bluedevil - en to bg translation catalogue (665 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
bg: %1 Мрежа (%2)

en: Bluetooth Daemon
bg: Bluetooth услуга

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Previous Maintainer
bg: Предишен поддръжник

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny access to this computer from Bluetooth.The %1 is the name of the bluetooth device]
en: %1 is requesting access to this computer
bg: %1 иска достъп до този компютър

[ctx: Button to trust a bluetooth remote device and authorize it to connect]
en: Trust and Authorize
bg: Доверяване и упълномощаване

[ctx: Button to authorize a bluetooth remote device to connect]
en: Authorize Only
bg: Само упълномощаване

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
bg: Отказване

[ctx: The text is shown in a notification to know if the PIN is correct,%1 is the remote bluetooth device and %2 is the pin]
en: %1 is asking if the PIN is correct: %2
bg: %1 пита, дали ПИН кода е правилен: %2

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
bg: ПИН кодът е правилен

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
bg: ПИН кодът е неправилен

[ctx: Shown in a notification to announce that a PIN is needed to accomplish a pair action,%1 is the name of the bluetooth device]
en: PIN needed to pair with %1
bg: За сдвояване с %1 е необходим ПИН код

[ctx: Notification button which once clicked, a dialog to introduce the PIN will be shown]
en: Introduce PIN
bg: Въведете ПИН кода

[ctx: Shown in the caption of a dialog where the user introduce the PIN]
en: Introduce PIN
bg: Въведете ПИН кода

[ctx: Shown in a dialog which asks to introduce a PIN that will be used to pair a Bluetooth device,%1 is the name of the Bluetooth device]
en: In order to pair this computer with %1, you have to enter a PIN. Please do it below.
bg: Трябва да се въведе ПИН, за да се сдвои компютърът с %1. Моля, въведете го по-долу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: PIN:
bg: ПИН код:

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny an incoming file transfer to this computer from a Bluetooth device.]
en: %1 is sending you the file %2
bg: %1 ви изпраща файл %2

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
bg: Приемане

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
bg: Прекъсване

[ctx: @title job]
en: Receiving file
bg: Получаване на файлове

[ctx: File transfer origin]
en: From
bg: От

[ctx: File transfer destination]
en: To
bg: До

en: Saving file failed
bg: Запазването на файла е неуспешно

en: Bluetooth transfer failed
bg: Bluetooth предаването е неуспешно

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
bg: Изпращане на файл

en: Browse Files
bg: Преглед на файлове

en: No Bluetooth adapters have been found.
bg: Не бяха намерени адаптери за Bluetooth.

en: Retrieving services…
bg: Получаване на услугите…

en: This address is unavailable.
bg: Този ​​адрес не съществува.

en: Received Files
bg: Получени файлове

en: Scanning for new devices…
bg: Търсене на нови устройства…

en: Obexd service is not running.
bg: Услугата Obexd не работи.

en: Retrieving information from remote device…
bg: Получаване на информация от отдалеченото устройство…

en: Connecting to the device
bg: Установяване на връзка

en: Phone memory
bg: Памет на телефона

en: External memory
bg: Външно хранилище

en: Bluetooth is disabled.
bg: Bluetooth е изключен.

[ctx: Action to enable Bluetooth adapter]
en: Enable
bg: Активиране

en: Your Bluetooth adapter is powered off.
bg: Вашият Bluetooth адаптер е изключен.

[ctx: Action to turn on Bluetooth adapter]
en: Turn On
bg: Включи

en: Specify receiving device by MAC address.
bg: Посочете приемащото устройство според неговия MAC адрес.

en: Specify receiving device by UBI path.
bg: Посочете приемащо устройство чрез UBI път.

en: Files to be sent.
bg: Изпращаните файлове.

[ctx: Connecting to a Bluetooth device]
en: Connecting to %1…
bg: Свързване с %1…

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The connection to the device has failed: %1
bg: Връзката с устройството е неуспешна: %1

en: The connection to %1 has failed: %2
bg: Връзката с %1 е неуспешна: %2

en: Open file…
bg: Отваряне на файл…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, selectLbl)
en: Select one or more files:
bg: Изберете един или повече файлове:

en: Selected files: <b>%1</b>
bg: Избрани файлове: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select a device from the list:
bg: Изберете устройство от списъка:

[ctx: Send files to a Bluetooth device]
en: Send to %1
bg: Изпращане до %1

en: Sending file over Bluetooth
bg: Файлът се изпраща чрез Bluetooth

en: Send Files
bg: Изпращане на файлове

en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @info:status %1 error message]
en: Failed to start org.bluez.obex service: %1
bg: Стартирането на услугата org.bluez.obex е неуспешно: %1

note: i18n: ectx: label, entry (saveUrl), group (General)
en: Save received files to:
bg: Запазване на получените файлове в:

note: i18n: ectx: label, entry (autoAccept), group (General)
en: Whether allow to modify shared files
bg: Позволява да се модифицират споделени файлове

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
bg: Завършено

en: Add Bluetooth Device
bg: Добавяне на Bluetooth устройство

en: Select a device
bg: Избор на устройство

[ctx: Action to fix a problem]
en: Fix it
bg: Отстраняване на проблема

en: Your Bluetooth adapter is not pairable.
bg: Вашият Bluetooth адаптер не може да бъде свързан.

