bluedevil - en to eu translation catalogue (1761 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
eu: %1 sarea (%2)

en: Bluetooth Daemon
eu: Bluetooth daimona

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Previous Maintainer
eu: Aurreko arduraduna

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny access to this computer from Bluetooth.The %1 is the name of the bluetooth device]
en: %1 is requesting access to this computer
eu: %1 zure ordenagailua atzitzea eskatzen ari da

[ctx: Button to trust a bluetooth remote device and authorize it to connect]
en: Trust and Authorize
eu: Fidatu eta baimendu

[ctx: Button to authorize a bluetooth remote device to connect]
en: Authorize Only
eu: Baimendu soilik

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
eu: Ukatu

[ctx: The text is shown in a notification to know if the PIN is correct,%1 is the remote bluetooth device and %2 is the pin]
en: %1 is asking if the PIN is correct: %2
eu: %1 galdetzen ari da PINa zuzena den: %2

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
eu: PIN zuzena

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
eu: PIN okerra

[ctx: Shown in a notification to announce that a PIN is needed to accomplish a pair action,%1 is the name of the bluetooth device]
en: PIN needed to pair with %1
eu: PINa behar da %1-ekin parekatzeko

[ctx: Notification button which once clicked, a dialog to introduce the PIN will be shown]
en: Introduce PIN
eu: sartu PINa

[ctx: Shown in the caption of a dialog where the user introduce the PIN]
en: Introduce PIN
eu: Sartu PINa

[ctx: Shown in a dialog which asks to introduce a PIN that will be used to pair a Bluetooth device,%1 is the name of the Bluetooth device]
en: In order to pair this computer with %1, you have to enter a PIN. Please do it below.
eu: Ordenagailu hau %1-ekin parekatzeko, PIN bat sartu behar duzu. Egin ezazu beheran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: PIN:
eu: PINa:

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny an incoming file transfer to this computer from a Bluetooth device.]
en: %1 is sending you the file %2
eu: %1 %2 fitxategia bidaltzen ari zaizu

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
eu: Onartu

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @title job]
en: Receiving file
eu: Fitxategia jasotzen

[ctx: File transfer origin]
en: From
eu: Nondik

[ctx: File transfer destination]
en: To
eu: Nora

en: Saving file failed
eu: Fitxategia gordetzeak huts egin du

en: Bluetooth transfer failed
eu: Bluetooth transferentziak huts egin du

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
eu: Bidali fitxategia

en: Browse Files
eu: Arakatu fitxategiak

en: No Bluetooth adapters have been found.
eu: Ez da Bluetooth moldagailurik aurkitu

en: Retrieving services…
eu: Zerbitzuak berreskuratzen...

en: This address is unavailable.
eu: Helbide hau ez dago erabilgarri.

en: Received Files
eu: Jasotako fitxategiak

en: Scanning for new devices…
eu: Gailu berririk dagoen aztertzen...

en: Obexd service is not running.
eu: Obexd zerbitzua ez dago martxan.

en: Retrieving information from remote device…
eu: Urrutiko gailutik informazioa berreskuratzen...

en: Connecting to the device
eu: Gailura konektatzen

en: Phone memory
eu: Telefonoaren memoria

en: External memory
eu: Kanpoko memoria

en: Bluetooth is disabled.
eu: Bluetooth desgaituta dago.

[ctx: Action to enable Bluetooth adapter]
en: Enable
eu: Gaitu

en: Your Bluetooth adapter is powered off.
eu: Zure Bluetooth moldagailua itzalita dago.

[ctx: Action to turn on Bluetooth adapter]
en: Turn On
eu: Piztu

en: Specify receiving device by MAC address.
eu: Zehaztu gailu hartzailea MAC helbidearen bidez.

en: Specify receiving device by UBI path.
eu: Zehaztu gailu hartzailea UBI bide-izenaren bidez.

en: Files to be sent.
eu: Bidali beharreko fitxategiak.

[ctx: Connecting to a Bluetooth device]
en: Connecting to %1…
eu: %1-(e)ra konektatzen...

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The connection to the device has failed: %1
eu: Gailurako konexioak huts egin du: %1

en: The connection to %1 has failed: %2
eu: %1-erako konexioak huts egin du: %2

en: Open file…
eu: Ireki fitxategia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, selectLbl)
en: Select one or more files:
eu: Hautatu fitxategi bat edo gehiago:

en: Selected files: <b>%1</b>
eu: Hautatutako fitxategiak: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select a device from the list:
eu: Hautatu zerrendako fitxategi bat:

[ctx: Send files to a Bluetooth device]
en: Send to %1
eu: Bidali %1-era

en: Sending file over Bluetooth
eu: Bidali fitxategia Bluetooth bidez

en: Send Files
eu: Bidali fitxategiak

en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @info:status %1 error message]
en: Failed to start org.bluez.obex service: %1
eu: org.bluez.obex zerbitzua abiatzea huts egin du: %1

note: i18n: ectx: label, entry (saveUrl), group (General)
en: Save received files to:
eu: Gorde jasotako fitxategiak hemen:

note: i18n: ectx: label, entry (autoAccept), group (General)
en: Whether allow to modify shared files
eu: Partekatutako fitxategiak aldatzen utzi ala ez

