bluedevil - en to ca translation catalogue (1890 entries)

en: Bluetooth Daemon
ca: Dimoni Bluetooth

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Previous Maintainer
ca: Mantenidor anterior

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny access to this computer from Bluetooth.The %1 is the name of the bluetooth device]
en: %1 is requesting access to this computer
ca: %1 està sol·licitant accés a aquest ordinador

[ctx: Button to trust a bluetooth remote device and authorize it to connect]
en: Trust and Authorize
ca: Confia i autoritza

[ctx: Button to authorize a bluetooth remote device to connect]
en: Authorize Only
ca: Només autoritza

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
ca: Denega

[ctx: The text is shown in a notification to know if the PIN is correct,%1 is the remote bluetooth device and %2 is the pin]
en: %1 is asking if the PIN is correct: %2
ca: %1 està demanant si el PIN és correcte: %2

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
ca: El PIN és correcte

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
ca: El PIN és incorrecte

[ctx: Shown in a notification to announce that a PIN is needed to accomplish a pair action,%1 is the name of the bluetooth device]
en: PIN needed to pair with %1
ca: Cal un PIN per a emparellar amb %1

[ctx: Notification button which once clicked, a dialog to introduce the PIN will be shown]
en: Introduce PIN
ca: Introduïu el PIN

[ctx: Shown in the caption of a dialog where the user introduce the PIN]
en: Introduce PIN
ca: Introduïu el PIN

[ctx: Shown in a dialog which asks to introduce a PIN that will be used to pair a Bluetooth device,%1 is the name of the Bluetooth device]
en: In order to pair this computer with %1, you have to enter a PIN. Please do it below.
ca: Per tal d'emparellar aquest ordinador amb %1 heu d'introduir un PIN, feu-ho a sota.

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny an incoming file transfer to this computer from a Bluetooth device.]
en: %1 is sending you the file %2
ca: %1 us està enviant el fitxer %2

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
ca: Accepta

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @title job]
en: Receiving file
ca: Recepció de fitxers

[ctx: File transfer origin]
en: From
ca: Des de

[ctx: File transfer destination]
en: To
ca: A

en: Saving file failed
ca: Ha fallat el desament del fitxer

en: Bluetooth transfer failed
ca: La transferència Bluetooth ha fallat

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
ca: Envia un fitxer

en: Browse Files
ca: Navega pels fitxers

en: No Bluetooth adapters have been found.
ca: No s'ha trobat cap adaptador Bluetooth.

en: Retrieving services…
ca: S'estan obtenint els serveis…

en: This address is unavailable.
ca: Aquesta adreça no està disponible.

en: Received Files
ca: Fitxers rebuts

en: Scanning for new devices…
ca: S'estan explorant dispositius nous…

en: Obexd service is not running.
ca: El servei «obexd» no s'està executant.

en: Retrieving information from remote device…
ca: S'està recuperant la informació del dispositiu remot…

en: Connecting to the device
ca: S'està connectant amb el dispositiu

en: Phone memory
ca: Memòria del telèfon

en: External memory
ca: Memòria externa

en: Bluetooth is disabled.
ca: El Bluetooth està desactivat.

[ctx: Action to enable Bluetooth adapter]
en: Enable
ca: Activa

en: Your Bluetooth adapter is powered off.
ca: L'adaptador Bluetooth està apagat.

[ctx: Action to turn on Bluetooth adapter]
en: Turn On
ca: Engega

en: Bluetooth File Transfer
ca: Transferència de fitxers Bluetooth

en: Specify receiving device by MAC address.
ca: Especifica el dispositiu de recepció amb l'adreça MAC.

en: Specify receiving device by UBI path.
ca: Especifica el dispositiu de recepció amb el camí UBI.

en: Files to be sent.
ca: Fitxers a enviar.

[ctx: Connecting to a Bluetooth device]
en: Connecting to %1…
ca: S'està connectant amb %1…

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The connection to the device has failed: %1
ca: Ha fallat la connexió amb el dispositiu: %1

en: The connection to %1 has failed: %2
ca: Ha fallat la connexió amb %1: %2

en: Open file…
ca: Obre un fitxer…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, selectLbl)
en: Select one or more files:
ca: Seleccioneu un o més fitxers:

en: Selected files: <b>%1</b>
ca: Fitxers seleccionats: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select a device from the list:
ca: Seleccioneu un dispositiu de la llista:

[ctx: Send files to a Bluetooth device]
en: Send to %1
ca: Envia a %1

en: Sending file over Bluetooth
ca: S'està enviant un fitxer pel Bluetooth

en: Send Files
ca: Envia els fitxers

en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @info:status %1 error message]
en: Failed to start org.bluez.obex service: %1
ca: Ha fallat en iniciar el servei «org.bluez.obex»: %1

note: i18n: ectx: label, entry (saveUrl), group (General)
en: Save received files to:
ca: Desa els fitxers rebuts a:

note: i18n: ectx: label, entry (autoAccept), group (General)
en: Whether allow to modify shared files
ca: Si es permet modificar fitxers compartits o no

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
ca: Següent

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
ca: Acaba

en: Add Bluetooth Device
ca: Afegeix un dispositiu Bluetooth

en: Select a device
ca: Seleccioneu un dispositiu

[ctx: Action to fix a problem]
en: Fix it
ca: Arregla-ho

en: Your Bluetooth adapter is not pairable.
ca: L'adaptador Bluetooth no es pot emparellar.

[ctx: Action to make Bluetooth adapter pairable]
en: Make Pairable
ca: Fes que es pugui emparellar

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchField)
en: Search…
ca: Cerca…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scanning…
ca: S'està explorant…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
ca: PIN manual:

[ctx: Button offered when the wizard fail. This button will restart the wizard]
en: Restart the wizard
ca: Reinicia l'assistent

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The setup of the device has failed
ca: Ha fallat la configuració del dispositiu

en: The setup of %1 has failed
ca: Ha fallat la configuració de %1

en: Connecting to %1…
ca: S'està connectant amb %1…

en: Please introduce the PIN in your keyboard when it appears and press Enter
ca: Introduïu el PIN al vostre teclat en aparèixer i premeu Retorn

en: Please introduce the PIN in your device when it appears
ca: Introduïu el PIN en aparèixer al vostre dispositiu

en: Matches
ca: Coincideix

en: Does not match
ca: No coincideix

en: Please, confirm that the PIN displayed on %1 matches the wizard one.
ca: Confirmeu que el PIN mostrat a %1 coincideix amb el de l'assistent.

en: Setup Finished
ca: Ha finalitzat la configuració

en: The device has been set up and can now be used.
ca: S'ha configurat el dispositiu i ara ja es pot usar.

[ctx: Placeholder is device name]
en: The device '%1' has been set up and can now be used.
ca: S'ha configurat el dispositiu «%1» i ara ja es pot usar.

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Connect
ca: Connecta

en: Type:
ca: Tipus:

en: Address:
ca: Adreça:

en: Adapter:
ca: Adaptador:

en: Name:
ca: Nom:

en: Trusted
ca: De confiança

en: Blocked
ca: Blocat

en: Setup NAP Network…
ca: Configura una xarxa NAP…

en: Setup DUN Network…
ca: Configura una xarxa DUN…

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
ca: Telèfon

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
ca: Mòdem

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
ca: Ordinador

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
ca: Xarxa

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
ca: Auriculars

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
ca: Cascs

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia Device
ca: Dispositiu multimèdia

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
ca: Teclat

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
ca: Ratolí

[ctx: This device is a Joypad]
en: Joypad
ca: Comandament de joc

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
ca: Tauleta

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
ca: Perifèric

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
ca: Càmera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
ca: Impressora

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
ca: Obtenció d'imatges

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
ca: Portable

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
ca: Joguina

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
ca: Salut

[ctx: Type of device: could not be determined]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Settings
ca: Arranjament

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Enabled:
ca: Activat:

en: On login:
ca: En connectar-se:

en: Disable Bluetooth
ca: Desactiva el Bluetooth

en: Restore previous status
ca: Restaura l'estat anterior

en: When receiving files:
ca: En rebre fitxers:

en: Ask for confirmation
ca: Demana confirmació

en: Accept for trusted devices
ca: Accepta per als dispositius de confiança

en: Always accept
ca: Accepta sempre

en: Save files in:
ca: Desa els fitxers a:

en: Select folder
ca: Selecció de carpeta

en: Forget this Device?
ca: Oblido aquest dispositiu?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
ca: Segur que voleu oblidar «%1»?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
ca: Oblida el dispositiu

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: No Bluetooth adapters found
ca: No s'ha trobat cap adaptador Bluetooth

en: Bluetooth is disabled
ca: El Bluetooth està desactivat

en: Enable
ca: Activa

en: No devices paired
ca: No hi ha cap dispositiu aparellat

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# https://github.com/python/mypy/issues/2608
en: Connected
ca: Connectat

en: Available
ca: Disponible

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
ca: Oblida «%1»

en: Add New Device…
ca: Afegeix un dispositiu nou…

en: Configure…
ca: Configura…

en: Copy
ca: Copia

en: Yes
ca: Sí

en: Remote Name
ca: Nom remot

en: Address
ca: Adreça

en: Paired
ca: Emparellat

en: Adapter
ca: Adaptador

en: Disconnecting
ca: S'està desconnectant

en: Audio device
ca: Dispositiu d'àudio

en: Input device
ca: Dispositiu d'entrada

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Phone
ca: Telèfon

en: File transfer
ca: Transferència de fitxers

en: Send file
ca: Envia un fitxer

en: Network
ca: Xarxa

en: Other device
ca: Un altre dispositiu

en: %1% Battery
ca: Bateria %1%

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed:HostIsDown]
en: The device is unreachable
ca: No es pot accedir al dispositiu

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed]
en: Connection to the device failed
ca: Ha fallat la connexió amb el dispositiu

[ctx: Notification when the connection failed due to NotReady]
en: The device is not ready
ca: El dispositiu no està preparat

en: No Bluetooth adapters available
ca: No hi ha cap adaptador Bluetooth disponible

en: No devices found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu

en: Bluetooth is disabled; middle-click to enable
ca: El Bluetooth està desactivat; feu un clic del mig per activar-lo

en: No adapters available
ca: No hi ha cap adaptador disponible

en: Bluetooth is offline
ca: El Bluetooth està fora de línia

en: Middle-click to disable Bluetooth
ca: Feu un clic del mig per desactivar el Bluetooth

en: No connected devices
ca: No hi ha cap dispositiu connectat

en: %1 connected
ca: %1 connectat/s

[ctx: Number of connected devices]
en: %1 connected device | %1 connected devices
ca[0]: %1 dispositiu connectat
ca[1]: %1 dispositius connectats

en: Configure &Bluetooth…
ca: Configura el &Bluetooth…

en: Bluefish is a powerful editor targeted towards programmers and web developers, with many options to write websites, scripts and programming code. Bluefish supports many programming and markup languages and has many features, but is still a very fast and lightweight application.
ca: Bleufish és un potent editor dirigit a programadors i desenvolupadors web, amb moltes opcions per escriure llocs web, scripts i codi de programació. Bluefish admet molts llenguatges de programació i de marques i té moltes funcionalitats, tot i ser una aplicació molt ràpida i lleugera.

en: A selection of the features:
ca: Una selecció de les característiques:

en: Well done syntax highlighting which for example supports languages inside languages (e.g. Javascript inside HTML inside PHP)
ca: Bon ressaltament de la sintaxi que per exemple admet llenguatges dins de llenguatges (per exemple Javascript dins d'HTML dins de PHP)

en: All kind of powerful editor features like auto indenting and auto completion for many functions and libraries in many programming languages
ca: Tot tipus de potents funcionalitats d'edició com el sagnat automàtic i la compleció automàtica per a moltes funcions i llibreries de molts llenguatges de programació

en: Project support
ca: Ajuda de projectes

en: Support for remote files over ftp, sftp, webdav, etc
ca: Ajuda per a fitxers remots sobre ftp, sftp, webdav, etc

en: Powerful search and replace engine
ca: Potent motor de cerca i reemplaçament

en: Customizable integration of external programs such as lint, make, etc
ca: Integració personalitzada de programes externs com lint, make, etc

en: Snippets plugin to automate often used code
ca: Connector de fragments de codi per automatitzar el codi usat sovint

en: Code-aware in-line spell checking
ca: Comprovació d'ortografia en línia tenint en compte el codi

en: Zencoding or Emmet support
ca: Ajuda per a Zencoding o Emmet

en: Bookmarks panel
ca: Panell de marcadors

en: If you are an occasional coder who is in need for a simple to learn editor, or a heavy coder who dislikes heavy IDE's like eclipse or netbeans, Bluefish is your editor of choice!
ca: Si sou un programador ocasional que necessita un editor fàcil d'aprendre, o un programador avançat a qui no li agraden els IDEs pesats com eclipse o netbeans, Bluefish és el teu editor!

en: Bluefish Editor
ca: Editor Bluefish

en: Web Development Editor
ca: Editor de Desenvolupament Web

en: programming;code;web;editor;development;html;php;python;
ca: programació;codi;web;editor;desenvolupament;html;php;python;

en: Bluefish project file
ca: Fitxer de projecte Bluefish

en: Bluefish language definition file
ca: Fitxer de definició de la llengua de Bluefish

en: Collapse all
ca: Redueix-ho tot

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Collapse %s
ca: Redueix %s

en: Expand %s
ca: Expandeix %s

en: Spell check language
ca: Llengua del corrector ortogràfic

en: Add to dictionary
ca: Afegeix-la al diccionari

en: Ignore spelling
ca: Ignora l'ortografia

en: Insert special characters as entities
ca: Insereix els caràcters especials com a entitats

en: Filebrowser
ca: Navegador de fitxers

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Goto Line:
ca: Vés a la línia:

en: Find:
ca: Cerca:

en: Regular expression (pcre)
ca: Expressió regular (pcre)

en: Case sensitive
ca: Considera diferents _majúscules i minúscules

en: Dot character matches newlines
ca: El caràcter punt en el patró de l'expressió regular concorda amb les línies noves

en: Pattern contains backslash escaped sequences
ca: El patró conté seqüències d'escapament

en: Advanced
ca: Avançat

en: New Bluefish Window
ca: Nova finestra del Bluefish

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
ca: Espereu...

en: Leave Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: _File
ca: _Fitxer

en: New From Template
ca: Nou des d'una plantilla

en: Open _Recent
ca: Oberts _recentment

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Tab Size
ca: Mida de la pes_tanya

en: _Font Size
ca: Mida de la _lletra

en: Language M_ode
ca: M_ode de llenguatge

en: Character _Encoding
ca: Cod_ificació dels caràcters

en: _Go
ca: Vé_s

en: _Project
ca: _Projecte

en: _Tools
ca: E_ines

en: _Commands
ca: _Ordres

en: _Filters
ca: Filt_res

en: _Output parsers
ca: Analitzadors de s_ortida

en: Con_vert
ca: Con_verteix

en: _New
ca: _Nou

en: New file
ca: Fitxer nou

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: New window
ca: Finestra nova

en: Close Win_dow
ca: Tanca _la finestra

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: _Open...
ca: _Obre...