[ctx: Action to make Bluetooth adapter pairable]
en: Make Pairable
bg: Установяване на връзка

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchField)
en: Search…
bg: Търсене…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scanning…
bg: Сканиране…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
bg: Ръчно въвеждане на ПИН:

[ctx: Button offered when the wizard fail. This button will restart the wizard]
en: Restart the wizard
bg: Рестартиране на съветника

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
bg: Изключване

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The setup of the device has failed
bg: Настройката на устройството е неуспешна

en: The setup of %1 has failed
bg: Настройката на %1 е неуспешна

en: Connecting to %1…
bg: Свързване с %1…

en: Please introduce the PIN in your keyboard when it appears and press Enter
bg: Моля, въведете ПИН кода във вашето устройство веднага щом се покаже и натиснете Enter

en: Please introduce the PIN in your device when it appears
bg: Моля, въведете ПИН кода в устройството си веднага щом се покаже

en: Matches
bg: Съвпада

en: Does not match
bg: Не съвпада

en: Please, confirm that the PIN displayed on %1 matches the wizard one.
bg: Уверете се, че ПИН кодът, показан на %1, съвпада с този в съветника.

en: Setup Finished
bg: Настройката завърши

en: The device has been set up and can now be used.
bg: Устройството е настроено и вече може да се използва.

[ctx: Placeholder is device name]
en: The device '%1' has been set up and can now be used.
bg: Устройството "%1" беше конфигурирано и сега може да се използва.

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Connect
bg: Свързване

en: Type:
bg: Вид:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Adapter:
bg: Адаптер:

en: Name:
bg: Име:

en: Trusted
bg: Доверен

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Setup NAP Network…
bg: Настройване на NAP мрежа…

en: Setup DUN Network…
bg: Настройване на DUN мрежа…

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
bg: Телефон

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
bg: Модем

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
bg: Компютър

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
bg: Мрежа

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
bg: Слушалки

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
bg: Слушалки

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia Device
bg: Мултимедийно устройство

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
bg: Клавиатура

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
bg: Мишка

[ctx: This device is a Joypad]
en: Joypad
bg: Джойпад

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
bg: Таблет

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
bg: Периферно устройство

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
bg: Камера

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
bg: Принтер

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
bg: Графично устройство

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
bg: Преносимо устройство

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
bg: Играчка

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
bg: Здраве

[ctx: Type of device: could not be determined]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Settings
bg: Настройки

en: Device:
bg: Устройство:

en: Enabled:
bg: Активирано:

en: Visible:
bg: Видимо:

en: On login:
bg: При влизане:

en: Disable Bluetooth
bg: Изключване на Bluetooth

en: Restore previous status
bg: Възстановяване на предишно състояние

en: When receiving files:
bg: При получаване на файлове:

en: Ask for confirmation
bg: Изискване на  потвърждение

en: Accept for trusted devices
bg: Приемане само на надеждни устройства

en: Save files in:
bg: Запазване на файлове като:

en: Select folder
bg: Избор на папка

en: Forget this Device?
bg: Да се забрави ли това устройството?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
bg: Наистина ли искате да забравите "%1"?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
bg: Забравяне на устройството

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

en: No Bluetooth adapters found
bg: Няма намерени Bluetooth устройства

en: Bluetooth is disabled
bg: Bluetooth е изключен

en: Enable
bg: Активиране

en: No devices paired
bg: Няма сдвоени устройства

en: Available
bg: Наличен

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
bg: Забравяне на "%1"?

en: Add New Device…
bg: Добавяне на ново устройство…

en: Configure…
bg: Конфигуриране…

en: Copy
bg: Копиране

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Remote Name
bg: Име на отдалечения компютър

en: Address
bg: Адрес

en: Paired
bg: Сдвоено

en: Adapter
bg: Адаптер

en: Disconnecting
bg: Прекъсване на връзката

en: Connecting
bg: Свързване

en: Audio device
bg: Аудио устройство

en: Input device
bg: Устройство за въвеждане

en: Phone
bg: Телефон

en: File transfer
bg: Прехвърляне на файл

en: Send file
bg: Изпращане на файл

en: Audio
bg: Аудио

en: Network
bg: Мрежа

en: Other device
bg: Друго устройство

en: %1% Battery
bg: %1% батерия

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed:HostIsDown]
en: The device is unreachable
bg: Устройството не може да бъде достигнато