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
eu: Amaitu

en: Add Bluetooth Device
eu: Gehitu Bluetooth gailua

en: Select a device
eu: Hautatu gailu bat

[ctx: Action to fix a problem]
en: Fix it
eu: Konpondu

en: Your Bluetooth adapter is not pairable.
eu: Zure Bluetooth moldagailua ez da parekagarria

[ctx: Action to make Bluetooth adapter pairable]
en: Make Pairable
eu: Egin parekagarri

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchField)
en: Search…
eu: Bilatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scanning…
eu: Aztertzen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
eu: Eskuzko PINa:

[ctx: Button offered when the wizard fail. This button will restart the wizard]
en: Restart the wizard
eu: Morroia berrabiarazi

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The setup of the device has failed
eu: Gailua ezartzeak huts egin du

en: The setup of %1 has failed
eu: %1 ezartzeak huts egin du

en: Connecting to %1…
eu: %1-(e)ra konektatzen...

en: Please introduce the PIN in your keyboard when it appears and press Enter
eu: Sartu PINa zure teklatuan agertzen denean eta sartu sakatu

en: Please introduce the PIN in your device when it appears
eu: Sartu PINa zure gailuan agertzen denean

en: Matches
eu: Bat-etortzeak

en: Does not match
eu: Ez dato bat

en: Please, confirm that the PIN displayed on %1 matches the wizard one.
eu: Berretsi %1-ean bistaratutako PINa morroiarenarekin bat datorrela.

en: Setup Finished
eu: Ezartzea burutu da

en: The device has been set up and can now be used.
eu: Gailua ezarri egin da eta orain erabil daiteke.

[ctx: Placeholder is device name]
en: The device '%1' has been set up and can now be used.
eu: '%1' gailua ezarri egin da eta orain erabil daiteke.

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Connect
eu: Konektatu

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
eu: Telefonoa

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
eu: Modema

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
eu: Ordenagailua

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
eu: Sarea

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
eu: Teklatua

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
eu: Sagua

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
eu: Tableta

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
eu: Periferikoa

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
eu: Kamera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
eu: Inprimagailua

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
eu: Soinean eramatekoa

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
eu: Jostailua

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
eu: Osasuna

[ctx: Type of device: could not be determined]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Type:
eu: Mota:

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Name:
eu: Izena:

en: Adapter:
eu: Moldagailua:

en: No devices found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: Setup NAP Network…
eu: Ezarri NAP sarea...

en: Setup DUN Network…
eu: Ezarri DUN sarea...

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia Device
eu: Multimedia gailua

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
eu: Irudietarako gailua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Device:
eu: Gailua:

en: Enabled:
eu: Gaituta:

en: Visible:
eu: Ikusgai:

en: On login:
eu: Saio-hastean:

en: Enable Bluetooth
eu: Gaitu Bluetooth

en: Disable Bluetooth
eu: Ezgaitu bluetooth

en: Restore previous status
eu: Lehengoratu aurreko egoera

en: When receiving files:
eu: Fitxategiak jasotzean:

en: Ask for confirmation
eu: Eskatu berrespena

en: Accept for trusted devices
eu: Onartu konfiantzazko gailuetarako

en: Always accept
eu: Onartu beti

en: Select folder
eu: Hautatu karpeta

en: Forget this Device?
eu: Ahaztu gailu hau?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
eu: Ziur zaude «%1» ahaztu nahi duzula?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
eu: Ahaztu gailua

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

en: No Bluetooth adapters found
eu: Ez da aurkitu Bluetooth moldagailurik

en: Enable
eu: Gaitu

en: No devices paired
eu: Ez dago parekatutako gailurik

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# https://github.com/python/mypy/issues/2608
en: Connected
eu: Konektatuta

en: Available
eu: Erabilgarri

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
eu: Ahaztu «%1»

en: Add New Device…
eu: Gehitu gailu berria...

en: Configure…
eu: Konfiguratu...

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
eu: Kendu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Remote Name
eu: Urruneko izena

en: Address
eu: Helbidea

en: Paired
eu: Parekatuta

en: Adapter
eu: Moldagailua

en: Disconnecting
eu: Deskonektatzen

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Audio device
eu: Audio gailua

en: Input device
eu: Sarrerako gailua

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Phone
eu: Telefonoa

en: File transfer
eu: Fitxategi transferentzia

en: Send file
eu: Bidali fitxategia

en: Input
eu: Sarrera

note: #-#-#-#-#  7 (Bluefish 2.2.2)  #-#-#-#-# Dialog construction and settings
en: Audio
eu: Audioa

en: Network
eu: Sarea

en: Other device
eu: Beste gailu batzuk

en: %1% Battery
eu: %%1 bateria

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed:HostIsDown]
en: The device is unreachable
eu: Ezin da gailuarekin harremanetan jarri

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed]
en: Connection to the device failed
eu: Gailurako konexioak huts egin du