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Open Ad_vanced...
ca: Obre a_vançat...

en: Open advanced
ca: Obre avançat

en: Open _from Selection
ca: Obre a partir _de la selecció

en: Open from Selection
ca: Obre a partir de la selecció

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: Print
ca: Imprimeix

en: _Quit
ca: S_urt

en: Quit Bluefish
ca: Surt del Bluefish

en: Preference_s...
ca: Preferè_ncies...

en: Edit Preferences
ca: Edita les preferències

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Toggle Boo_kmark
ca: Commuta el mar_cador

en: Toggle bookmark
ca: Commuta el marcador

en: _Add or Remove...
ca: _Afegeix o suprimeix...

en: Add or remove character encoding
ca: Afegeix o suprimeix la codificació de caràcters

en: Floati_ng Window
ca: Finestra _flotant

en: Open current document in floating window
ca: Obre el document actual en una finestra flotant

en: _Increase
ca: _Incrementa

en: _Decrease
ca: Re_dueix

en: Decrease document font size
ca: Redueix la mida de la lletra del document

en: Reset document font size
ca: Reinicia la mida de la lletra del document

en: Increase document tab size
ca: Incrementa la mida de la pestanya del document

en: Decrease document tab size
ca: Redueix la mida de la pestanya del document

en: Reset document tab size
ca: Reinicia la mida de la pestanya del document

en: Rescan Synta_x & Spelling
ca: Revisa de no_u la sintaxi i l'ortografia

en: Rescan document highlighting
ca: Revisa de nou el ressaltat del document

en: Rescan Synta_x
ca: Revisa de nou la sinta_xi

en: _New Project...
ca: Projecte _nou...

en: New project
ca: Projecte nou

en: _Open Project...
ca: _Obre un projecte...

en: Open project
ca: Obre un projecte

en: _Synchronize Text Block
ca: _Sincronitza el bloc de text

en: Synchronize text block
ca: Sincronitza el bloc de text

en: _Toggle Comment
ca: Commuta comen_taris

en: Toggle comment
ca: Commuta comentaris

en: Select _Block
ca: Selecciona el _bloc

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
ca: Seleccioneu el bloc, feu-ho diverses vegades per seleccionar els blocs de nivell superior

en: D_uplicate Line
ca: D_uplica la línia

en: Duplicate the current line
ca: Duplica la línia actual

en: _Delete Line
ca: _Elimina la línia

en: Delete the current line
ca: Suprimeix la línia actual

en: _Word Count
ca: _Recompte de paraules

en: Word count
ca: Compta el nombre de paraules

en: Lorem Ipsum generator
ca: Generador Lorem Ipsum

en: Insert Relative Filename
ca: Insereix un nom de fitxer relatiu

en: Insert Absolute Filename
ca: Insereix un nom de fitxer absolut

en: Indenting to S_paces
ca: Sagna amb es_pais

en: Indenting to spaces
ca: Sagna amb espais

en: Indenting to T_abs
ca: Sa_gna amb tabulacions

en: Indenting to tabs
ca: Sagna amb tabulacions

en: _Join Lines Together
ca: Unei_x les línies

en: Join lines together
ca: Uneix les línies

en: Split Lines on Right _Margin
ca: _Talla les línies en el marge dret

en: Split lines on right margin
ca: Talla les línies en el marge dret

en: Merge Lines Into Col_umns
ca: _Fusiona les línies en columnes

en: Merge lines into columns
ca: Fusiona les línies en columnes

en: Rewrap _Lines
ca: Ajusta les _línies

en: Rewrap lines
ca: Ajusta les línies

en: Strip T_railing Whitespace
ca: _Elimina els espais en blanc sobrants

en: Strip trailing whitespace
ca: Elimina els espais en blanc del final

en: Javascript beautifier
ca: Embellidor de Javascript

en: Preview in browser
ca: Previsualitza en el navegador

en: _Full Screen
ca: _Pantalla completa

en: Full screen
ca: Pantalla completa

en: _Main Toolbar
ca: Barra d'_eines principal

en: Show main toolbar
ca: Visualitza la barra d'eines principal

en: _Side Pane
ca: _Subfinestra lateral

en: Show side pane
ca: Mostra la subfinestra lateral

en: _Output Pane
ca: Subfinestra de s_ortida

en: Show output pane
ca: Mostra la subfinestra de sortida

en: Status_bar
ca: _Barra d'estat

en: Show statusbar
ca: Mostra la barra d'estat

en: Auto _Completion Popup
ca: Finestra emergent de com_pleció automàtica

en: Show auto completion popup
ca: Mostra la finestra emergent de compleció automàtica

en: _Auto Indent
ca: Sa_gna automàticament

en: Auto indent
ca: Sagna automàticament

en: Highlight Block _Delimiters
ca: Ressalta els delimitadors de _bloc

en: Highlight block delimiters
ca: Ressalta els delimitadors de bloc

en: _Highlight Syntax
ca: _Ressalta la sintaxi

en: Highlight syntax
ca: Ressalta la sintaxi

en: Show _Blocks
ca: Mostr_a els blocs

en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

en: Show Line N_umbers
ca: Mostra els _números de línia

en: Show line numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show Right _Margin
ca: Mostra el _marge dret

en: Show right margin
ca: Mostra el marge dret

en: Show Split _View
ca: Mostra la _vista dividida

en: Show split view
ca: Mostra la vista dividida

en: Show V_isible Spacing
ca: Mostra l'_espaiat

en: Show visible spacing
ca: Mostra l'espaiat

en: _Wrap Text
ca: A_justa el text

en: Wrap text
ca: Ajusta el text

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Close current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Close A_ll
ca: Tanca-_ho tot

en: Close all files
ca: Tanca tots els fitxers

en: _Save
ca: De_sa

en: Save current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save _as...
ca: _Anomena i desa...

en: Save file as
ca: Anomena i desa el fitxer

en: Sav_e All
ca: D_esa-ho tot

en: Save all files
ca: Desa tots els fitxers

en: Rever_t to Saved
ca: _Torna al desat

en: Reload current file
ca: Torna a carregar el fitxer actual

en: Save a cop_y...
ca: Desa una _còpia...

en: Save a copy
ca: Desa una còpia

en: _Insert...
ca: _Insereix...

en: Insert file
ca: Insereix un fitxer

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
ca: Canvia el no_m...

en: Rename file
ca: Canvia el nom del fitxer

en: _Indent
ca: _Sagna

en: Indent
ca: Sagna

en: Unin_dent
ca: Desfés el sa_gnat

en: Unindent
ca: Desfés el sagnat

en: F_irst Bookmark
ca: Pr_imer marcador

en: Goto first bookmark
ca: Vés al primer marcador

en: L_ast Bookmark
ca: Úl_tim marcador

en: Goto last bookmark
ca: Vés a l'últim marcador

en: N_ext Bookmark
ca: Marcador s_egüent

en: Goto next bookmark
ca: Vés al marcador següent

en: P_revious Bookmark
ca: Ma_rcador anterior

en: Goto previous document
ca: Vés al document anterior

en: Move Tab _Left
ca: Mou la pestanya a l'es_querra

en: Move current tab left
ca: Mou la pestanya actual a l'esquerra

en: Move Tab _Right
ca: Mou la pestanya a la _dreta

en: Move current tab right
ca: Mou la pestanya actual a la dreta

en: _Recent Document
ca: Document _recent

en: Goto most recent document
ca: Vés al document més recent

en: _First Document
ca: _Primer document

en: Goto first document
ca: Vés al primer document

en: _Last Document
ca: Últi_m document

en: Goto last document
ca: Vés a l'últim document

en: _Next Document
ca: Document següe_nt

en: Goto next document
ca: Vés al document següent

en: _Previous Document
ca: Document _anterior

en: _Goto Line
ca: _Vés a la línia

en: Goto line
ca: Vés a la línia

en: Goto Line Number from _Clipboard
ca: _Vés al número de línia del porta-retalls

en: Goto line number in clipboard or selection
ca: Vés al número de línia del porta-retalls o de la selecció

en: _Jump to Reference
ca: _Salta a la referència

en: Jump to reference
ca: Salta a la referència

en: Jump to Matching Block Boundary
ca: Salta als límits del bloc coincident

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cut
ca: Retalla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: Engan_xa

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste Specia_l
ca: Enganxament especia_l

en: Paste Special
ca: Enganxament especia_l

en: _Find
ca: C_erca

en: Show find bar
ca: Mostra la barra de cerca

en: Find A_gain
ca: Cerca de no_u

en: Find again
ca: Cerca de nou

en: Find from Clip_board
ca: Cerca a partir del porta-reta_lls

en: Find from clipboard or selection
ca: Cerca a partir del porta-retalls o de la selecció

en: Ad_vanced Find & Replace...
ca: Cerca i _reemplaça avançat...

en: Advanced Find and Replace
ca: Cerca i reemplaça avançat...

en: Save & _close
ca: Desa i tan_ca

en: Save & close project
ca: Desa i tanca el projecte

en: Save project
ca: Desa el projecte

en: Save project as
ca: Desa el projecte com a

en: _Edit Project Options...
ca: _Edita les opcions del projecte

en: Edit project options
ca: Edita les opcions del projecte

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Undo
ca: Desfés

en: U_ndo All
ca: Desfés-ho t_ot

en: Undo All
ca: Desfés-ho tot

en: _Redo
ca: _Refés

en: Redo
ca: Refés

en: R_edo All
ca: Re_fés-ho tot

en: Redo All
ca: Refés-ho tot

en: Always use this syntax for files of type %s ?
ca: Voleu usar sempre aquesta sintaxi per a fitxers de tipus %s?

en: Open _URL...
ca: Obre un _URL...

en: Upload _/ Download...
ca: Penja _/ Baixa...

en: _Spell Check
ca: Revi_sa l'ortografia

en: Text area to filter
ca: Àrea de text a filtrar

en: All text
ca: Tot el text

en: Selected text only
ca: Només el text seleccionat

en: Never ask again
ca: No ho tornis a demanar

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
ca: Seleccioneu el bloc per sincronitzar amb altres pàgines. A la selecció, s'han d'incloure les marques d'inici i de final de bloc.

en: To proceed with the current selection click forward.
ca: Per seguir endavant amb l'actual selecció, cliqueu Endavant.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
ca: A continuació hi ha el bloc, que inclou les marques d'inici i de final. <b>Seleccioneu la marca d'inici</b> en el text següent.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
ca: <b>Seleccioneu la marca final</b> en el següent text.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
ca: Es reemplaçarà el text que hi ha entre <i>%s</i> i <i>%s</i> en tots els documents oberts a la finestra.
    <b>Voleu seguir endavant?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
ca: <span foreground="red" weight="bold">Seleccioneu el bloc text que s'ha de sincronitzar.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
ca: <span foreground="red" weight="bold">Aquest marca apareix més d'un cop en el bloc.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
ca: <span foreground="red" weight="bold">Seleccioneu el text que marca l'inici del bloc.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
ca: <span foreground="red" weight="bold">Seleccioneu el text que marca el final del bloc.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
ca: Visiteu-nos a http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
ca: Obre en una finestra que existeixi.

en: Open in new window.
ca: Obre en una finestra nova.

en: Print version information.
ca: Imprimeix la informació de la versió.

en:  [FILE(S)]
ca:  [FITXER(S)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
ca: S'ha produït un error en analitzar les opcions de la línia d'ordres. %s
    Executeu: %s -?

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Temporary
ca: _Temporal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Do you really want to delete %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

en: Delete permanent bookmark.
ca: Suprimeix el marcador definitivament.

en: Delete all bookmarks.
ca: Supimeix tots els marcadors.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
ca: Esteu segur que voleu esborrar tots els marcadors per a %s?

en: Delete bookmarks?
ca: Voleu suprimir els marcadors?

en: Edit bookmark
ca: Edita el marcador

en: Bookmark menu
ca: Menú dels marcadors

en: Show Bookmark
ca: Mostra el marcador

en: Show File
ca: Mostra el fitxer

en: Bookmark search menu
ca: Menú de cerca de marcadors

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete bookmark
ca: Suprimeix el marcador

en: Delete All
ca: Suprimeix-ho tot

en: Delete all bookmarks
ca: Suprimeix tots els marcadors

en: Delete All in Document
ca: Suprimeix tots els del document

en: Delete all bookmarks in document
ca: Suprimeix tots els marcadors del document

en: Permanent by default
ca: Definitiu per defecte

en: By Name
ca: Per nom

en: By Full Path
ca: Per camí complet

en: By Full URI
ca: Per URI complet

en: Content
ca: Contingut

en: Name
ca: Nom

en: Name & Content
ca: Nom i contingut

en: First bookmark
ca: Primer marcador

en: Previous bookmark
ca: Marcador anterior

en: Next bookmark
ca: Marcador següent

en: Last bookmark
ca: Últim marcador

en: Name:
ca: _Nom:

en: 
    Language mode:
ca: 
    Mode de llenguatge:

en: 
    Encoding:
ca: 
    Codificació:

en: 
    Mime type:
ca: 
    Tipus MIME:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
ca: 
    Permisos: %s
    Uid: %u Gid: %u

en: 
    Size (on disk):
ca: 
    Mida (en el disc):

en: 
    Last modified:
ca: 
    Última modificació:

en: Untitled %d
ca: Sense títol %d

en: Changed tab width to %d
ca: S'ha canviat l'amplada de la pestanya a %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
ca: El document %s ja és obert en una altra finestra de Bluefish.

en: Move to this window
ca: Mou a aquesta finestra

en: Open readonly
ca: Obre en mode només de lectura

en: Do not open
ca: No ho obris

en:  Ln: %d, Col: %d, Char: %d
ca: Ln: %d, Col: %d, Car: %d

en:  INS
ca: Inser

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Unknown
ca: Desconegut

en: _Split
ca: _Divideix

en: File contains very long lines. Split these lines?
ca: El fitxer conté línies molt llargues. Voleu dividir aquestes línies?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
ca: Les línies d'aquest fitxer són més llargues del que el Bluefish pot gestionar amb un bon rendiment. Tot i això, la funció per dividir no té en compte cap sintaxi del llenguatge i pot reemplaçar espais o tabuladors amb salts de línia a qualsevol lloc o inserir salts de línia si no es troben espais o tabuladors.

en: _Convert
ca: Con_verteix

en: File '%s' is not a valid text file.
    The file might be corrupted, truncated, or in an unexpected encoding.
ca: El fitxer '%s' no és un fitxer de text vàlid.
    El fitxer pot estar corromput, truncat o en una codificació inesperada

en: Bluefish can convert this file into a valid one by replacing illegal symbols with spaces. Convert?
ca: Bluefish pot convertir aquest fitxer en un fitxer vàlid reemplaçant els símbols invàlids per espais. Voleu fer la conversió?