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed]
en: Connection to the device failed
bg: Връзката с устройството е неуспешна

[ctx: Notification when the connection failed due to NotReady]
en: The device is not ready
bg: Устройството не е готово

en: No Bluetooth adapters available
bg: Няма налични Bluetooth адаптери

en: No devices found
bg: Няма намерени устройства

en: Bluetooth is disabled; middle-click to enable
bg: Bluetooth е изключен. Кликнете със среден бутон на мишката, за да го активирате

en: No adapters available
bg: Няма налични адаптери

en: Bluetooth is offline
bg: Bluetooth е изключен

en: Middle-click to disable Bluetooth
bg: Кликване със среден бутон на мишката, за деактивиране на Bluetooth

en: No connected devices
bg: Няма свързани устройства

en: %1 connected
bg: %1 свързано устройство

[ctx: Number of connected devices]
en: %1 connected device | %1 connected devices
bg[0]: %1 свързано устройство
bg[1]: %1 свързани устройства

en: Configure &Bluetooth…
bg: Настройване на &Bluetooth...

en: Filebrowser
bg: Файлов браузър

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: New Bluefish Window
bg: Нов прозорец на Bluefish

note: #-#-#-#-#  3 (Bluefish SVN)  #-#-#-#-# Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
bg: Изчаквай...

en: _View
bg: _Изглед

en: _Reset
bg: _Възстановяване

en: New project
bg: Нов проект

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Indent
bg: Премести надясно

en: Unindent
bg: Премести няляво

en: Cut
bg: Отрежи

en: Paste
bg: Добави

en: Undo
bg: Възстанови

en: Redo
bg: Повтори

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: Temporary
bg: Временен

en: Do you really want to delete %s?
bg: Наистина ли искате да изтрие %s?

en: Delete permanent bookmark.
bg: Изтриване на постоянна отбелязка.

en: Edit bookmark
bg: Редакция на отбелязка

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: 
    Encoding:
bg: 
    Кодиране

en: 
    Size (on disk):
bg: 
    Размер (на диска):

en: 
    Last modified:
bg: 
    Последно променян на:

en: Untitled %d
bg: Без име %d

note: translators: device class
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Add bookmark
bg: Добавяне на отбелязка

note: #-#-#-#-#  3 (Bluefish SVN)  #-#-#-#-# if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
bg: _Прекъсни запазването

en: _Continue save in UTF-8
bg: _Възобнови запазването в UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
bg: Неуспех при преобразуването на %s към %s кодировка. Преобразуването неуспя при '%s' на ред %d колона %d
    
    Да продължи ли запазването в UTF-8 кодировка?

en: File encoding conversion failure
bg: Неуспех при преобразуването на кодировката

en: Previously:
bg: Предишно:

en: Unable to open file
bg: Не може да отвори

en: Select file to insert
bg: Изберете файл да включите

en: No file to insert
bg: Липсва файл за вмъкване

en: Description
bg: Описание

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Could not rename
bg: Не успя да преименува

en: Delete
bg: Изтриване

en: Filter
bg: Филтър

en: Show backup files
bg: Показване на резервни копия на файлове

en: _Skip
bg: Пропускане

en: _Overwrite
bg: _Презапис

en: Select basedir
bg: Изберете основна директория

en: Advanced open file selector
bg: Отваряне на файлове за напреднали

en: _Recursive:
bg: _Рекурсивно:

en: <b>Contains</b>
bg: <b>Съдържа</b>

en: Pa_ttern:
bg: Шаблон

en: Is rege_x:
bg: Шаблон?

en: Select files
bg: Избери файлове

en: Open URL
bg: Отваряне на URL

en: _Continue save
bg: _Възобнови запазването

en: File backup failure
bg: Неуспешно създаване на резервно копие

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
bg: Файлът, който сте избрали се редактира от Bluefish

en: A file named "%s" already exists.
bg: Файл с име "%s" вече съществува.

en: Do you want to replace the existing file?
bg: Искате ли да замените съществуващия файл?

en: Save
bg: Запазване

en: Choose per _File
bg: Избери за _Файл

en: Close _All
bg: Затваряне на _всички

en: _Save All
bg: Запазване на всички

en: _Ignore
bg: _Игнорира

en: _Reload
bg: _Презарежда

note: build a list of filters
en: All files
bg: Всички

en: Icon
bg: Икона

en: %d of %d
bg: %d от %d

en: Label
bg: Етикет

en: Foreground color
bg: Лицев цвят

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Command
bg: Команда

en: Pattern
bg: Шаблон

en: File #
bg: Файл #

en: Line #
bg: Ред #

en: Output #
bg: Изход #

en: left
bg: ляво

en: right
bg: дясно

en: top
bg: горе

en: bottom
bg: долу

en: Always
bg: Винаги

en: Edit preferences
bg: Редактиране предпочитанията

en: Files
bg: Файлове

en: User interface
bg: Потребителски изглед

en: Dimensions
bg: Размери

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
bg: Изображения

en: Plugins
bg: Приставки

en: Enter Bluefish project filename
bg: Въведете име за проекта

en: Select Bluefish project filename
bg: Избор на име на проекта

en: Create New Project
bg: Създаване на нов проект

en: Edit Project
bg: Редакция на проект

en: Project _Name:
bg: Име на проекта

en: Create _Project
bg: Създаване на проект

en: Create project
bg: Създаване на проект

en: Create project with currently opened documents
bg: Създаване на проект със сега отворените документи

