)d актыўнае злучэнне</b>
be[1]: <b>%(connections)d актыўныя злучэнні</b>
be[2]: <b>%(connections)d актыўных злучэнняў</b>
be[3]: <b>%(connections)d актыўных злучэнняў</b>

en: Bluetooth Disabled
be: Bluetooth адключаны

en: Adds disconnect menu items
be: Дадае ў меню элементы адключэння

en: Disconnect %s
be: Адлучыць %s

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
be: Пункт меню, праз які можна зрабіць прадвызначаны адаптар бачным, калі прадвызначана ён схаваны

en: Discoverable timeout
be: Час выяўлення

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
be: Час у рэжыме бачнасці ў секундах, цягам якога адаптар могуць выявіць

en: _Make Discoverable
be: Зрабіць _бачным

en: Make the default adapter temporarily visible
be: Зрабіць прадвызначаны адаптар часова бачным

en: Discoverable… %ss
be: Бачна… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
be: Падае меню аплета і API для іншых убудоў

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
be: Паспяхова злучана з мадэмнай службай (<b>DUN</b>) на прыладзе <b>%(0)s.</b>
    Сетка цяпер даступная праз <b>%(1)s</b>

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
be: Забяспечвае базавую падтрымку злучэння з інтэрнэтам праз DUN-профіль.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
be: Стандартны апрацоўнік злучэння SPP-профілю, які дазваляе выконваць адвольныя дзеянні

en: Script to execute on connection
be: Скрыпт, што выконваецца пасля злучэння

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
be: <span size="small">Будуць перададзеныя наступныя аргументы:
    Адрас, назва, назва службы, uuid16s, rfcomm вузел
    Напрыклад:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s вяртаецца як падзелены коскамі спіс
    
    Пасля адключэння прылады сцэнар адправіць сігнал HUP</span>

en: Serial port connected
be: Паслядоўны порт падлучаны

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
be: Паслядоўны порт на прыладзе <b>%s</b> цяпер даступны праз <b>%s</b>

en: Serial port connection script failed
be: Злучыцца праз паслядоўны порт не атрымалася

en: There was a problem launching script %s
    %s
be: З'явілася праблема пры выкананні скрыпта %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
be: Кантраляваць стан сілкавання Bluetooth-адаптара

en: Auto power-on
be: Аўтаўключэнне

en: Automatically power on adapters
be: Аўтаматычна ўключаць адаптары

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
be: <b>Адключыць Bluetooth</b>

en: Turn off all adapters
be: Адключыць усе адаптары

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
be: <b>_Уключыць Bluetooth</b>

en: Turn on all adapters
be: Уключыць усе адаптары

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
be: Часова прыпыняе ахоўнік экрана, калі гульнявы bluetooth-кантролер падлучаны.

en: Network
be: Сетка

en: Invalid IP address
be: Хібны IP-адрас

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
be: IP-адрас канфліктуе з інтэрфейсам %s, які мае такі самы адрас

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
be: IP-адрас перакрыжоўваецца з падсеткай інтэрфейсу %s з наступнай канфігурацыяй: %s%s
    Гэта можа прывесці да хібных паводзін сеткі

en: Not currently supported with this setup
be: На дадзены момант не падтрымліваецца

en: Transfer
be: Перадача

en: Applet's transfer service plugin is disabled
be: Убудова службы перадачы аплета адключаная

en: Dialup Settings
be: Налады dial-up

en: Serial Port %s
be: Паслядоўны порт %s

en: Renew IP Address
be: Аднавіць IP-адрас

en: Set Bluetooth Adapter Properties
be: Вызначыць уласцівасці Bluetooth-адаптара

en: Blueman Applet
be: Аплет Blueman

en: Blueman Bluetooth Manager
be: Blueman - кіраўнік Bluetooth

en: Bluetooth Manager
be: Кіраўнік Bluetooth

en: Bluetooth Device
be: Прылада Bluetooth

en: Configure Bluetooth Network
be: Наладзіць сетку Bluetooth

en: Configuring networking requires privileges
be: Для наладкі сеткі патрабуюцца адпаведныя правы

en: Launch DHCP client
be: Запусціць DHCP-кліент

en: Launching DHCP client requires privileges
be: Для DHCP-кліента патрабуюцца адпаведныя правы

en: Launch PPP daemon
be: Запусціць дэман PPP

en: Launching PPP daemon requires privileges
be: Для запуску дэмана PPP патрабуюцца адпаведныя правы

en: Set RfKill State
be: Вызначыць стан RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
be: Для вызначэння стану RfKill патрабуюцца адпаведныя правы