en: File is opened in read-only mode since it differs from original one.
    %lu characters were replaced by space
ca: El fitxer s'ha obert en un mode de només lectura ja que és diferent de l'original.
    %lu caràcters han estat reemplaçats per espais

en: Use 'Save As' to save it with different name and make editable
ca: Useu 'Anomena i desa' per desar-lo amb un nom diferent i fer-lo editable

en: Add bookmark
ca: Afegeix un marcador

en: Exit fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
ca: Interromp l'acció de des_ar

en: _Continue save in UTF-8
ca: _Desa en UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
ca: No s'ha pogut convertir %s a la codificació de caràcters %s. La codificació ha fallat en el caràcter '%s' de la línia %d i columna %d
    
    Voleu desar amb la codificació UTF-8?

en: File encoding conversion failure
ca: S'ha produït un error en la conversió de la codificació

en: Previously:
ca: Anteriorment:

en: Unable to open file
ca: No es pot obrir el fitxer

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
ca: Si torneu "%s" a l'última còpia desada, els canvis actuals es perdran definitivament.

en: Revert changes to last saved copy?
ca: Voleu tornar el fitxer a l'última versió desada?

en: _Retry
ca: _Reintenta

en: Retry _all failed
ca: Reintent_a tots els que han fallat

en: Close all _failed
ca: Tanca tots els que han _fallat

en: File
ca: _Fitxer

en:  failed to load.
ca:  ha fallat en carregar.

en: File failed to load
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer

en: Select file to insert
ca: Selecciona el fitxer a inserir

en: No file to insert
ca: No hi ha cap fitxer per inserir

en: Save pasted image as
ca: Desa la imatge enganxada com a

en: Paste special
ca: Enganxament especial

en: No compatible clipboard data found
ca: No s'ha trobat cap porta-retalls compatible

en: Paste as _HTML
ca: Enganxa com a _HTML

en: Paste as HTML with _JPG
ca: Enganxa com a HTML amb _JPG

en: Paste as plain text
ca: Enganxa com a text net

en: %d line | %d lines
ca[0]: %d línia
ca[1]: %d línies

en: %d word | %d words
ca[0]: %d paraula
ca[1]: %d paraules

en: %d character | %d characters
ca[0]: %d caràcter
ca[1]: %d caràcters

en: Selection statistics:
ca: Estadístiques de selecció:

en: Statistics:
ca: Estadístiques:

en: Lines into columns
ca: Línies a columnes

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Spread lines horizontally
ca: Escampa les línies horitzontalment

en: Column separator:
ca: Separador de columna:

en: Fill empty entries:
ca: Omple les entrades buides:

en: Number of _paragraphs:
ca: Nombre de _paràgrafs:

en: Number of _sentences:
ca: Nombre de _frases:

en: Insert plain text
ca: Insereix text net

en: Insert in <li>
ca: Insereix en <li>

en: Insert in <p>
ca: Insereix en <p>

en: Number of paragraphs
ca: Nombre de paràgrafs

en: Number of sentences
ca: Nombre de frases

en: Javascript Beautify
ca: Embellidor de Javascript

en: _Indent size:
ca: _Mida del sagnat:

en: Use _tabs to indent, not spaces
ca: Usa _tabuladors per sagnar, no espais

en: Do not _preserve existing line breaks
ca: No _conservis els salts de línia existents

en: More _jslint-compatible output
ca: Més sortida compatible amb _jslint

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
ca: _Descodifica els caràcters imprimibles codificats en la notació \\xNN

en: Beautify only in _selection
ca: Embelleix només la _selecció

en: _Indent size
ca: _Mida del sagnat

en: _Available encodings:
ca: _Codificacions disponibles:

en: Description
ca: Descripció

en: Encoding
ca: Codificació

en: Encodings in _menu:
ca: Codificacions en el _menú:

en: Add or remove document encodings
ca: Afegeix o suprimeix codificacions del document

en: Supply extra arguments
ca: Doneu arguments extra

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
ca: Doneu els arguments per definir %%a a '%s'

en: Internal error.
ca: Error intern.

en: This command requires the current document to have a file name. Please save your document first.
ca: Aquesta ordre necessita que el document actual tingui un nom. Deseu el document primer.

en: This command requires the current document to be a local file. Please save your document to a local file.
ca: Aquesta ordre necessita que el document actual sigui un fitxer local. Deseu el document en un fitxer local.

en: External commands cannot have an output defined. Please fix this command in the preferences.
ca: Les ordres externes no poden tenir una sortida definida. Arregleu aquesta ordre a les preferències.

en: This command has multiple inputs. Please fix this command in the preferences.
ca: Aquesta ordre té múltiples entrades. Arregleu aquesta ordre a les preferències.

en: This command has multiple outputs. Please fix this command in the preferences.
ca: Aquesta ordre té múltiples sortides. Arregleu aquesta ordre a les preferències.

en: Failed to create a command for %s.
    %s
ca: Error en crear una ordre per a %s.
    %s

en: Failed to create a command
ca: Error en crear una ordre

en: The command %s exited with error code %d. %s
ca: L'ordre %s ha acabat amb un codi d'error %d. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
ca: És possible que aquesta aplicació no estigui instal·lada en el sistema.

en: Command returned error code
ca: Codi d'error de retorn de l'ordre

en: Set documentroot and webroot
ca: Estableix el document arrel i el web arrel

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
ca: El <i>document arrel</i> és on el Bluefish troba el fitxer,
    el <i>web arrel</i> és la ubicació d'aquests fitxers en el servidor web.

en: Documentroot
ca: Document arrel

en: Webroot
ca: Web arrel

en: Move/rename %s to
ca: Mou/canvia el nom %s» a

en: Could not rename
ca: No s'ha pogut canviar el nom

en: New directory
ca: Directori nou

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    "%s"?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu %s, es perdrà definitivament.

en: File Browser menu
ca: Menú del navegador de fitxers

en: _Open
ca: _Obre

en: Open
ca: Obre

en: Open _Advanced...
ca: Obre _avançat...

en: Rena_me
ca: Canvia el no_m

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: New _File
ca: _Fitxer nou

en: _New Directory
ca: Directori _nou

en: _Refresh
ca: _Actualitza

en: Refresh
ca: Actualitza

en: _Set as base dir
ca: E_stableix com a directori base

en: Set as base directory
ca: Estableix com a directori base

en: Set as document root
ca: Estableix com a document arrel

en: Show Full _Tree
ca: Mostra l'arbre comple_t

en: Show full tree
ca: Mostra l'arbre complet

en: View Mode
ca: Mode de visualització

en: Filter
ca: Filtre

en: New Filter
ca: Filtre nou

en: New filter
ca: Filtre nou

en: Edit Filter
ca: Edita el filtre

en: Edit filter
ca: Edita el filtre

en: Delete Filter
ca: Suprimeix el filtre

en: Delete filter
ca: Suprimeix el filtre

en: Follow Active Document
ca: Segueix el document actiu

en: Follow active document
ca: Segueix el document actiu

en: Show Backup Files
ca: Mostra les còpies de seguretat

en: Show backup files
ca: Mostra les còpies de seguretat

en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Flat
ca: Pla

en: Tree
ca: Arbre

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
ca: <b>%s</b>
    que és l'equivalent de
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
ca[0]: S'està carregant %d fitxer, s'ha finalitzat %s
ca[1]: S'està carregant %d fitxers, s'han finalitzat %s

en: All files loaded, finished %s, %d document open | All files loaded, finished %s, %d documents open
ca[0]: S'han carregat tots els fitxers, %s finalitzat, s'ha obert %d document
ca[1]: S'han carregat tots els fitxers, %s finalitzat, s'han obert %d documents

en: Finished advanced open, %d document open. | Finished advanced open, %d documents open.
ca[0]: L'obertura avançada ha finalitzat, s'ha obert % document.
ca[1]: L'obertura avançada ha finalitzat, s'han obert % documents.

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Overwrite
ca: _Sobreescriu

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
ca: %s no es pot copiar perquè ja existeix, el voleu sobreescriure?

en: Overwrite file?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: Autosave in progress...
ca: El desament automàtic està en curs...

en: Started open advanced...
ca: L'obertura avançada ha començat...

en: Select basedir
ca: Selecciona el directori base

en: Advanced open file selector
ca: Selector d'obertura de fitxers avançat

en: <b>Files</b>
ca: <b>Fitxers</b>

en: Base _Dir:
ca: _Directori base:

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: Pattern matches _full path:
ca: El patró coincideix amb el camí a_bsolut:

en: _Recursive:
ca: _Recursiu:

en: Ma_x recursion:
ca: Mà_x. recursivitat:

en: <b>Contains</b>
ca: <b>Conté</b>

en: Pa_ttern:
ca: Pa_tró:

en: Is rege_x:
ca: És una e_xpressió regular:

en: Select files
ca: Selecciona fitxers

en: Open URL
ca: Obre un URL

en: _Continue save
ca: _Continua desant

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
ca: No es pot crear una còpia de seguretat de %s. Si seguiu treballant, aquest fitxer es sobreescriurà.

en: File backup failure
ca: S'ha produït un error en la còpia de seguretat del fitxer.

en: Could not save file
ca: No s'ha pogut desar el fitxer

en: File changed on disk
ca: El fitxer ha canviat al disc

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: File %s exists and is open, overwrite?
ca: El fitxer %s existeix i està obert, el voleu sobreescriure?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
ca: El fitxer seleccionat s'està editant a Bluefish.

en: A file named "%s" already exists.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat  "%s".

en: Do you want to replace the existing file?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer existent?

en: File:
    "
ca: Fitxer:
    "

en: " save is in progress
ca: " desament està en curs

en: Save in progress!
ca: Desament en curs!

en: Save
ca: Desa

en: Save %s as
ca: Anomena i desa %s

en: Save copy of %s
ca: Desa una còpia de %s

en: Close _Without Saving
ca: _Tanca sense desar

en: Save changes to "%s" before closing?
ca: Voleu desar els canvis a "%s" abans de tancar?

en: If you don't save your changes they will be lost.
ca: Els canvis es perdran si no els deseu.

en: _Reopen
ca: Torna a ob_rir

en: Project "%s" failed to load
ca: Ha fallat la càrrega del projecte "%s"

en: Do you want to reopen project from another location?
ca: Voleu tornar a obrir el projecte des d'una altra ubicació?

en: Choose per _File
ca: Escolliu per a cada _Fitxer

en: Close _All
ca: Tanc_a-ho tot

en: _Save All
ca: De_sa-ho tot

en: One or more open files have been changed.
ca: Hi ha hagut canvis en un o més dels fitxers oberts.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
ca[0]: <span color="red">%d error</span>
ca[1]: <span color="red">%d errors</span>

en: incomplete finished
ca: finalització incompleta

en: completed
ca: complet

en: Upload / Download
ca: Penja / Baixa

en: Upload
ca: Penja

en: Download
ca: Baixa

en: Local directory
ca: Directori local

en: Remote directory
ca: Directori remot

en: Delete deprecated files
ca: Suprimeix els fitxers desfasats

en: Include hidden files
ca: Inclou els fitxers ocults

en: Include backup files
ca: Inclou les còpies de seguretat

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
ca: El fitxer:%s ha canviat en el disc.
    
    La data original de modificació era %s
    La nova data de modificació és %s
    La mida original era %s bytes
    La nova mida és %s bytes

en: _Unset file name
ca: An_ul·la el nom del fitxer

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
ca: Nom del fitxer: %s

en: File disappeared from disk
ca: El fitxer ha desaparegut del disc

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: Check and reload all documents
ca: Comproveu i torneu a carregar tots els documents

note: build a list of filters
en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Hide files that match the filter
ca: Amaga els fitxers que coincideixen amb el filtre

en: Add pattern
ca: Afegeix un patró

en: Mime type
ca: Tipus MIME

en: Icon
ca: Icona

en: %d of %d
ca: %d de %d

en: Select File
ca: Seleccioneu el fitxer

en: Character _Encoding:
ca: Codificació dels caràct_ers:

en: Automatic detection
ca: Reconeixement automàtic

en: <b>Keystroke choice</b>
ca: <b>Elecció de pulsació de tecla</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
ca: 
    Premeu la combinació de tecles desitjada.
    Useu les tecles Ctrl, Maj, Alt amb una altra tecla.
    <i>Per cancel·lar premeu Esc, per eliminar la drecera  premeu Supr.</i>

en: Press shortcut key combination
ca: Premeu la combinació de tecles de drecera

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Line
ca: Línia

en: Output
ca: Sortida

en: Failed to compile output parser pattern %s: %s
ca: No s'ha pogut compilar el patró de l'analitzador de sortida %s: %s

en: Untitled
ca: Sense títol

en: _Mime type:
ca: Tipus _MIME:

en: None
ca: Cap

en: _Template:
ca: Plan_tilla:

en: <b>Options</b>
ca: <b>Opcions</b>

en: Enable a_uto-completion
ca: Habilita la compleció automàtica

en: Enable _block folding
ca: Habilita l'expansió i reducció dels _blocs

en: Display block stack in statusbar
ca: Mostra la pila de blocs a la barra d'estat

en: Highlight block _delimiters
ca: Ressalta els _delimitadors de bloc

en: _Highlight current line
ca: _Ressalta la línia actual

en: Show line _numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show _right margin indicator
ca: Mostra l'indicador del marge d_ret

en: Smart auto indentin_g
ca: Sagnat automàtic intel·ligent

en: Wra_p lines
ca: A_justa les línies

en: Enable syntax scanning
ca: Habilita l'escaneig de sintaxi

en: Show _visible spacing
ca: Mostra l'espaiat _visible

en: _Enable spell check
ca: _Habilita la verificació de l'ortografia

en: <b>Tab Stops</b>
ca: <b>Tabulacions</b>

en: Tab _width:
ca: _Amplada de la tabulació:

en: Insert _spaces instead of tabs
ca: Insereix e_spais en lloc de tabulacions

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Path to plugin
ca: Camí del connector

en: Extension
ca: Extensió

en: Mime-Type
ca: Tipus MIME

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
ca: <small>Els estils de text s'apliquen uns damunt dels altres. Si s'apliquen múltiples estils al mateix text, l'estil del capdamunt d'aquesta llista té la prioritat més alta. Arrossegueu i deixeu anar per reordenar els estils de text.</small>

en: Label
ca: Etiqueta

en: Foreground color
ca: Color del primer pla

en: _Foreground color:
ca: Color de _primer pla:

en: Background color
ca: Color de fons

en: _Background color:
ca: Color del _fons:

en: _Normal weight
ca: Mida _normal

en: Bold _weight
ca: Negreta

en: Normal st_yle
ca: Est_il normal

en: _Italic style
ca: Curs_iva

en: _Spell check
ca: _Revisa l'ortografia

en: Add entry
ca: Afegeix una entrada

en: Delete entry
ca: Suprimeix una entrada

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
ca: <small><b>Opcions d'entrada</b>
    comencen amb el caràcter | per enviar l'entrada a l'entrada estàndard
    %f nom del fitxer local (disponible per a fitxers locals)
    %i nom del fitxer temporal per a l'entrada, igual a %f si el document no es modifica i és local
    <b>Altres opcions</b>
    %a arguments addicionals que es demanaran quan el filtre s'activi
    %c directori local del fitxer (disponible per a fitxers locals)
    %n nom del fitxer sense camí (disponible per a tots els fitxers amb nom)
    %u URL (disponible per a tots els fitxers amb nom)
    %p previsualitza la URL si s'han establert el directori base i el directori de la previsualització en els paràmetres del projecte, altrament és idèntic a %u</small>