en: Create empty project
bg: Създаване на празен проект

en: Untitled Project
bg: Проект без име

en: C programming
bg: C програмиране

en: Hide objectfiles
bg: Скриване на обектните файлове

en: Normal
bg: Нормален

en: Uppercase
bg: Горен регистър

en: Lowercase
bg: Долен регистър

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Language:
bg: _Език

en: Font
bg: Шрифт

en: Edit color
bg: Промени цвета

en: Edit tag
bg: Редактиране на тага

en: Options
bg: Възможности

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
bg: Търсене

en: Body...
bg: Основна част...

en: Bold
bg: Удебелен

en: Italic
bg: Наклонен

en: Paragraph
bg: Параграф

en: Break
bg: Прекъсване

en: Break and clear
bg: Прекъсване и изчистване

en: Non-breaking space
bg: Текст без прекъсване

en: Center
bg: Центриране

en: Right Justify
bg: Дясно центриране

en: Font...
bg: Шрифт...

en: Font Size -1
bg: Шрифт размер -1

en: Preformatted Text
bg: Преформатиран текст

en: Subscript
bg: Субскрипт

en: Superscript
bg: Суперскрипт

en: Strong
bg: Удебелен

en: Emphasis
bg: Наклонен

en: Heading 1
bg: Заглавие 1

en: Heading 2
bg: Заглавие 2

en: Heading 3
bg: Заглавие 3

en: Heading 4
bg: Заглавие 4

en: Heading 5
bg: Заглавие 5

en: Heading 6
bg: Заглавие 6

en: Table Wizard...
bg: Помощник за създаване на таблици...

en: Table...
bg: Таблица...

en: Table Row...
bg: Табличен ред

en: Table Data...
bg: Съдържание на таблица...

en: Table
bg: Таблица

en: Table Row
bg: Ред на таблица

en: Table Data
bg: Данни в таблица

en: Frame Wizard...
bg: Помощник за рамки...

en: Frameset...
bg: Набор от рамки...

en: Frame...
bg: Рамка...

en: Frameset
bg: Набор от рамки

en: Frame
bg: Рамка

en: Noframes
bg: Без рамки

en: Target
bg: Цел

en: Form...
bg: Форма...

en: Textarea...
bg: Текстова площ...

en: Quick List...
bg: Бърз списък...

en: Unordered List
bg: Неподреден списък

en: Ordered List
bg: Подреден списък

en: List Item
bg: Елемент от списък

en: Definition List
bg: Лист с дефиниции

en: Definition Term
bg: Дефиниция на термин

en: Definition
bg: Дефиниция

en: Create stylesheet...
bg: Създай стил...

en: Style
bg: Стил

en: Insert image...
bg: Добави изображение...

en: Insert thumbnail...
bg: Добави умален образ...

en: Multi thumbnail...
bg: Много умалени образи...

en: Code
bg: Код

en: Sample
bg: Пример

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Variable
bg: Променлива

en: Citation
bg: Цитат

en: Abbreviation
bg: Абревиатура

en: Acronym
bg: Акроним

en: _Value:
bg: _Стойност

en:  _Add
bg: _Добавяне

en:  _Update
bg: _Обновяване

en:  _Delete
bg: _Изтриване

en: _Style...
bg: _Стил

en: Bluefish: Select color
bg: Bluefish: избери цвят

en:   _Time (%i:%i:%i)
bg:   _Време (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
bg:   Ден от _седмицата (Неделя)

en:   Day of the _week (Monday)
bg:   Ден от _седмицата (Понеделник)

en:   Day of the _week (Tuesday)
bg:   Ден от _седмицата (Вторник)

en:   Day of the _week (Wednesday)
bg:   Ден от _седмицата (Сряда)

en:   Day of the _week (Thursday)
bg:   Ден от _седмицата (Четвъртък)

en:   Day of the _week (Friday)
bg:   Ден от _седмицата (Петък)

en:   Day of the _week (Saturday)
bg:   Ден от _седмицата (Събота)

en:   _Date (%i/%i/%i)
bg:   _Дата (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
bg:   _Unix Време (%i)