en: Command
ca: Ordre

en: Default browser
ca: Navegador predeterminat

en: Update defaults
ca: Restaura els valors per defecte

en: Reset all
ca: Reinicia-ho tot

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
ca: <small><b>Opcions d'entrada</b>
    comencen amb el caràcter | per enviar l'entrada a l'entrada estàndard
    %f nom del fitxer local (necessita un fitxer local, no pot operar amb una selecció)
    %i nom del fitxer temporal per a l'entrada
    <b>Opcions de sortida</b>
    acaben amb el caràcter | per llegir la sortida des de la sortida estàndard
    %o nom del fitxer temporal
    %t nom del fitxer temporal tant per a l'entrada com per a la sortida (per als filtres que editen el fitxer, no es pot operar amb una selecció)
    <b>Altres opcions</b>
    %a arguments addicionals que es demanaran quan el filtre s'activi
    %c directori local del fitxer (necessita un fitxer local)
    %n nom del fitxer sense camí (disponible per a tots els fitxers amb nom)
    %u URL (disponible per a tots els fitxers amb nom)
    %p previsualitza la URL si s'han establert el directori base i el directori de la previsualització en els paràmetres del projecte, altrament és idèntic a %u</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
ca: <small><b>Opcions d'entrada</b>
    comencen amb el caràcter | per enviar l'entrada a l'entrada estàndard
    %f nom del fitxer local (disponible per a fitxers locals)
    %i nom del fitxer temporal per a l'entrada, igual a %f si el document no es modifica i és local
    <b>Opcions de sortida</b>
    acaben amb el caràcter | per llegir la sortida des de la sortida estàndard
    %o nom del fitxer temporal
    <b>Altres opcions</b>
    %a arguments addicionals que es demanaran quan el filtre s'activi
    %c directori local del fitxer (disponible per a fitxers local)
    %n nom del fitxer sense camí (disponible per a tots els fitxers amb nom)
    %u URL (disponible per a tots els fitxers amb nom)
    %p previsualitza la URL si s'han establert el directori base i el directori de la previsualització en els paràmetres del projecte, altrament és idèntic a %u</small>

en: Pattern
ca: Patró

en: File #
ca: Fitxer #

en: Line #
ca: Línia #

en: Output #
ca: Sortida #

en: File
ca: Fitxer

en: A restart is needed to see the effect of these options
ca: És necessari reiniciar per veure els efectes d'aquestes opcions

note: 1=text
en: Option name
ca: Nom de l'opció

note: 2=boolean
en: value
ca: valor

note: 1=text
en: Highlight name
ca: Sintaxi a ressaltar

en: Textstyle
ca: Estil de text

en: Continue and ignore changes
ca: Continua i ignora els canvis

en: Importing colors will abort any preferences changes
ca: Importar els colors interromprà qualsevol canvi de les preferències

en: Importing colors will close the preferences dialog and cancel any changes you made. Do you want to continue?
ca: Importar els colors tancarà el diàleg de preferències i cancel·larà qualsevol canvi que hagueu fet. Voleu continuar?

en: Choose file
ca: Escolliu un fitxer

en: Import done
ca: Importació feta

en: Import %s failed
ca: La importació %s ha fallat

en: Delayed
ca: Retardat

en: Immediately
ca: Immediatament

en: Continue save
ca: Continua desant

en: Abort save
ca: Interromp el desament

en: Ask what to do
ca: Pregunta què s'ha de fer

en: Never
ca: Mai

en: Periodically and during save
ca: Periòdicament i mentre es desa

en: Only during save
ca: Només mentre es desa

en: Nothing
ca: Res

en: Modified time and file size
ca: Data i mida del fitxer modificats

en: Modified time
ca: Data modificada

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: left
ca: esquerra

en: right
ca: dreta

en: top
ca: dalt

en: bottom
ca: a baix

en: Recently opened
ca: Obert recentment

en: Recently closed
ca: Tancat recentment

en: Only project files
ca: Només els fitxers del projecte

en: All
ca: Tots

en: All except spaces
ca: Tots menys els espais

en: All trailing
ca: Tots els del final

en: All except non-trailing spaces
ca: Tots menys els espais que no estan al final

en: Always
ca: Sempre

en: Smart
ca: Intel·ligent

en: Edit preferences
ca: Edita les preferències

note: *  Initial document settings
en: <b>Non Project Defaults</b>
ca: <b>Valors predeterminats per a documents fora de projectes</b>

en: Initial document settings
ca: Paràmetres inicials del document

en: Editor settings
ca: Paràmetres de l'editor

en: <b>Editor settings</b>
ca: <b>Paràmetres de l'editor</b>

en: Smart Home/_End cursor positioning
ca: Posicionament del cursor a l'inici/_final intel·ligent

en: _Tab key indents selection
ca: La tecla de _tabulació sagna la selecció

en: Automatically insert closing brackets
ca: Insereix claudàtor de tancament automàticament

en: Right _margin/split line end position:
ca: _Marge dret/posició de tall de línia:

en: Wrap lines on right margin indicator
ca: Ajusta les línies a l'indicador del marge dret

en: Visible _whitespace mode:
ca: Mode d'espais en _blanc visibles:

en: <b>Undo</b>
ca: <b>Desfés</b>

en: _Number of actions in history:
ca: _Nombre d'accions a l'historial:

en: Clear _history on save
ca: Buida l'historial en desar

en: Auto-completion & Reference
ca: Compleció automàtica i Referència

en: <b>Auto-completion</b>
ca: <b>Compleció automàtica</b>

en: Show _pop-up window:
ca: Mostra una finestra _emergent:

en: Minimum matching length for auto-completion:
ca: Mida mínima de coincidència per a la compleció automàtica:

en: Shortcut _key combination:
ca: Combinació de te_cles de drecera:

en: <b>Reference Information</b>
ca: <b>Informació de referència</b>

en: _Load reference data from language files
ca: _Carrega les dades de referència des dels fitxers del llenguatge

en: Show references in auto-completion _pop-up window
ca: Mostra les referències a la finestra emergent de com_pleció automàtica

en: Show references if mouse is over text editor
ca: Mostra les referències si el ratolí està per sobre de l'editor de text

en: Font & Colors
ca: Tipus de lletra i colors

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
ca: <b>Font i Cursor</b>

en: _Editor font:
ca: Tipus de lletra de l'_editor:

en: Cursor / font size ratio (%):
ca: Ràtio mides cursor/font (%):

en: Use system wide color settings
ca: Utilitza els paràmetres de color del sistema

en: Cursor color
ca: Color del cursor

en: C_ursor color:
ca: Color del c_ursor:

en: Selection background color
ca: Selecció del color de fons

en: _Selection background color:
ca: _Selecció del color de fons:

en: Highlight cursor position
ca: Realça la posició del cursor

en: Cursor highlight color
ca: Color de marcatge del cursor

en: _Cursor highlight color:
ca: _Color de marcatge del cursor:

en: Current line color
ca: Color de la línia actual

en: Cu_rrent line color:
ca: Colo_r de la línia actual:

en: Visible whitespace color
ca: Color dels espais en blanc visibles

en: _Visible whitespace color:
ca: Color dels espais en blanc _visibles:

en: <b>Import / export color profiles</b>
ca: <b>Importació / exportació dels perfils de colors</b>

en: Color profiles set colors for the editor, user interface and all textstyles.
ca: Els perfils de color estableixen els colors de l'editor, la interfície d'usuari i tots els estils de text

en: Export
ca: Exporta

en: Import
ca: Importa

en: Apply
ca: Aplica

en: Text styles
ca: Estils de text

en: <b>Text Styles</b>
ca: <b>Estils de text</b>

en: Files
ca: Fitxers

en: <b>Encoding</b>
ca: <b>Codificació</b>

en: _Default character set for new files:
ca: _Joc de caràcters per defecte per als fitxers nous:

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
ca: Estableix automàticament l'etiqueta _HTML <meta> quan hi ha un canvi de codificació

en: <b>Misc</b>
ca: <b>Miscel·lània</b>

en: Strip trailing spaces on save
ca: Elimina espais sobrants en desar

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
ca: Obre els fitxers de la línia d'ordres en el procés bluefish en execució

en: Open commandline files in new _window
ca: Obre els fitxers de la línia d'ordres en una _finestra nova

en: Check if file is modified on disk:
ca: Comprova si el fitxer s'ha modificat al disc:

en: File properties to check on dis_k for modifications:
ca: Propietats del fitxer que cal comprovar en el disc per cercar modificacions:

en: Show warning for files with very long lines
ca: Mostra un avís per als fitxers amb línies molt llargues

en: Backup & Recovery
ca: Còpies de seguretat i Recuperació

en: <b>Backup</b>
ca: <b>Còpia de seguretat</b>

en: Create _backup file during file save
ca: Crea una _còpia de seguretat en desar el fitxer

en: _Remove backup file on close
ca: _Suprimeix la còpia de seguretat en tancar

en: If back_up fails:
ca: Si la _còpia de seguretat falla:

en: <b>Document Recovery</b>
ca: <b>Recuperació de documents</b>

en: _Enable recovery of modified documents
ca: _Habilita la recuperació de documents modificats

en: _Frequency to store changes (seconds):
ca: _Freqüència d'emmagatzematge dels canvis (en segons):

en: File Associations
ca: Associacions de fitxers

en: Templates
ca: Plantilles

en: <b>Templates</b>
ca: <b>Plantilles</b>

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: <b>Layout</b>
ca: <b>Disposició</b>

en: Document _tab position:
ca: Posició de les pes_tanyes:

en: Maximum filename length shown in tab (0 is no limit)
ca: Mida màxima del nom del fitxer mostrat a la pestanya (0 és sense límit)

en: _Sidebar position:
ca: Po_sició de la barra lateral:

en: Sidebar tab _position:
ca: _Posició de la barra lateral:

en: Hide toolbars on full-screen
ca: Amaga les barres d'eines en mode de pantalla completa

en: User interface _language:
ca: _Llenguatge de la interfície d'usuari:

en: <b>Recent Files</b>
ca: <b>Fitxers recents</b>

en: Recent files _shows:
ca: Els fitxers recents mo_stren:

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
ca: _Nombre de fitxers en el menú 'Oberts recentment':

en: _Register recent files with your desktop:
ca: _Registra els fitxers recents a l'escriptori:

en: Shortcut keys
ca: Tecles de drecera

en: <b>Shortcut keys</b>
ca: <b>Tecles de drecera</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
ca: Passa d'una pestanya a l'altra mitjançant <Alt>+0..9

en: _Switch between tabs with <Command>+0..9
ca: Pa_ssa d'una pestanya a l'altra mitjançant <Alt>+0..9

en: Save menu accelerators on exit
ca: Desa les tecles de drecera del menú en sortir

en: Save user customised menu accelerators now
ca: Desa ara les dreceres de menú personalitzades per l'usuari

en: Reset menu accelerators to application defaults
ca: Reinicia les dreceres del menú als valors per defecte de l'aplicació

en: Dimensions
ca: Mides

en: _Leave dimensions to window manager
ca: _Deixa que el gestor de finestres ajusti les dimensions

en: _Restore last used dimensions
ca: _Restaura les últimes mides usades

en: Initial _sidebar width:
ca: Mida inicial de la _barra lateral:

en: Initial window _height:
ca: A_lçada inicial de la finestra:

en: Initial window _width:
ca: _Amplada inicial de la finestra:

en: _Limit window title length
ca: _Limit de llargada del títol de la finestra

en: <b>Document tab</b>
ca: <b>Pestanya de document</b>

en: _Use system document tab font
ca: _Utilitza el tipus de font del sistema per a les pestanyes del document

en: _Document tab font:
ca: Tipus de lletra de les pestanyes dels _documents:

en: Document error tab color
ca: Color de les pestanyes de documents amb error

en: Document tab _error color:
ca: Color de les pestanyes de documents amb _error:

en: Document loading tab color
ca: Color de les pestanyes de documents que s'estan carregant

en: Document tab loadin_g color:
ca: Color de les pestanyes de documents que s'estan carre_gant:

en: Document modified tab color
ca: Color de les pestanyes de documents modificats

en: Document tab _modified color:
ca: Color de les pestanyes de documents _modificats:

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
ca: Imatges

en: <b>Thumbnails</b>
ca: <b>Miniatures</b>

en: Thumbnail _filetype:
ca: Tipus de _fitxer de les miniatures:

en: Thumbnail _suffix:
ca: _Sufix de les miniatures:

en: External commands
ca: Ordres externes

en: <b>External Commands</b>
ca: <b>Ordres externes</b>

en: External filters
ca: Filtres externs

en: <b>External Filters</b>
ca: <b>Filtres externs</b>

en: Output parsers
ca: Analitzadors

en: <b>Output Parsers</b>
ca: <b>Analitzadors</b>

en: Plugins
ca: Connectors

en: <b>Plugins</b>
ca: <b>Connectors</b>

en: Language support
ca: Llenguatges

en: Enter Bluefish project filename
ca: Introdueix el nom de fitxer del projecte Bluefish

en: Select Bluefish project filename
ca: Seleccioneu el nom de fitxer del projecte Bluefish

en: Create New Project
ca: Crea un projecte nou

en: Edit Project
ca: Edita el projecte

en: This project contains %d file | This project contains %d files
ca[0]: Aquest projecte conté "%d" fitxer
ca[1]: Aquest projecte conté "%d" fitxers

en: Project _Name:
ca: Nom del projecte:

note: pred->entries[template] = entry_with_text(pred->project->template, 255); bf_mnemonic_label_tad_with_alignment(_("_Template:"), pred->entries[template], 1, 0.5, table, 0, 1, 3, 4); but = file_but_new(pred->entries[template], 1, NULL); gtk_table_attach_defaults(GTK_TABLE(table), pred->entries[template
en: <b>Project Defaults</b>
ca: <b>Valors predeterminats del projecte</b>

en: Create _Project
ca: Crea un _projecte

en: Create project
ca: Crea un projecte

en: Create project with currently opened documents
ca: Crea un projecte amb els documents oberts actualment

en: Create empty project
ca: Crea un projecte buit

en: weblint HTML checker
ca: Verificador HTML weblint

en: tidy HTML validator
ca: Validador HTML tidy

en: xmllint XML checker
ca: Verificador XML xmllint

en: php syntax check
ca: Verificador de sintaxi php

en: perl syntax check
ca: Verificador de sintaxi perl

en: php codesniffer
ca: Analitzador de codi php

en: Sort
ca: Ordena

en: Sort / Uniq
ca: Ordena i elimina els duplicats

en: Reverse lines
ca: Inverteix les línies

en: Tidy convert to XHTML
ca: Converteix a XHTML amb Tidy

en: Strip empty lines
ca: Suprimeix les línies buides

en: Render HTML to text
ca: Renderitza l'HTML a text

en: PHP Beautifier
ca: Embellidor PHP

en: Javascript Minify with jsmin
ca: Minimitza el Javascript amb jsmin

en: Decompress CSS
ca: Descomprimeix el CSS

en: Compress CSS
ca: Compirmeix el CSS

en: CSS tidy
ca: Tidy CSS

en: Windows 7 Firefox 32-bit
ca: Firefox 32-bit per a Windows 7

en: Windows 7 Firefox
ca: Firefox per a Windows 7

en: Links2 (graphics)
ca: Links2 (gràfics)