en: Quick Anchor
bg: Бърза връзка

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Custo_m:
bg: Собствен

en: Events
bg: JavaScript Събития

en: Ali_gn:
bg: Подравняване

en: Cl_ass:
bg: Клас

en: St_yle:
bg: Ст_ил

en: Horizontal Rule
bg: Хоризонтална линия

en: _Align:
bg: _Подравняване

en: _Height:
bg: _Височина

note: #-#-#-#-#  7 (bluefish gtk2-port)  #-#-#-#-# gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
bg: _Ширина

en: Depreciated options
bg: Непрепоръчителни опции

en: Background _Image:
bg: Изображение за фон

en: Back_ground Color:
bg: Цвят за фон

en: _Text Color:
bg: Цвят на текста

en: _Link Color:
bg: Цвят на връзките

en: _Active Link Color:
bg: Цвят на активните връзки

en: _HTTP-EQUIV:
bg: HTTP-EQUIV:

en: _Scheme:
bg: Scheme:

en: Base Font
bg: Базов шрифт

en: Size
bg: Размер

en: Color
bg: Цвят

en: Custom
bg: Собствен

en: Quick List
bg: Бързо меню

en: _Rows:
bg: Редове

en: Or_dered
bg: Подредени

en: _Unordered
bg: Неподредени

en: Style:
bg: Стил

en: Co_ls:
bg: Колони

en: Margin _Width:
bg: Ширина на границата:

en: Margin _Height:
bg: Височина на границата:

en: Scrollin_g:
bg: Скролиране:

en: _Frameborder:
bg: Frameborder:

en: _Type:
bg: Type:

en: L_ang:
bg: Език:

en: _Custom:
bg: _Custo_m:

en: _Action:
bg: Action:

en: _Enctype:
bg: Enctype:

en: _Checked:
bg: Chec_ked:

en: C_ustom:
bg: Собствен

en: Insert thumbnail
bg: Вкарай умален образ

en: Preview
bg: Преглед

en: Hei_ght:
bg: Височина

en: Select files for thumbnail creation
bg: Изберете файлове за създаването на умален образ

en: Scaling (%)
bg: Оразмеряване (%)

en: Width
bg: Ширина

en: Height
bg: Височина

en: Multi thumbnail
bg: Множество умалени образи

en: By width, keep aspect ratio
bg: По ширина, със запазване на пропорциите

en: By height, keep aspect ratio
bg: По височина, със запазване на пропорциите

en: By width and height, ignore aspect ratio
bg: По ширина и височина, без запазване на пропорциите

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
bg: %r: оригинално име  %t: име на умаления образ
    %w: ширина на оригинала  %h: височина на оригинала 
    %x: ширина на умаления образ  %y: височина на умаления образ
    %b: original size (bytes)

en: Quick Start
bg: Бърз старт

en: _Title:
bg: Title:

en: Table Wizard
bg: Помощник за таблици

en: Number of _rows:
bg: Брой редове:

en: Table rows on one _line:
bg: Редове на един ред:

en: _Indent table code:
bg: Подравняване на кода на таблицата:

en: Frame Wizard
bg: Помощник за рамки

en: Use _DTD:
bg: Използвай DTD:

en: _Horizontal
bg: Хоризонтална:

en: _Vertical
bg: Вертикална

en: Frame's
bg: На рамката

en: Source:
bg: Източник:

en: Size:
bg: Размер:

en: _Help
bg: _Помощ

en: About Bluefish
bg: За Bluefish

en: Value
bg: Стойност

en: Insert
bg: Вкарване

en: Font Size +1
bg: Шрифт размер +1

en: Table Header
bg: Заглавие на таблица

en: Table Caption
bg: Заглавие на таблицата

en: Insert Time
bg: Добави време

en: No _shading
bg: Без сянка

en: _Visited Link Color:
bg: Цвят на посетените връзки

en: _Image location:
bg: Местонахохождение на изображението:

en: By scaling
bg: Чрез оразмеряване

en: Number of colu_mns:
bg: Брой колони:

en: Orientation:
bg: Ориентация:

en: Number of _Frames:
bg: Брой рамки:

en: <b>Visibility Setting</b>
bg: <b>Настройка на видимостта</b>

en: Hidden
bg: Скрит

en: Always visible
bg: Винаги видим

en: Temporarily visible
bg: Временно видим

en: Pairing request
bg: Запитване за сдвояване

en: Pairing request for device:
bg: Заявка за сдвояване с устройство:

en: This should be overwritten
bg: Това трябва да бъде презаписано

en: Show input
bg: Показване на входящи данни

en: _Adapter
bg: _Адаптер

en: _Device
bg: _Устройство

en: Search for nearby devices
bg: Търсене на близки устройства

en: Create pairing with the device
bg: Сдвояване с устройството

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
bg: Сдвояване

en: Mark/Unmark this device as trusted
bg: Добавяне/Премахване на сдвоение с устройството

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
bg: Доверяване

en: Remove this device from the known devices list
bg: Премахване на устройството от познатите устройства

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
bg: Премахване

en: Send file(s) to the device
bg: Изпращане на файл(ове) до устройството

en: Rename device
bg: Преименуване на устройството

en: <b>Services</b>
bg: <b>Услуги</b>

en: DHCP server type:
bg: Тип на DHCP сървъра:

en: Recommended
bg: Препоръчително

en: IP Address:
bg: IP адрес:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
bg: <b>Не са инсталирани DHCP сървъри</b>

en: <b>NAP Settings</b>
bg: <b>Настройки на NAP</b>

en: <b>PAN Support</b>
bg: <b>PAN поддръжка</b>

en: <b>DUN Support</b>
bg: <b>DUN поддръжка</b>

en: <b>Network Settings</b>
bg: <b>Настройки на мрежата</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
bg: <b>Приемане на файлове (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
bg: Входяща папка:

en: Select folder for incoming file transfers
bg: Избор на папка за обмяна на входящи файлове

en: Accept files from trusted devices
bg: Приемане на файлове от доверени устройства

en: <b>Transfer Settings</b>
bg: <b>Настройки на трансфера</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
bg: <span weight="bold" size="large">Изпращане на файлове чрез блутут</span>

en: <b>To:</b>
bg: <b>До:</b>

en: <b>File:</b>
bg: <b>Файл:</b>

en: Configuration
bg: Настройка

en: Configure selected plugin's preferences
bg: Настройка на избраната приставка

en: <b>Plugin description:</b>
bg: <b>Описание на приставката:</b>

en: Not specified
bg: Не е посочено

en: <b>Author:</b>
bg: <b>Автор:</b>

en: <b>Depends on:</b>
bg: <b>Зависи от:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
bg: <b>В конфликт с:</b>

en: <b>GSM settings</b>
bg: <b>GSM настройки</b>

en: Number:
bg: Номер:

en: Traffic statistics
bg: Статистика на трафика

en: <b>Downloaded:</b>
bg: <b>Изтеглено:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
bg: <b>Качено:</b>

en: <b>Total:</b>
bg: <b>Общо:</b>

en: <b>Log started:</b>
bg: <b>Начало на лога:</b>

en: <b>Log duration:</b>
bg: <b>Продължителност на лога:</b>

en: Send note
bg: Изпращане на бележка

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
bg: Адаптерът за блутут трябва да бъде включен, за да работи мениджъра

en: Bluetooth Adapters
bg: Адаптери за блутут

en: Bluetooth Devices
bg: Устройства с блутут

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
bg: За да работи мениджъра на устройства, адаптерът за блутут трябва да е включен

en: Connection to BlueZ failed
bg: Свързването към BlueZ се провали

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
bg: Демонът „Bluez“ не е пуснат, „blueman-manager“ не може да продължи.
    Това вероятно означава, че няма засечени адаптери за блутут или демонът за блутут не е бил стартиран.

en: Searching
bg: Търсене

en: Adapter Preferences
bg: Настройки на адаптера

en: File Sender
bg: Изпращач на файлове

en: obexd not available
bg: obexd не е наличен

en: Cancelling
bg: Отмяна

en: Sending File
bg: Изпращане на файл

en: ETA:
bg: Приблизително оставащо време:

en: Error occurred while sending file %s
bg: При изпращането на файла %s възникна грешка

en: Skip
bg: Пропускане

en: Retry
bg: Повторен опит

en: Error occurred
bg: Възникна грешка

en: Pairing request for %s
bg: Запитване за сдвояване за %s

en: Bluetooth Authentication
bg: Идентификация на блутут

en: Enter PIN code for authentication:
bg: Въведете PIN код за идентификация:

en: Enter passkey for authentication:
bg: Въведете парола за идентификация:

en: Pairing passkey for
bg: Ключ за свъзрване за

en: Pairing PIN code for
bg: PIN код за свързване с

en: Pairing request for:
bg: Запитване за сдвояване за:

en: Confirm value for authentication:
bg: Потвърждаване на стойността за идентификация:

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Deny
bg: Отказ

en: Authorization request for:
bg: Искане на пълномощно за:

en: Service:
bg: Услуга:

en: Accept
bg: Приемане

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
bg: <b>Възникна грешка пир зареждането на приставка. Моля, уведомете разработчиците със съдържанието на това съобщение чрез нашия </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">уеб сайт.</a>

en: Local Services
bg: Местни услуги

en: Bluetooth Turned Off
bg: Адаптерът за блутут е изключен

en: _Report a Problem
bg: Докладване на _проблем

en: Device Manager
bg: Мениджър на устройства

en: Show _Toolbar
bg: Показване на _лентата с инструменти

en: Show _Statusbar
bg: Показване на л_ентата за състоянието

en: S_ort By
bg: П_одреждане по

en: _Name
bg: _Име

en: _Added
bg: Време на _добавяне

en: _Descending
bg: В _низходящ ред

en: _Plugins
bg: _Приставки

en: _Local Services
bg: _Локални услуги

en: Service Preferences
bg: Настройки на услугите

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Preferences
bg: _Настройки на адаптера

en: _Exit
bg: _Изход

en: Poor
bg: Слабо

en: Sub-optimal
bg: Под оптималното

en: Optimal
bg: Оптимално

en: Much
bg: Добро

en: Too much
bg: Много добро

en: Low
bg: Ниско

en: High
bg: Високо

en: Very High
bg: Много високо

en: Success!
bg: Успех!