en: C Header
ca: Capçalera de C

en: C Header GPL
ca: Capçalera de C amb GPL

en: LaTex Book
ca: Llibre LaTex

en: LaTex Presentation
ca: Presentació LaTex

en: Untitled Project
ca: Projecte sense títol

en: C programming
ca: Programació en C

en: Web files
ca: Fitxers web

en: Hide objectfiles
ca: Amaga els fitxers objecte

en: <i>Replace started</i>
ca: <i>El reemplaçament s'ha iniciat</i>

en: <i>Search started</i>
ca: <i>La cerca s'ha iniciat</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
ca: <span foreground="red"><b>No hi ha cap selecció, s'ha interromput la cerca</b></span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
ca: <span foreground="red" weight="bold">Encara s'estan carregant alguns documents</span>

en: <span foreground="red">Empty search string</span>
ca: <span foreground="red">La cadena de cerca està buida</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
ca[0]: <i>%d entrada reemplaçada</i>
ca[1]: <i>%d entrades reemplaçades</i>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
ca[0]: <i>S'ha trobat %d entrada</i>
ca[1]: <i>S'han trobat %d entrades</i>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
ca[0]: <i>S'ha trobat %d resultat en %d dels %d documents cercats</i>
ca[1]: <i>S'han trobat %d resultats en %d dels %d documents cercats</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
ca[0]: <i>S'ha trobat %d resultat des del caràcter %d fins el caràcter %d</i>
ca[1]: <i>S'han trobat %d resultats des del caràcter %d fins el caràcter %d</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
ca[0]: <i>S'ha trobat %d resultat en el document actiu</i>
ca[1]: <i>S'han trobat %d resultats en el document actiu</i>

en: No (more) results
ca: No hi ha (més) resultats

en: Active document
ca: Document actiu

en: Forward from cursor position
ca: Avança des de la posició del cursor

en: Current selection
ca: Selecció actual

en: All open documents
ca: Tots els documents oberts

en: Files on disk
ca: Fitxers en el disc

en: Uppercase
ca: Majúscules

en: Lowercase
ca: Minúscules

en: Find and Replace
ca: Cerca i reemplaça

en: <b>_Search for</b>
ca: <b>Ce_rca</b>

en: <b>Replace _with</b>
ca: <b>Reemplaça _amb</b>

en: Match Patter_n:
ca: Patró de coi_ncidència:

en: Replace T_ype:
ca: T_ipus de reemplaçament:

en: Sco_pe:
ca: Àm_bit:

en: Filename pattern:
ca: Patró del nom de fitxer:

en: Recursion level:
ca: Nivell de recursivitat:

en: Basedir:
ca: Directori base:

en: Case sensitive _matching
ca: Considera diferents _majúscules i minúscules

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
ca: Només coincideix si majúscules i minúscules són idèntiques.

en: Pattern contains escape-se_quences
ca: El patró conté seqüències d'escapament

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
ca: El patró conté caràcters alterats amb la barra inversa com \n, \t...

en: Dot character in regex pattern matches newlines
ca: El caràcter punt en el patró de l'expressió regular concorda amb les línies noves

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
ca: El caràcter . concorda amb tot, incloses les línies noves, utilitzeu-ho per a concordances multi-línia.

en: Replace _All
ca: Reempl_aça'ls tots

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Find All
ca: _Cerca-ho Tot

en: B_ookmark All
ca: _Marca-ho tot

en: Undo in _all documents
ca: Desfés en _tots els documents

en: Undo only _this document
ca: Desfés només en aques_t document

en: Undo this change in all documents?
ca: Voleu desfer aquest canvi en tots els documents?

en: This change concerns multiple documents.
ca: Aquest canvi afecta a múltiples documents.

en: Allow folding of C style comments
ca: Permet l'expansió i reducció dels comentaris d'estil C

en: Allow folding of Curly brackets block
ca: Permet l'expansió i reducció dels blocs entre claus

en: Allow folding of Javascript Curly brackets block
ca: Permet l'expansió i reducció dels blocs Javascript entre claus

en: Allow folding of Javascript Parentheses block
ca: Permet l'expansió i reducció dels blocs Javascript entre parèntesi

en: Allow folding of Javascript Square brackets block
ca: Permet l'expansió i reducció dels blocs Javascript entre claudàtors

en: Allow folding of Parentheses block
ca: Habilita l'expansió i reducció dels blocs entre parèntesi

en: Allow folding of PHP blocks
ca: Permet l'expansió i reducció dels blocs PHP

en: Allow folding of Square brackets block
ca: Permet l'expansió i reducció dels blocs entre claudàtors

en: Allow folding of the Parentheses block
ca: Habilita l'expansió i reducció dels blocs entre parèntesi

en: Allow to fold the the root html tag
ca: Permet plegar l'etiqueta arrel html

en: All php functions
ca: Totes les funcions PHP

en: All wordpress functions
ca: Totes les funcions wordpress

en: Autocomplete function names with semicolon
ca: Autocompleta els noms de funció amb punt i coma

en: Autocomplete HTML entities
ca: Autocompleta les entitats HTML

en: Autocomplete Javascript object methods
ca: Autocompleta els mètodes dels objectes Javascript

en: autocomplete javascript variables
ca: autocompleta les variables javascript

en: Auto-complete PHP functions
ca: Autocompleta les funcions PHP

en: Auto-complete PHP variables
ca: Autocompleta les variables PHP

en: Autocomplete tags
ca: Autocompleta les etiquetes

en: autocomplete with newlines
ca: autocompleta amb noves línies

en: CSS properties
ca: Propietats CSS

en: Enable the PHP short open tag
ca: Permet l'etiqueta d'inici curta de PHP

en: GNU Coreutils functions
ca: Funcions GNU Coreutils

en: HTML entities
ca: Entitats HTML

en: include JQuery syntax
ca: inclou la sintaxi JQuery

en: Javascript CSS properties
ca: Propietats Javascript CSS

en: Load all php functions
ca: Carrega totes les funcions php

en: Load auto-completion information
ca: Carrega la informació d'autocompletar

en: Load completion data
ca: Carrega les dades de completar

en: Load glib types and functions
ca: Carrega les funcions i tipus glib

en: Load GObject functions
ca: Carrega les funcions GObject

en: Load GTK+ functions
ca: Carrega les funcions GTK+

en: Load reference data
ca: Carrega les dades de referència

en: Load reference information
ca: Carrega la informació de referència

en: Load standard C library functions
ca: Carrega les biblioteques de funcions de C estàndard

en: Load XSLT 2.0 support.
ca: Carrega el suport de XSLT 2.0

en: Methods in javadoc but not in references
ca: Mètodes a javadoc però no a les referències

en: scan for sql in php strings
ca: cerca sql en cadenes php

en: Scan for sql in strings
ca: Cerca sql a cadenes

en: Self-close tags such as br, hr, and img with /&gt;
ca: Tanca automàticament etiquetes com br, hr, i img amb /&gt;

en: Show a string as a block
ca: Mostra les cadenes com un bloc

en: Show tag attributes as block
ca: Mostra els atributs d'etiquetes com un bloc

en: Show this language in the menu
ca: Mostra aquest llenguatge en el menú

en: Tag block-start includes all attributes
ca: L'etiqueta d'inici de bloc inclou tots els atributs

en: _Language:
ca: _Llengua:

en: <b>HTML Toolbar</b>
ca: <b>Barra d'eines de l'HTML</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
ca: Utilitza les etiquetes HTML en _minúscula

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
ca: Utilitza etiquetes desfasades (p. ex. <font> i <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
ca: _Formata segons les guies d'accessibilitat (p. ex. <strong> enlloc de <b>)

en: 
    Developers of previous releases:
ca: 
    Desenvolupadors d'anteriors versions:

en: 
    Package maintainers:
ca: 
    Mantenidors de paquets:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
ca: 
    Si coneixeu algú que no aparegui en aquesta llista, 
    feu-nos-ho saber a:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
ca: 
    Donem les gràcies a totes les persones que han ajudat a fer que aquest programa estigui disponible.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
ca: El Bluefish és un editor de codi obert per a dissenyadors web amb experiència i programadors. Funciona amb diversos llenguatges de programació i llenguatges de marques, però es centra en la creació de llocs web dinàmics i interactius.

en: Bluefish _Homepage
ca: Pàgina _web del Bluefish

en: Bluefish homepage
ca: Pàgina web del Bluefish

en: Report a _Bug
ca: Informeu d'un _error

en: Report a bug
ca: Informeu d'un error

en: _About
ca: _Quant a

en: About Bluefish
ca: Quant al Bluefish

en: Build _Info
ca: _Informació del muntatge

en: Build info
ca: Informació del muntatge

en: Insert as HTML entity
ca: Insereix com a una entitat HTML

en: charmap
ca: mapa de caràcters

en: Characters to entities
ca: Caràcters a entitats

en: Entities to characters
ca: Entitats a caràcters

en: In current document
ca: En el document actual

en: In selection
ca: A la selecció

en: In all documents
ca: En tots els documents

en: Sco_pe:
ca: Àm_bit:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
ca: Converteix a caràcters codificats numèricament &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
ca: Converteix els caràcters _iso-8859-1

en: Convert spe_cial characters
ca: Converteix els caràcters especials

en: Convert _symbol characters
ca: Converteix els caràcters simbòlics

en: Convert _XML characters < > & " '
ca: Converteix els caràcters _XML < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
ca: Solució temporal per a l'entitat &apos; a l'IE

en: C_haracters to Entities
ca: C_aràcters a entitats

en: Change characters to entities
ca: Canvia els caràcters a entitats

en: Ent_ities to Characters
ca: Ent_itats a caràcters

en: Change entities to characters
ca: Canvia les entitats a caràcters

en: URL _Decode
ca: _Descodifica la URL

en: URL decode
ca: Descodifica la URL

en: URL _Encode
ca: _Codifica la URL

en: URL encode
ca: Codifica la URL

en: To Lo_wercase
ca: A mi_núscules

en: To lowercase
ca: A minúscules

en: To _Uppercase
ca: A ma_júscules

en: To uppercase
ca: A majúscules

en: Cascading Style Sheet Builder
ca: Constructor de fulls d'estil

en: _Property:
ca: _Propietat:

en: _Value:
ca: _Valor:

en: Selector(s)
ca: _Selector(s):

en: Property
ca: Propietat

en: Value
ca: Valor

en:  _Add
ca: _Afegeix

en:  _Update
ca: Act_ualitza

en:  _Delete
ca: Suprimeix

en: _Style...
ca: E_stil...

en: Bluefish: Select color
ca: Bluefish: Selecciona el color

en: Edit color
ca: Edita el color

en: Edit tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Htmlbar
ca: Barra Html

en: HTML Features
ca: Funcions HTML

en: T_ags
ca: E_tiquetes

en: _Headings
ca: _Encapçalaments

en: Insert H1 tag
ca: Insereix l'etiqueta H1

en: Insert H2 tag
ca: Insereix l'etiqueta H2

en: Insert H3 tag
ca: Insereix l'etiqueta H3

en: Insert H4 tag
ca: Insereix l'etiqueta H4

en: Insert H5 tag
ca: Insereix l'etiqueta H5

en: Insert H6 tag
ca: Insereix l'etiqueta H6

en: _Entities
ca: _Entitats

en: _Non-breaking space
ca: Espai i_ntrencable

en: _Broken bar ¦
ca: _Barra trencada ¦

en: Soft _hyphen -
ca: _Guionet -

en: _Format by Context
ca: _Format segons el context

en: _Strong
ca: Èmfasi f_ort

en: Strong
ca: Èmfasi fort

en: _Emphasis
ca: Èm_fasi

en: Emphasis
ca: Èmfasi

en: _Definition
ca: _Definició

en: Definition
ca: Definició

en: _Code
ca: _Codi

en: Sa_mple
ca: Exe_mple

en: Sample
ca: Exemple

en: _Keyboard
ca: T_eclat

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Keyboard
ca: Teclat

en: Ci_tation
ca: Ci_tació

en: Citation
ca: Citació

en: _Abbreviation
ca: _Abreviatura

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Ac_ronym
ca: Ac_rònim

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Insert
ca: Inserció

en: De_lete
ca: _Supressió

en: Format by L_ayout
ca: Format segons l'est_il

en: _Bold
ca: _Negreta

en: Bold
ca: Negreta

en: _Italic
ca: _Cursiva

en: Italic
ca: Cursiva

en: _Underline
ca: S_ubratllat

en: Underline
ca: Subratllat

en: _Strikeout
ca: _Barrat

en: Strikeout
ca: Barrat

en: Sm_all
ca: _Petita

en: Small
ca: Petita

en: Bi_g
ca: _Gran

en: Big
ca: Gran

en: Format _General
ca: Format _general

en: _Paragraph
ca: _Paràgraf

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: _Break
ca: _Salt de línia

en: Break
ca: Salt de línia

en: Break clear _all
ca: S_alt de línia i neteja-ho tot

en: Break and clear
ca: Salt de línia i neteja

en: _Non-Breaking Space
ca: Espai i_ntrencable

en: Non-breaking space
ca: Espai intrencable

en: Font Si_ze +1
ca: _Mida de la lletra +1

en: Font Size +1
ca: Mida de la lletra +1

en: Font _Size -1
ca: M_ida de la lletra -1

en: Font Size -1
ca: Mida de la lletra -1

en: Preformatted _Text
ca: _Text preformatat

en: Preformatted Text
ca: Text preformatat

en: Su_bscript
ca: Su_bíndex

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Su_perscript
ca: Sup_eríndex

en: Superscript
ca: Superíndex

en: _Center
ca: _Centra

en: Center
ca: Centra

en: Align _right
ca: Alinea a la d_reta

en: Right Justify
ca: Justifica a la dreta

en: _Table
ca: _Taula

en: Table
ca: Taula

en: Table _Row
ca: _Fila de la taula

en: Table Row
ca: Fila de la taula

en: Table _Header
ca: _Capçalera de la taula

en: Table Header
ca: Capçalera de la taula

en: Table _Data
ca: _Dades de la taula

en: Table Data
ca: Dades de la taula

en: Table _Caption
ca: Tít_ol de la taula

en: Table Caption
ca: Títol de la taula

en: _List
ca: _Llista

en: Unordered _List
ca: _Llista sense ordre

en: Unordered List
ca: Llista sense ordre

en: _Ordered List
ca: Llista _ordenada

en: Ordered List
ca: Llista ordenada

en: List Ite_m
ca: Ele_ment de la llista

en: List Item
ca: Element de la llista

en: De_finition List
ca: Llista de de_finicions

en: Definition List
ca: Llista de definicions

en: Definition _Term
ca: _Terme de definició

en: Definition Term
ca: Terme de definició

en: Men_u
ca: Men_ú

en: Menu
ca: Menú

en: F_orm
ca: F_ormulari

en: Form
ca: Formulari

en: _Fieldset
ca: G_rup de camps

en: L_abel
ca: Etiquet_a

en: _Input
ca: _Camp d'entrada

en: _Button
ca: _Botó

en: _Textarea
ca: Àrea de _text

en: _Progress
ca: _Progrés

en: _Meter
ca: _Metre

en: _Misc
ca: _Miscel·lània

en: Insert Generator _META-Tag
ca: Insereix l'etiqueta _meta amb el generador

en: _Anchor
ca: Enll_aç

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Comment
ca: _Comentari

en: HTML Comment
ca: Comentari HTML

en: Dial_ogs
ca: Dià_legs

en: _Quickstart...
ca: Inici rà_pid...