en: Failed
bg: Неуспех

en: Disconnection Failed:
bg: Неуспешно прекъсване на връзката:

en: Connection Failed:
bg: Неуспешно свързване

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
bg: Свързва профилите за автоматично свързване A2DP-източник, A2DP-цел и HID

en: Forcefully disconnect the device
bg: Принудително изключва устройството

en: <b>Connect To:</b>
bg: <b>Свързан към:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
bg: <b>Прекъсване:</b>

en: _Pair
bg: _Сдвояване

en: _Trust
bg: _Доверен

en: _Untrust
bg: _Недоверен

en: Cancel Operation
bg: Прекратяване на операцията

en: Data activity indication
bg: Индикация за активността на данните

en: Total data received and rate of transmission
bg: Общо приети данни и скорост на предаване

en: Total data sent and rate of transmission
bg: Общо изпратени данни и скорост на предаване

en: Untrust
bg: Недоверено

en: Select Device
bg: Избор на устройство

en: More
bg: Още

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
bg: „Blueman“ е мениджър на устройства с блутут, базиран на GTK+

en: GSM Settings
bg: GSM Настройки

en: Dependency issue
bg: Проблем със зависимост

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
bg: Приставката <b>„%(0)s“</b> зависи от <b>%(1)s</b>. Премахването на <b>%(1)s</b> ще премахне и <b>„%(0)s“</b>.
    Продължаване?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
bg: Приставката <b>%(0)s</b> е в конфликт с <b>%(1)s</b>. Зареждането на <b>%(1)s</b> ще изключи <b>%(0)s</b>.
    Продължаване?

en: Adapter selection
bg: Избор на адаптер

en: Discovering…
bg: Откриване…

en: Hardcopy Control Channel
bg: Канал за Управление на Печатни Копия

en: Dialup Networking (DUN)
bg: Dialup Мрежа (DUN)

en: Audio Source
bg: Звуков източник

en: Audio Sink
bg: Звуков поток

en: Network Access Point
bg: Мрежова точка за достъп

en: Group Network
bg: Групова мрежа

en: Proprietary
bg: Частно

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: _Info
bg: _Информация

en: Show device information
bg: Показване на информация за устройството

en: Send _note
bg: Изпращане на _бележка

en: Send a text note
bg: Изпращане на текстова бележка

en: Failed to change profile to %s
bg: Неуспешна промяна на профила към %s

en: Audio Profile
bg: Звуков профил

en: Select audio profile for PulseAudio
bg: Изберете на аудио профил за PulseAudio

en: Unspecified
bg: Неопределено

en: Connected:
bg: Свързан:

en: Not Connected
bg: Няма връзка

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
bg: Все още не е събрана статистика за използването на мрежата. Опитайте първо да се свържете.

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: %d %s %d %s and %d %s
bg: %d %s %d %s и %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате брояча?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
bg: Позволява ви да следите използването на мрежовия трафик. Полезно е при ограничени тарифни планове. Тази приставка следи всяко устройство поотделно.

en: Network _Usage
bg: _Използване на мрежата

en: Shows network traffic usage
bg: Показва използването на мрежата

en: Bluetooth Enabled
bg: Блутут е включен

en: Manages local network services, like NAP bridges
bg: Контролира локални мрежови услуги, като NAP мостове

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
bg: Осигурява поддръжка за Dial Up мрежи (DUN) чрез ModemManager и NetworkManager

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
bg: Осигурява пункт в менюто, който съдържа последно използваните мрежи за бърз достъп

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
bg: Максимален брой

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
bg: Максималния брой скорошни връзки, които менюто ще показва.

en: Recent _Connections
bg: Скорошни _Вързки

en: Connected to %s
bg: Свързан към %s

en: Failed to connect
bg: Неуспех при свързване

en: %(service)s on %(device)s
bg: %(service)s на %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
bg: Адаптера за тази връзка не е наличен

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
bg: Предоставя поддръжка за лична локална мрежа (PAN) представена в NetworkManager 0.8

en: Provides DBus API for other Blueman components
bg: Осигурява DBus API за други компоненти на Blueman

en: Incoming file over Bluetooth
bg: Получаване на файл през блутут

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
bg: Входящ файл %(0)s от %(1)s

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Receiving file
bg: Приемане на файл