en: Quickstart...
ca: Inici ràpid...

en: _Link Header...
ca: C_apçalera d'enllaç...

en: Link Header...
ca: Capçalera d'enllaç...

en: _Body...
ca: _Cos...

en: Body...
ca: Cos...

en: _Anchor...
ca: _Enllaç...

en: Anchor / Hyperlink...
ca: Àncora / Enllaç...

en: _E-mail...
ca: Corre_u electrònic...

en: E-mail...
ca: Correu electrònic...

en: _Rule...
ca: _Regle...

en: Horizontal Rule...
ca: Regle horitzontal...

en: _Font...
ca: Tipus _de lletra...

en: Font...
ca: Tipus de lletra...

en: Basef_ont...
ca: Tipus de lletra _base...

en: Base font...
ca: Tipus de lletra base

en: Quick_list...
ca: _Llista ràpida...

en: Quick List...
ca: Llista ràpida...

en: Embe_d...
ca: Incrus_tra...

en: Select _Color...
ca: Selecciona un c_olor...

en: Insert _Time...
ca: Insereix l'_hora...

en: Insert _Image...
ca: Insereix una _imatge...

en: Insert image...
ca: Insereix una imatge...

en: Insert T_humbnail...
ca: Insereix una mi_niatura...

en: Insert thumbnail...
ca: Insereix una miniatura...

en: Table _Wizard...
ca: Au_xiliar de taules...

en: Table Wizard...
ca: Auxiliar de taules...

en: _Table...
ca: _Taula...

en: Table...
ca: Taula...

en: Table _Row...
ca: _Fila de la taula...

en: Table Row...
ca: Fila de la taula...

en: Table _Head...
ca: _Capçalera de la taula...

en: Table Head...
ca: Capçalera de la taula...

en: Table _Data...
ca: _Dades de la taula...

en: Table Data...
ca: Dades de la taula...

en: _Create Style...
ca: _Crea un estil...

en: Create stylesheet...
ca: Crea un full d'estils...

en: _Style
ca: E_stil

en: Style
ca: Estil

en: C_olumns...
ca: Colu_mnes...

en: Columns...
ca: Columnes...

en: _Link to Stylesheet...
ca: En_llaça al full d'estils...

en: Link to Stylesheet...
ca: Enllaça al full d'estils...

en: _Frame
ca: _Marc

en: Frame _Wizard...
ca: Au_xiliar de marcs...

en: Frame Wizard...
ca: Auxiliar de marcs...

en: Frame_set...
ca: E_structura de marcs...

en: Frameset...
ca: Estructura de marcs...

en: _Frame...
ca: _Marc...

en: Frame...
ca: Marc...

en: F_orm...
ca: _Formulari...

en: Form...
ca: Formulari...

en: _Input...
ca: _Camp d'entrada...

en: Input B_uttons...
ca: B_otons d'entrada

en: Input Button...
ca: Botons d'entrada

en: Input T_ext...
ca: Camp de t_ext...

en: Input Text...
ca: Camp de text...

en: Text_area...
ca: Àre_ a de text...

en: Textarea...
ca: Àrea de text...

en: _Select...
ca: _Llista de selecció...

en: Select...
ca: Llista de selecció...

en: O_ption...
ca: O_pció...

en: Option...
ca: Opció...

en: Option _Group...
ca: _Grup d'opcions...

en: Option group...
ca: Grup d'opcions...

en: _Button...
ca: _Botó...

en: Button...
ca: Botó...

en: _Edit tag under cursor...
ca: _Edita el caràcter sota el cursor

en: _Multi Thumbnail...
ca: _Miniatura múltiple...

en: Multi thumbnail...
ca: Miniatura múltiple...

en: Frame
ca: Marc

en: Frameset
ca: Conjunt de marcs

en: Noframes
ca: Sense marcs

en: Target
ca: Objectiu

en: Input Hidden...
ca: Camp ocult...

en: Input Radio button...
ca: Botó d'opció...

en: Input Radio Button...
ca: Botó d'opció...

en: Input Check box...
ca: Casella de selecció...

en: Input Check Box...
ca: Casella de selecció...

en: HTML_5
ca: _HTML5

en: As_ide
ca: Nota al marg_e

en: Aside
ca: Nota al marge

en: Fig_caption
ca: Tít_ol de la figura

en: Figcaption
ca: Títol de la figura

en: Fig_ure
ca: Fig_ura

en: Figure
ca: Figura

en: _Footer
ca: Peu de pàg_ina

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: _Header
ca: _Capçalera

en: Header
ca: Capçalera

en: H_group
ca: _Grup d'encapçalaments

en: Hgroup
ca: Grup d'encapçalaments

en: _Mark
ca: _Marca

en: Mark
ca: Marca

en: _Nav
ca: _Navegació

en: Nav
ca: Navegació

en: Ruby parenthesis
ca: Parèntesi del Ruby

en: Ruby text
ca: Text del Ruby

en: _Section
ca: _Secció

en: Section
ca: Secció

en: Audio...
ca: Àudio...

en: Video...
ca: Vídeo...

en: _Canvas...
ca: _Llenç...

en: Canvas...
ca: Llenç...

en: _Time...
ca: _Temps...

en: Time...
ca: Temps...

en: Insert _Color
ca: Insereix un _color

en: Insert Color
ca: Insereix un color

en: _HTML Toolbar
ca: Barra d'eines de l'_HTML

en: Add to Quickbar
ca: Afegeix a la barra ràpida

en: Remove from Quickbar
ca: Suprimeix de la barra ràpida

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
ca: Feu clic amb el botó dret a qualsevol botó de la barra d'eines d'HTML per afegir-lo a la barra d'execució ràpida.

en: Quickbar
ca: Barra d'execució ràpida

en: Standard
ca: Estàndard

en: Formatting
ca: Formatació

en: Tables
ca: Taules

en: List
ca: Llista

en: Forms
ca: Formularis

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Frames
ca: Marcs

en:   _Time (%i:%i:%i)
ca:   _Temps (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
ca:   Dia de la _setmana (diumenge)

en:   Day of the _week (Monday)
ca:   Dia de la _setmana (dilluns)

en:   Day of the _week (Tuesday)
ca:   Dia de la _setmana (dimarts)

en:   Day of the _week (Wednesday)
ca:   Dia de la _setmana (dimecres)

en:   Day of the _week (Thursday)
ca:   Dia de la _setmana (dijous)

en:   Day of the _week (Friday)
ca:   Dia de la _setmana (divendres)

en:   Day of the _week (Saturday)
ca:   Dia de la _setmana (dissabte)

en: You appear to have a non existent day!
ca: Sembla que teniu un dia que no existeix!

en:   _Date (%i/%i/%i)
ca:   _Data (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
ca:   Temps _Unix (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
ca:   _Cadena de data Unix (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
ca:   Te_mps ISO-8601

en: Quick Anchor
ca: Enllaç ràpid

en: Attributes
ca: Atributs

en: _Target:
ca: _Objectiu:

en: Custo_m:
ca: Perso_nalitzat:

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Heading 1
ca: Encapçalament 1

en: Heading 2
ca: Encapçalament 2

en: Heading 3
ca: Encapçalament 3

en: Heading 4
ca: Encapçalament 4

en: Heading 5
ca: Encapçalament 5

en: Heading 6
ca: Encapçalament 6

en: Ali_gn:
ca: Ali_neació:

en: Cl_ass:
ca: Cl_asse:

en: St_yle:
ca: Est_il:

en: Horizontal Rule
ca: Regle horitzontal

en: _Align:
ca: _Alineació:

en: _Height:
ca: _Alçada:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
ca: _Amplada:

en: Is _percent
ca: En _percentatge

en: No _shading
ca: Sense ombreig

en: Body
ca: Cos

en: Options
ca: Opcions

en: Depreciated options
ca: Opcions desfasades

en: Background _Image:
ca: _Imatge de fons:

en: Back_ground Color:
ca: Color de _fons:

en: _Text Color:
ca: Color del _text:

en: _Link Color:
ca: Color de l'en_llaç:

en: _Visited Link Color:
ca: Color de l'enllaç _visitat:

en: _Active Link Color:
ca: Color de l'enllaç _actiu:

en: _HTTP-EQUIV:
ca: Símbol d'equivalent

en: Con_tent:
ca: Con_tingut:

en: _Scheme:
ca: _Esquema:

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Base Font
ca: Tipus de lletra base

en: Size
ca: Mida

en: Face
ca: Aspecte

en: Custom
ca: Personalitzat

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: _Mail to:
ca: _Correu per a:

en: _Copy to:
ca: _Còpia per a:

en: Blin_d copy to:
ca: Copia oc_ulta per a:

en: with _Subject:
ca: Amb a_ssumpte:

en: with _Body:
ca: amb c_os:

en: Quick List
ca: Llista ràpida

en: Number of _rows:
ca: Nombre d'í_tems:

en: Or_dered
ca: Or_denat

en: _Unordered
ca: S_ense ordre

en: Style:
ca: Estil:

en: Co_ls:
ca: Columnes:

en: _Rows:
ca: _Files:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
ca: _Afegeix elements &lt;frame&gt;

en: _Source:
ca: _Font:

en: Margin _Width:
ca: _Amplada del marge:

en: Margin _Height:
ca: A_lçada del marge:

en: Scrollin_g:
ca: _Desplaçament:

en: _Frameborder:
ca: _Vora del marc:

en: No _Resize:
ca: No _redimensionable:

en: _Autoplay:
ca: Reproducció _automàtica:

en: _Loop:
ca: _Bucle:

en: M_ute:
ca: _Inhabilita els sons:

en: _Preload:
ca: _Precàrrega:

en: _Style:
ca: E_stil:

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
ca: Format de la data i de l'hora (p. ex. AAAA-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    AAAA - any (p. ex. 2009)
    MM - mes (p. ex. 01 per a Gener)
    DD - dia del mes (p. ex. 08)
    T - un separador obligatori
    hh - hora (p. ex. 22 per a les 10.00pm)
    mm - minuts (p. ex. 55)
    ss - segons (p.ex. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z vol dir Zulu, també conegut com a Greenwich Mean Time)

en: Embed
ca: Incrustra

en: _MIME Type:
ca: Tipus _MIME:

en: (HTML4 only)
ca: (Només HTML4)

en: MIME _Type:
ca: _Tipus MIME:

en: _Charset:
ca: Joc de _caràcters:

en: _Async:
ca: _Asíncron:

en: _Defer:
ca: _Diferit:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
ca: Format multi-columna CSS3

en: Auto (default) or number of columns
ca: Automàtic (per defecte) o nombre de columnes

en: Auto (default) or width
ca: Automàtic (per defecte) o amplada

en: Normal (default) or width of the gap between columns
ca: Normal (per defecte) o amplada de l'espai entre columnes

en: None (default) or style
ca: Res (per defecte) o estil

en: Medium (default) or width
ca: Medium (per defecte) o amplada

en: Use vendor-prefixed CSS property:
ca: Utilitza la propietat CSS preestablerta pel proveïdor:

en: styles_heet
ca: fu_ll d'estil

en: Add selector(s) to create a new rule
ca: Afegeix selector(s) per crear una nova regla

en: style a_ttribute
ca: a_tribut d'estil

en: Add a style attribute in tag
ca: Afegeix un atribut d'estil a l'etiqueta

en: style _values
ca: _valors de l'estil

en: Add values in a style attribute
ca: Afegeix valors a un atribut d'estil

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
ca: Deixa-ho buit per inserir declaracions en una regla existent.

en: Link
ca: Enllaç

en: T_itle:
ca: T_ítol:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Forward Relation:
ca: _Relació cap endavant:

en: _Reverse Relation:
ca: Relació in_vertida:

en: Media:
ca: Suports:

en: L_ang:
ca: Llengu_a:

en: _Custom:
ca: _Personalitzat:

en: _Action:
ca: _Acció:

en: Metho_d:
ca: Mèto_de:

en: _Enctype:
ca: Tipus de _codificació:

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Si_ze:
ca: _Mida:

en: Multiple _Selections:
ca: _Seleccions múltiples:

en: Option
ca: Opció

en: _Label:
ca: _Etiqueta:

en: _Selected:
ca: _Seleccionat:

en: Option group
ca: Grup d'opció

en: _Checked:
ca: _Marcat:

en: Max _Length:
ca: _Longitud màxima:

en: C_ustom:
ca: _Personalitzat:

en: Button
ca: Botó

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
ca: <span color="#006000">Separació dins les cel·les:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
ca: <span color="#006000">Espai entre les cel·les:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
ca: <span color="#006000">_Alineació:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
ca: <span color="red">_Color de fons:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
ca: <span color="#006000">_Amplada:</span>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
ca: <span color="#006000">Vo_ra:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
ca: <span color="#A36A00">_Vora:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
ca: <span color="#006000">_Marc:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
ca: <span color="#006000">Re_gles:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
ca: <span color="#006000">Alineació _vertical:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
ca: <span color="#A36A00">_Capçaleres:</span>

en: Set of space-separated IDs of th elements.
ca: Conjunt dels IDs dels elements separats per espais.