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
bg: Приемане на файл %(0)s от %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
bg: Предоставя OBEX възможности за трансфер на файлове

en: Configured directory for incoming files does not exist
bg: Избраната папка за входящи файлове не съществува

en: File received
bg: Файлът е приет

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
bg: Файлът %(0)s от %(1)s е приет успешно

en: Transfer failed
bg: Прехвърлянето пропадна.

en: Transfer of file %(0)s failed
bg: Прехвърлянето на файла %(0)s се провали

en: Files received
bg: Получени файлове

en: Adds standard menu items to the status icon menu
bg: Добавя стандартни елементи на меню към менюто на иконката за състояние

en: Send _Files to Device
bg: Изпращане на _файлове към устройство

en: _Devices
bg: _Устройства

en: Adap_ters
bg: _Адаптери

en: applet
bg: аплет

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
bg: Осигурява ключ, идентифициращи услуги за демона BlueZ

en: Adds an exit menu item to quit the applet
bg: Добавя към менюто елемент за изход за напускане на аплета

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
bg: Осигурява основен клиент за DHCP за връзките през блутут PAN.

en: Bluetooth Network
bg: Мрежа през блутут

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
bg: Интерфейсът %(0)s е достъпен от IP адрес %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
bg: Неуспешно присвояване на IP адрес през %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
bg: Присвояване на IP адрес на %s
    Моля, изчакайте…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
bg: Добавя индикация на иконката за състояние, когато има дейност по Блутут и показва броя на връзките в подсказката.

en: Bluetooth Active
bg: Адаптерът за блутут е активен

en: Bluetooth Disabled
bg: Блутут е изключен

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
bg: Осигурява елемент в менюто, чрез който адаптерът по подразбиране да се направи временно видим, в случаите, когато е зададен като скрит.

en: Discoverable timeout
bg: Период на видимост

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
bg: Продължителност в секунди, през която режимът на видимост ще трае

en: _Make Discoverable
bg: _Да е откриваем

en: Make the default adapter temporarily visible
bg: Включване на подразбиращият се адаптер да е временно видим

en: Discoverable… %ss
bg: Видимо… %sсек

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
bg: Осигурява меню за аплета и API за други приставки да го управляват

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
bg: Успешно свърздане към услугата <b>DUN</b> на <b>%(0)s.</b>
    Сега мрежата е налична чрез <b>%(1)s</b>

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
bg: Осигурява основна поддръжка за свързване към интернет чрез DUN профил.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
bg: Стандартен мрежови манипулатор за SPP профил; позволява изпълнението на лични действия

en: Script to execute on connection
bg: Скрипт за пълнение върху връзката

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
bg: <span size="small">Следните аргументи ще бъдат подадени:
    Адрес, име, име на услугата, uuid16s, rfcomm-възел
    Например:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Телефон, DUN услуга, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s се връщат като списък, отделен със запетаи
    
    При разединяване на устройството, на скрипта ще бъде изпратен сиглан HUP</span>

en: Serial port connected
bg: Серийният порт е свързан

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
bg: Услугата на серийният порт на устройството <b>%s</b> сега ще бъде налична чрез <b>%s</b>

en: Serial port connection script failed
bg: Скриптът за серийния порт се провали

en: There was a problem launching script %s
    %s
bg: Имаше проблем при пускането на скрипта %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
bg: Контролира енергийните нива на адаптера за блутут

en: Auto power-on
bg: Автоматично пускане

en: Automatically power on adapters
bg: Автоматично пускане на адаптерите

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
bg: <b>_Изключване на блутут</b>

en: Turn off all adapters
bg: Изключване на всички адартори

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
bg: <b>_Включване на блутут</b>

en: Turn on all adapters
bg: Включване на всички адаптери

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
bg: Временно премахва предпазителя на екрана, когато е свързан игрален контролера чрез блутут.

en: Invalid IP address
bg: Невалиден IP адрес

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
bg: IP адресът съвпада с интерфейс %s, който има същия адрес

en: Not currently supported with this setup
bg: С тази настройка в момента не се поддържа

en: Transfer
bg: Прехвърляне

en: Applet's transfer service plugin is disabled
bg: Приставката за трансфер на аплета е изключена

en: Dialup Settings
bg: Настройки на Dialup

en: Serial Port %s
bg: Сериен порт %s

en: Renew IP Address
bg: Обновяване на IP адреса

en: Configure Bluetooth Network
bg: Настройка на мрежа през блутут

en: Configuring networking requires privileges
bg: Настройването на мрежата изисква права

en: Launch DHCP client
bg: Пускане на DHCP клиент

en: Launching DHCP client requires privileges
bg: Пускането на DHCP клиент изисква правомощия

en: Launch PPP daemon
bg: Пускане на демона за PPP

en: Launching PPP daemon requires privileges
bg: Пускането на демона за PPP изисква правомощия

en: Set RfKill State
bg: Задаване на състояние на RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
bg: Задаването на състояние на RfKill изисква правомощия