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
ca: <span color="#A36A00">À_mbit:</span>

en: the header cell applies to cells in the same:
ca: la cel·la de capçalera s'aplica a les cel·les en el mateix:

en: Co_l Span:
ca: Expansió de la co_lumna:

en: _Row Span:
ca: Expansió de la _fila:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
ca: <span color="red">Sense A_justament:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
ca: <span color="red">_Amplada:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
ca: <span color="red">A_lçada:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
ca: No s'ha pogut carregar la imatge...

en: Loading file %s...
ca: S'està carregant el fitxer %s…

en: Insert thumbnail
ca: Insereix la miniatura

en: Preview
ca: Previsualitza

en: _Image location:
ca: Ubicació de la _imatge:

en: Hei_ght:
ca: A_lçada:

en: _Usemap:
ca: _Utilitza el mapa sensible de client:

en: Alternate _text:
ca: _Text alternatiu:

en: _Hspace:
ca: Alineació _horitzontal:

en: _Vspace:
ca: Espaiat _vertical:

en: Borde_r:
ca: Vo_ra:

en: Select files for thumbnail creation
ca: Selecciona els fitxers per a la creació de miniatures

en: Scaling (%)
ca: Escala (%)

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Multi thumbnail
ca: Miniatura múltiple

en: By scaling
ca: Per escala

en: By width, keep aspect ratio
ca: Per amplada, conserva la relació d'aspecte

en: By height, keep aspect ratio
ca: Per alçada, conserva la relació d'aspecte

en: By width and height, ignore aspect ratio
ca: Per amplada i alçada, ignora la relació d'aspecte

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
ca: %r: nom de fitxer original  %t: nom de fitxer de la miniatura
    %w: amplada original  %h: alçada original
    %x: amplada de la miniatura  %y: alçada de la miniatura
    %b: mida original (en bytes)

en: Keep aspect ratio
ca: Conserva la relació d'aspecte

en: _Reset Dimensions
ca: _Reinicia les dimensions

en: Alternate te_xt:
ca: Te_xt alternatiu:

en: _Long description:
ca: Descripció _llarga:

en: _Use Transitional options
ca: _Utilitza les opcions transicionals

en: _Border:
ca: _Vora:

en: 
    %d x %d pixels
ca: 
    %d x %d píxels

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
ca: 
    
    	<b>S'està carregant la previsualització...</b>

en: Select Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: All images
ca: Totes les imatges

en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
ca: <b>Full d'estils e_xtern</b>

en: Ty_pe:
ca: Ti_pus:

en: _Media:
ca: _Suport:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
ca: <b>Àrea de l'estil</b>

en: Cre_ate empty style area
ca: Cre_a una àrea d'estils buida

en: <b>Attributes</b>
ca: <b>Atributs</b>

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
ca: <b>Àrea de l'script</b>

en: Cre_ate empty script area
ca: Cre_a una àrea d'script buida

en: Quick Start
ca: Inici ràpid

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Head:
ca: _Capçalera:

en: Open in _new document.
ca: Obre en un document _nou.

en: Table Wizard
ca: Auxiliar de taules

en: Number of colu_mns:
ca: Nombre de colu_mnes:

en: Table rows on one _line:
ca: Files en una _línia:

en: _Indent table code:
ca: _Sagna el codi de la taula:

en: Frame Wizard
ca: Auxiliar de marcs

en: Use _DTD:
ca: Escolliu una _DTD:

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: _Horizontal
ca: _Horitzontal

en: Number of _Frames:
ca: Nombre de _marcs:

en: Frame's
ca: Marc

en: Source:
ca: Font:

en: Size:
ca: Mida:

en: Show toolbar in sidepanel
ca: Mostra la barra d'eines en el quadre lateral

en: Keep HTML dialogs always on top
ca: Conserva els diàlegs d'HTML sempre a dalt

en: <b>HTML options</b>
ca: <b>Opcions HTML</b>

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Cannot load file from network
ca: No es pot carregar el fitxer des de la xarxa

en: Cannot find file
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer

en: Fragment saved
ca: S'ha desat el fragment

en: Cannot open file
ca: No es pot obrir el fitxer

en: Nothing found
ca: No s'ha trobat res

en: Documentation index
ca: Índex de la documentació

en: Document index
ca: Índex dels documents

en: Upper level
ca: Nivell superior

en: Save current view
ca: Desa la visualització actual

en: Go to selected fragment
ca: Vés al fragment seleccionat

en: Find
ca: Cerca

en: Info Browser
ca: Informació del navegador

en: Cannot load reference file %s
ca: No es pot carregar el fitxer de referència %s

en: Documentation entries
ca: Entrades de la documentació

en: References
ca: Referències

en: Web pages
ca: Pàgines web

en: Unknown document type
ca: Tipus de document desconegut

en: Local DTD file
ca: Fitxer DTD local

en: Remote DTD file
ca: Fitxer DTD remot

en: Entry name
ca: Nom de l'entrada

en: DTD file URI
ca: URI del fitxer DTD

en: New info item
ca: Element d'informació nou

en: Entries you can delete
ca: Entrades que podeu suprimir

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
ca: Feu clic al botó dret del ratolí­ per obrir, editar o suprimir fragments.

en: Use drag and drop to re-order snippets
ca: Arrossegueu i deixeu anar per reordenar els fragments

en: To exchange snippets with others use import or export
ca: Utilitza la importació i l'exportació per intercanviar fragments

en: snippets
ca: fragments

en: Snippet export filename
ca: Nom de fitxer d'exportació de fragments

en: Snippet import filename
ca: Nom de fitxer d'importació de fragments

en: Set accelerator key
ca: Establiu la tecla de drecera

en: Snippets menu
ca: Menú dels fragments

en: _New Snippet
ca: Fragment _nou

en: New snippet
ca: Fragment nou

en: _Edit Snippet
ca: _Edita el fragment

en: Edit snippet
ca: Edita el fragment

en: _Delete Snippet
ca: _Suprimeix el fragment

en: Delete snippet
ca: Suprimeix el fragment

en: Delete _Branch
ca: Suprimeix la _branca

en: Delete branch
ca: Suprimeix la branca

en: Set Snippet _Accelerator
ca: Estableix la drecer_a del fragment

en: Set snippet accelerator
ca: Estableix la drecera del fragment

en: Ex_pand All
ca: Ex_pandeix-ho tot

en: _Collapse All
ca: _Redueix-ho tot

en: E_xport
ca: E_xporta

en: Export snippets
ca: Exporta els fragments

en: I_mport
ca: I_mporta

en: Import snippets
ca: Importa els fragments

en: _Show as menu
ca: Mo_stra-ho com a un menú

en: Show snippets menu
ca: Mostra el menú dels fragments

en: S_nippets Menu
ca: Me_nú dels fragments

en: [cursor position or selection]
ca: [posició del cursor o selecció]

en: Search for: '
ca: Cerca: '

en: ', replace with: '
ca: ', reemplaça amb: '

en: Entire document
ca: Tot el document

en: Selection
ca: Selecció

en: All open files
ca: Tots els fitxers oberts

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
ca: Especifiqueu un patró de cerca i reemplaçament. Quan activeu aquest element, podeu utilitzar els textos variables %0, %1... %5 per demanar valors. A la dreta, doneu a aquests textos variables un nom apropiat. (Si necessiteu utilitzar el caràcter % a la cadena, utilitzeu %%)

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: Replace _with:
ca: Reemplaça _amb:

en: _Use escape chars
ca: _Utilitza caràcters alterats

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
ca: No escapis caràcters alterats amb la barra inversa com \n, \t...

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
ca: El text <i>anterior</i> s'inserirà abans de la posició del cursor o de la selecció actual, el text <i>posterior</i> s'inserirà després de la posició del cursor o de la selecció actual. Quan activeu aquest element, podeu utilitzar els textos variables %0, %1... %9 per demanar valors. Doneu a aquests textos variables un nom apropiat en els camps de text corresponents. (Si necessiteu utilitzar el caràcter % a la cadena, utilitzeu %%)

en: <i>Before</i> text
ca: Text <i>anterior</i>

en: <i>After</i> text
ca: Text <i>posterior</i>

en: Number
ca: Nombre

en: Is file path
ca: És un camí

en: Enter the name of the branch:
ca: Introduïu el nom de la branca:

en: Name of the new item:
ca: Nom de l'element nou:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Select what you want to add
ca: Seleccioneu allò que voleu afegir

en: Branch
ca: Branca

en: Insert string
ca: Insereix una cadena

en: Search and replace pattern
ca: Cerca i reemplaça un patró

en: E_xpand zen-coding
ca: E_xpandeix el zen-coding

en: Expand zen-code at cursor
ca: Expandeix el zen-code en el cursor

en: Select Tag _Content
ca: Selecciona el _contingut de l'etiqueta

en: Select _Tag and Content
ca: Selecciona l'e_tiqueta i el contingut

en: Wrap with _Abbreviation
ca: Embolcalla amb l'a_breviació

en: _Split or Join Tag
ca: _Divideix o uneix l'etiqueta

en: _Previous Edit Point
ca: Punt d'edició _anterior

en: _Next Edit Point
ca: Punt d'edició _següent

en: _Insert Formatted Newline
ca: _Insereix una nova línia formatada

en: _Go to Matching Pair
ca: _Vés a la parella coincident

en: _Merge Lines
ca: _Fusiona les línies

en: _Remove Tag
ca: Su_primeix l'etiqueta

en: _Evaluate Math Expression
ca: Avalua l'expressió _matemàtica

en: <b>Visibility Setting</b>
ca: <b>Paràmetre de visibilitat</b>

en: Hidden
ca: Amagat

en: Always visible
ca: Sempre visible

en: Temporarily visible
ca: Temporalment visible

en: <b>Name</b>
ca: <b>Nom</b>

en: Pairing request
ca: Sol·licitud d'aparellament

en: Pairing request for device:
ca: Sol·licitud d'aparellament per al dispositiu:

en: This should be overwritten
ca: Això s'ha de sobreescriure

en: Show input
ca: Mostra l'entrada

en: _Adapter
ca: _Adaptador

en: _Device
ca: _Dispositiu

en: Search for nearby devices
ca: Cerca els dispositius que estiguin a prop

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
ca: Cerca

en: Create pairing with the device
ca: Crea l'aparellament amb el dispositiu

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
ca: Aparella

en: Mark/Unmark this device as trusted
ca: Marca o desmarca aquest dispositiu com de confiança

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
ca: Confia

en: Remove this device from the known devices list
ca: Suprimeix aquest dispositiu dels dispositius coneguts

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
ca: Suprimeix

en: Send file(s) to the device
ca: Envia fitxers al dispositiu

en: Rename device
ca: Reanomena el dispositiu

en: _OK
ca: _D’acord

en: Network Access Point (NAP)
ca: NAP (punt d’accés a la xarxa)

en: <b>Services</b>
ca: <b>Serveis</b>

en: DHCP server type:
ca: Tipus de servidor DHCP:

en: Recommended
ca: Recomanat

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
ca: <b>No hi ha servidors DHCP instal·lats</b>

en: <b>NAP Settings</b>
ca: <b>Paràmetres del NAP</b>

en: <b>PAN Support</b>
ca: <b>Compatibilitat amb PAN</b>

en: <b>DUN Support</b>
ca: <b>Compatibilitat amb DUN</b>

en: <b>Network Settings</b>
ca: <b>Paràmetres de la xarxa</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
ca: <b>Recepció de fitxers (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
ca: Carpeta d'entrada:

en: Select folder for incoming file transfers
ca: Selecciona la carpeta per a les transferències entrants de fitxers

en: Accept files from trusted devices
ca: Accepta fitxers dels dispositius de confiança

en: <b>Transfer Settings</b>
ca: <b>Paràmetres de transferència</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
ca: <span weight="bold" size="large">Enviament de fitxers a través de Bluetooth</span>

en: <b>To:</b>
ca: <b>A:</b>

en: <b>File:</b>
ca: <b>Fitxer:</b>

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configure selected plugin's preferences
ca: Configura les preferències dels dispositius seleccionats

en: <b>Plugin description:</b>
ca: <b>Descripció del connector:</b>

en: Not specified
ca: no especificat

en: <b>Author:</b>
ca: <b>Autor:</b>

en: <b>Depends on:</b>
ca: <b>Depèn de:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
ca: <b>Conflicte amb:</b>

en: <b>GSM settings</b>
ca: <b>Paràmetres del GSM</b>

en: Number:
ca: Número:

en: Traffic statistics
ca: Estadístiques del trànsit

en: <b>Downloaded:</b>
ca: <b>Baixat:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
ca: <b>Actualitzat:</b>

en: <b>Log started:</b>
ca: <b>Inici del registre:</b>

en: <b>Log duration:</b>
ca: <b>Duració del registre:</b>

en: Send note
ca: Envia una nota

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
ca: Cal engegar el Bluetooth perquè funcioni el gestor d’adaptadors

en: Bluetooth Adapters
ca: Adaptadors Bluetooth

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
ca[0]: %(minutes)d minut
ca[1]: %(minutes)d minuts

en: Bluetooth Devices
ca: Dispositius Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
ca: Cal engegar el Bluetooth perquè funcioni el gestor de dispositius

en: Connection to BlueZ failed
ca: Ha fallat la connexió a BlueZ

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
ca: No s'està executant el dimoni Bluez, blueman-manager no pot continuar.
    Això probablement significa que no s'ha detectat cap adaptador Bluetooth o que no es va iniciar el dimoni de Bluetooth.

en: Searching
ca: S’està cercant

en: Adapter Preferences
ca: Preferències de l’adaptador

en: File Sender
ca: Eina d'enviament de fitxers

en: _Stop
ca: _Atura

en: obexd not available
ca: L’obexd no està disponible

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
ca: Ha fallat el inici automàtic del serveix obex. Asegureu-vos que el servei s'està executant

en: Cancelling
ca: S’està cancel·lant

en: Sending File
ca: S’està enviant el fitxer

en: ETA:
ca: Aprox.:

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
ca[0]: %(seconds)d segon
ca[1]: %(seconds)d segons

en: Error occurred while sending file %s
ca: S’ha produït un error en enviar el fitxer %s

en: Skip
ca: Omet

en: Retry
ca: Torna-ho a intentar

en: Error occurred
ca: S’ha produït un error

en: Pairing request for %s
ca: Sol·licitud d'aparellament per %s

en: Bluetooth Authentication
ca: Autenticació Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
ca: Introdueix el codi PIN per a l'autenticació:

en: Enter passkey for authentication:
ca: Introdueix la contrasenya per a l'autenticació:

en: Pairing passkey for
ca: Contrasenya per aparellar

en: Pairing PIN code for
ca: Codi PIN per aparellar

en: Pairing request for:
ca: Sol·licitud d'aparellament per:

en: Confirm value for authentication:
ca: Confirma el valor per a l'autenticació:

en: Confirm
ca: Confirma

en: Deny
ca: Denega

en: Authorization request for:
ca: Sol·licitud d'autenticació per:

en: Service:
ca: Servei:

en: Accept
ca: Accepta

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
ca: <b>S'ha produït un error en carregar un connector. Notifiqueu-ho als desenvolupadors amb el contingut d'aquest missatge al nostre</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">lloc web.</a>

en: Local Services
ca: Serveis locals

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Bluetooth Turned Off
ca: Bluetooth està apagat

en: Exit
ca: Surt

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
ca: S'hauria d'habilitar automàticament el Bluetooth?

en: KB
ca: kB

en: _Report a Problem
ca: Informa d'un p_roblema

en: Device Manager
ca: Gestor de dispositius

en: Show _Toolbar
ca: Mos_tra la barra d'eines

en: Show _Statusbar
ca: Mo_stra la barra d'estat

en: Hide _unnamed devices
ca: Amaga els dispositius _sense nom

en: S_ort By
ca: _Ordena per

en: _Name
ca: _Nom

en: _Added
ca: _Afegit

en: _Descending
ca: _Descendent

en: _Plugins
ca: _Connectors

en: _Local Services
ca: Serveis _locals

en: Service Preferences
ca: Preferències del servei

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Exit
ca: _Surt

note: translators: device class
en: Uncategorized
ca: Sense categoritzar

en: Poor
ca: Pobra

en: Sub-optimal
ca: Per sota d'òptima

en: Optimal
ca: Òptima

en: Much
ca: Molta

en: Too much
ca: Massa

en: <b>Link Quality: %(lq)u%%</b>
ca: <b>Qualitat de l’enllaç: %(lq)u%%</b>

en: Link Quality: %(lq)u%%
ca: Qualitat de l’enllaç: %(lq)u%%

en: Low
ca: Baixa

en: High
ca: Alta

en: Very High
ca: Molt alta

en: Success!
ca: Èxit!

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Connecting…
ca: S’està connectant…

en: Disconnection Failed:
ca: No s'ha pogut desconnectar:

en: Input/output error
ca: Error d’entrada i sortida

en: Resource temporarily unavailable
ca: El recurs temporalment no està disponible

en: Connection Failed:
ca: No s'ha pogut connectar:

en: <b>_Connect</b>
ca: <b>_Connecta</b>

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
ca: Connecta als orígens A2DP dels perfils de connexió automàtica, enfonsament A2DP, i HID

en: <b>_Disconnect</b>
ca: <b>_Desconnecta</b>

en: Forcefully disconnect the device
ca: Desconnecta forçadament el dispositiu

en: <b>Connect To:</b>
ca: <b>Connecta a:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
ca: <b>Desconnecta:</b>

en: <b>Auto-connect:</b>
ca: <b>Connexió automàtica:</b>

en: Send a _File…
ca: Envia un _fitxer…

en: _Pair
ca: Em_parella

en: _Trust
ca: C_onfia

en: _Untrust
ca: De_sconfia

en: _Block
ca: _Bloca

en: _Unblock
ca: _Desbloca

en: Block/Unblock this device
ca: Bloca o desbloca aquest dispositiu

en: _Remove…
ca: _Elimina…

en: Cancel Operation
ca: Cancel·la l’operació

en: Data activity indication
ca: Indicador d'activitat de dades

en: Total data received and rate of transmission
ca: El nombre total de dades rebudes i la relació de transmissió

en: Total data sent and rate of transmission
ca: El nombre total de dades enviades i la relació de transmissió

en: Untrust
ca: Desconfia

en: Select Device
ca: Selecciona el dispositiu

en: More
ca: Més

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
ca: El Blueman és un gestor de Bluetooth GTK+

en: GSM Settings
ca: Paràmetres del GSM

en: Dependency issue
ca: Qüestió de dependència

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
ca: El connector «<b>%(0)s</b>» depèn de <b>%(1)s</b>. El fet de descarregar <b>%(1)s</b> també descarregarà «<b>%(0)s</b>».
    Voleu procedir?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
ca: El connector <b>%(0)s</b> entra en conflicte amb <b>%(1)s</b>. El fet de carregar <b>%(1)s</b> descarregarà <b>%(0)s</b>.
    Voleu procedir?

en: Adapter selection
ca: Selecció de l’adaptador

note: translators: device class
en: Computer
ca: Ordinador

note: translators: device class
en: Access point
ca: Punt d’accés

note: translators: device class
en: Audio/video
ca: Àudio/vídeo

note: translators: device class
en: Peripheral
ca: Perifèric

note: translators: device class
en: Wearable
ca: Per a vestir

note: translators: device class
en: Toy
ca: Joguina

note: translators: device class
en: Server
ca: Servidor

note: translators: device class
en: Smartphone
ca: Telèfon intel·ligent

note: translators: device class
en: Modem
ca: Mòdem

note: translators: device class
en: 1–17 percent
ca: 1-17 per cent

note: translators: device class
en: 17–33 percent
ca: 17-33 per cent

note: translators: device class
en: 33–50 percent
ca: 33-50 per cent

note: translators: device class
en: 50–67 percent
ca: 50-67 per cent

note: translators: device class
en: 67–83 percent
ca: 67-83 per cent

note: translators: device class
en: 83–99 percent
ca: 83-99 per cent

note: translators: device class
en: Not available
ca: No disponible

note: translators: device class
en: Handsfree
ca: Mans lliures

note: translators: device class
en: Microphone
ca: Micròfon

note: translators: device class
en: Loudspeaker
ca: Altaveu

note: translators: device class
en: Headphones
ca: Auriculars

note: translators: device class
en: Portable audio
ca: Àudio portàtil

note: translators: device class
en: Car audio
ca: Àudio per a l’automòbil

note: translators: device class
en: Video camera
ca: Videocàmera

note: translators: device class
en: Video conferencing
ca: Videoconferència

note: translators: device class
en: Gaming/Toy
ca: Joc/joguina

note: translators: device class
en: Camera
ca: Càmera

note: translators: device class
en: Scanner
ca: Escàner

note: translators: device class
en: Printer
ca: Impressora

note: translators: device class
en: Wrist watch
ca: Rellotge de polsera

note: translators: device class
en: Pager
ca: Cercapersones

note: translators: device class
en: Jacket
ca: Jaqueta

note: translators: device class
en: Helmet
ca: Casc

note: translators: device class
en: Glasses
ca: Ulleres

note: translators: device class
en: Game
ca: Joc

en: Generic Phone
ca: Telèfon genèric

en: Generic Computer
ca: Ordinador genèric

en: Generic Watch
ca: Rellotge genèric

en: Generic Clock
ca: Rellotge genèric

en: Generic Media Player
ca: Reproductor multimèdia genèric

en: Generic Barcode Scanner
ca: Escàner de codis de barres genèric

en: Generic Thermometer
ca: Termòmetre genèric

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Generic Medication Delivery
ca: Administració de medicaments genèrica

en: Multi-Channel Adaptation Protocol (MCAP)
ca: Protocol d’Adaptació Multicanal (MCAP)

en: Serial Port
ca: Port en sèrie

en: Dialup Networking (DUN)
ca: Accés a xarxes a través de línia telefònica (DUN)

en: Audio Source
ca: Origen d'àudio

en: Audio Sink
ca: Conducte de l'àudio

en: WAP Client
ca: Client WAP

en: Network Access Point
ca: Punt d'accés de xarxa

en: Group Network
ca: Grup xarxa

en: ReferencePrinting (BPP)
ca: Impressió per referència (BPP)

en: Basic Printing (BPP)
ca: Impressió bàsica (BPP)

en: Printing Status (BPP)
ca: Estat de la impressió (BPP)

en: Human Interface Device Service (HID)
ca: Servei de dispositius d’interfície humana (HID)

en: Glucose
ca: Glucosa

en: Device Information
ca: Informació del dispositiu

en: Battery Service
ca: Servei de la bateria

en: Human Interface Device
ca: Dispositiu d’interfície humana

en: Location and Navigation
ca: Localització i navegació

en: Weight Scale
ca: Bàscula

en: HTTP Proxy
ca: Servidor intermediari HTTP

en: Object Transfer
ca: Transferència d’objectes

en: Device Name
ca: Nom del dispositiu

en: Reconnection Address
ca: Adreça de reconnexió

en: Audio and input profiles
ca: Perfils d’àudio i entrada

en: Proprietary
ca: Propietari

en: yes
ca: sí

en: _Info
ca: _Informació

en: Show device information
ca: Mostra la informació del dispositiu

en: Send _note
ca: Envia una _nota

en: Send a text note
ca: Envia una nota de text

en: Failed to change profile to %s
ca: No s'ha pogut caviar al perfil %s

en: Audio Profile
ca: Perfil d'àudio

en: Select audio profile for PulseAudio
ca: Selecciona el perfil d'àudio per a PulseAudio

en: Unspecified
ca: Sense especificar

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
ca: Connectat automàticament a %(service)s a %(device)s

en: Connected:
ca: Connectat:

en: Not Connected
ca: Desconnectat

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
ca: Encara no hi ha estadístiques d'ús disponibles. Intenteu primer establir una connexió i després marqueu aquesta pàgina.

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: %d %s %d %s and %d %s
ca: %d %s %d %s i %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
ca: Esteu segur que voleu restablir el comptador?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
ca: Us permet monitorar el vostre ús del trànsit de xarxa (banda ampla mòbil). És útil per als plans limitats d'accés a dades. Aquest connector realitza el seguiment de cada dispositiu per separat.

en: Network _Usage
ca: Ús de la _xarxa

en: Shows network traffic usage
ca: Mostra l'ús del trànsit de xarxa

en: Bluetooth Enabled
ca: Bluetooth habilitat

en: Manages local network services, like NAP bridges
ca: Gestiona els serveis de la xarxa local, com ara els ponts NAP

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
ca: Proporciona compatibilitat DUN (Dial Up Networking) amb ModemManager i NetworkManager

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
ca: Proporciona una opció al menú que conté les últimes connexions utilitzades per a un ràpid accés

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
ca: Nombre màxim d'elements

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
ca: El nombre màxim d'opcions al menú de connexions recents que es mostrarà.

en: Recent _Connections
ca: _Connexions recents

en: Connected to %s
ca: S'ha connectat a %s

en: Failed to connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: %(service)s on %(device)s
ca: %(service)s a %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
ca: L'adaptador per a aquesta connexió no està disponible

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
ca: Proporciona compatibilitat per a PAN (Personal Area Networking) que es va presentar amb NetworkManager 0.8

en: Provides DBus API for other Blueman components
ca: Proporciona l'API de DBus per als altres components de Blueman

en: Incoming file over Bluetooth
ca: Fitxer entrant a través de Bluetooth

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
ca: Fitxer entrant %(0)s de %(1)s

en: Reject
ca: Refusa

en: Receiving file
ca: S'està rebent el fitxer

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
ca: S'està rebent el fitxer %(0)s de %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
ca: Proporciona les capacitats de transferència de fitxers OBEX

en: Configured directory for incoming files does not exist
ca: El directori configurat per als fitxers entrants no existeix

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
ca: Asegureu-vos que la carpeta "<b>%s</b>" existeix o configureu-la amb blueman-services. Fins que no ho feu s'utilitzara la carpeta per defecte "%s"

en: File received
ca: S'ha rebut el fitxer

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
ca: El fitxer %(0)s de %(1)s s'ha rebut correctament

en: Transfer failed
ca: Ha fallat la transferència

en: Transfer of file %(0)s failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer %(0)s

en: Files received
ca: S'han rebut els fitxers

en: Adds standard menu items to the status icon menu
ca: Afegeix les opcions de menú estàndards al menú de la icona d'estat

en: Send _Files to Device
ca: Envia _fitxers al dispositiu

en: _Devices
ca: _Dispositius

en: Adap_ters
ca: Adap_tadors

en: applet
ca: miniaplicació

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
ca: Proporciona els serveis d'autenticació i de contrasenya per al dimoni BlueZ

en: Adds an exit menu item to quit the applet
ca: Afegeix una opció al menú per sortir de la miniaplicació

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
ca: Proporciona un client bàsic de dhcp per a les connexions PAN de Bluetooth.

en: Bluetooth Network
ca: Xarxa Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
ca: La interfície %(0)s es vincula a l'adreça IP %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça IP a %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
ca: S'està intentant d'obtenir una adreça IP a %s
    Espereu…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
ca: Afegeix una indicació a la icona d'estat quan Bluetooth està actiu i mostra el nombre de connexions a la informació emergent.

en: Bluetooth Active
ca: Bluetooth actiu

en: <b>%(connections)d Active Connection</b> | <b>%(connections)d Active Connections</b>
ca[0]: <b>%(connections)d connexió activa</b>
ca[1]: <b>%(connections)d connexions actives</b>

en: Bluetooth Disabled
ca: Bluetooth inhabilitat

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
ca: Proporciona una opció al menú per fer visible temporalment l'adaptador per defecte quan s'estableix a ocult per defecte

en: Discoverable timeout
ca: Temps d'expiració del mode de detecció

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
ca: Quantitat de temps en segons que durarà el mode de detecció

en: _Make Discoverable
ca: Habilita el _mode de detecció

en: Make the default adapter temporarily visible
ca: Fes temporalment visible l'adaptador predeterminat

en: Discoverable… %ss
ca: Detectable… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
ca: Proporciona un menú per a la miniaplicació i una API perquè els altres connectors ho puguin manipular

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
ca: S'ha connectat correctament al servei <b>DUN</b> a <b>%(0)s.</b>
    La xarxa està disponible ara a través de <b>%(1)s</b>

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
ca: Proporciona compatibilitat bàsica per a la connexió a Internet a través del perfil DUN.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
ca: El gestor de connexions de perfils estàndards SPP, permet executar accions personalitzades

en: Script to execute on connection
ca: Script a executar en connectar

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
ca: <span size="small">Es passaran els següents arguments:
    L'adreça, el nom, el nom del servei, l'uuid16s i el node rfcomm
    Per exemple:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    Els uuid16s es retornen com una llista separada per comes
    
    Després de la desconnexió del dispositiu, l'script enviarà un senyal HUP</span>

en: Serial port connected
ca: Port sèrie connectat

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
ca: El servei de port sèrie al dispositiu <b>%s</b> ara estarà disponible a través de <b>%s</b>

en: Serial port connection script failed
ca: Ha fallat l'script de connexió del port sèrie

en: There was a problem launching script %s
    %s
ca: S'ha produït un error en llançar l'script %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
ca: Controla els estats d'alimentació de l'adaptador Bluetooth

en: Auto power-on
ca: Engega automàticament

en: Automatically power on adapters
ca: Engega automàticament els adaptadors

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
ca: <b>Apaga el Bluet_ooth</b>

en: Turn off all adapters
ca: Apaga tots els adaptadors

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
ca: <b>Engega el Bluet_ooth</b>

en: Turn on all adapters
ca: Engega tots els adaptadors

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
ca: Suspèn temporalment l'estalvi de pantalla quan es connecta un dispositiu de joc Bluetooth.

en: Invalid IP address
ca: Adreça IP no vàlida

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
ca: L'adreça IP entra en conflicte amb la interfície %s, que té la mateixa adreça

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
ca: La direcció IP es sobreposa amb la subxarxa de la interfície %s, que te la següent configuració  %s/%s
    Aixo pot causar un comportament incorrecte de la xarxa

en: Not currently supported with this setup
ca: Actualment no és compatible amb aquesta configuració

en: Transfer
ca: Transfereix

en: Applet's transfer service plugin is disabled
ca: El connector de transferència de la miniaplicació està inhabilitat

en: Dialup Settings
ca: Paràmetres de l’accés per línia telefònica

en: Serial Port %s
ca: Port sèrie %s

en: Renew IP Address
ca: Renova l'adreça IP

en: Blueman Bluetooth Manager
ca: Gestor de Bluetooth Blueman

en: Bluetooth Manager
ca: Gestor de Bluetooth

en: Bluetooth Device
ca: Dispositiu Bluetooth

en: Configure Bluetooth Network
ca: Configura la xarxa Bluetooth

en: Configuring networking requires privileges
ca: El fet de configurar la xarxa requereix privilegis

en: Launch DHCP client
ca: Llança el client DHCP

en: Launching DHCP client requires privileges
ca: El fet de llançar el client DHCP requereix privilegis

en: Launch PPP daemon
ca: Llança el dimoni PPP

en: Launching PPP daemon requires privileges
ca: El fet de llançar el dimoni PPP requereix privilegis

en: Set RfKill State
ca: Estableix l'estat RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
ca: El fet d'establir l'estat RfKill requereix privilegis