[ctx: Notification when the connection failed due to NotReady]
en: The device is not ready
eu: Gailua ez dago prest

en: No Bluetooth adapters available
eu: Ez dago Bluetooth egokigailurik erabilgarri

en: Bluetooth is disabled; middle-click to enable
eu: Bluetooth desgaituta dago; erdiko-klik gaitzeko

en: No adapters available
eu: Ez dago moldagailurik erabilgarri

en: Bluetooth is offline
eu: Bluetooth lerroz kanpo dago

en: Middle-click to disable Bluetooth
eu: Erdiko-klik Bluetooth ezgaitzeko

en: No connected devices
eu: Ez dago konektatutako gailurik

en: %1 connected
eu: %1 konektatuta

[ctx: Number of connected devices]
en: %1 connected device | %1 connected devices
eu[0]: gailu %1 konektatuta
eu[1]: %1 gailu konektatuta

en: Configure &Bluetooth…
eu: Konfiguratu &Bluetooth...

en: Bluefish Editor
eu: Bluefish editorea

en: Web Development Editor
eu: Web garapenerako editorea

en: Bluefish project file
eu: Bluefish proiektuaren fitxategia

en: Bluefish language definition file
eu: Bluefish hizkuntzaren definizioaren fitxategia

en: Collapse %s
eu: Tolestu %s

en: Expand %s
eu: Zabaldu %s

en: Spell check language
eu: Egiaztatu hizkuntza

en: Add to dictionary
eu: Gehitu hiztegiari

en: Ignore spelling
eu: Ezikusi egin ortografiari

en: Insert special characters as entities
eu: Txertatu karaktere bereziak entitate gisa

en: Filebrowser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Goto Line:
eu: Joan lerrora:

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Regular expression (pcre)
eu: Adierazpen erregularra (pcre)

en: Case sensitive
eu: _Maiuskulak eta minuskulak

en: Dot character matches newlines
eu: Puntua karakterea regex ereduan lerro berriekin bat dator

en: Pattern contains backslash escaped sequences
eu: _Ereduak ihes sekuentziak ditu

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: New Bluefish Window
eu: Bluefish-en leiho berria

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
eu: Itxaron...

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: New From Template
eu: Berria txantiloitik

en: Open _Recent
eu: A_zken proiektuak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Document
eu: _Dokumentua

en: _Tab Size
eu: _Tabuladorearen tamaina

en: _Font Size
eu: _Letra-tamaina

en: Language M_ode
eu: Hizkuntzaren _modua

en: Character _Encoding
eu: _Karaktere-kodeketa

en: _Go
eu: _Joan

en: _Project
eu: _Proiektua

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Commands
eu: _Komandoak

en: _Filters
eu: _Iragazkiak

en: For_mat
eu: Formatua

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Con_vert
eu: _Bihurtu

en: _New
eu: _Berria

en: New file
eu: Fitxategi berria

en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: New window
eu: Leiho berria

en: Close Win_dow
eu: Itxi _leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Open Ad_vanced...
eu: Ireki _aurreratua...

en: Open advanced
eu: Ireki aurreratua

en: Open _from Selection
eu: Ireki _hautapenetik

en: Open from Selection
eu: Ireki hautapenetik

en: _Print...
eu: I_nprimatu...

en: Print
eu: Inprimatu

en: _Quit
eu: I_rten

en: Quit Bluefish
eu: Irten Bluefish-etik

en: Preference_s...
eu: _Hobespenak...

en: Edit Preferences
eu: Editatu hobespenak

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select all
eu: Hautatu denak

en: _Add or Remove...
eu: _Gehitu edo kendu...

en: Add or remove character encoding
eu: Gehitu edo kendu karaktere-kodeketa

en: Floati_ng Window
eu: _Leiho mugikorra

en: Open current document in floating window
eu: Ireki uneko dokumentua leiho mugikorrean

en: _Increase
eu: _Handiagotu

en: Increase document font size
eu: Handiagotu dokumentuaren letra-tamaina

en: _Decrease
eu: _Txikiagotu

en: Decrease document font size
eu: Txikiagotu dokumentuaren letra-tamaina

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: Reset document font size
eu: Berrezarri dokumentuaren letra-tamaina

en: Increase document tab size
eu: Handiagotu dokumentuaren tabulazioaren tamaina

en: Decrease document tab size
eu: Txikiagotu dokumentuaren tabulazioaren tamaina

en: Reset document tab size
eu: Berrezarri dokumentuaren tabulazioaren tamaina

en: Rescan Synta_x & Spelling
eu: _Berreskaneatu sintaxi eta ortografia

en: Rescan document highlighting
eu: Berreskaneatu dokumentuaren nabarmendura

en: Rescan Synta_x
eu: _Berreskaneatu sintaxia

en: _New Project...
eu: Proiektu _berria...

en: New project
eu: Proiektu berria

en: _Open Project...
eu: _Ireki proiektua...

en: Open project
eu: Ireki proiektua

en: _Synchronize Text Block
eu: _Sinkronizatu testu-blokea

en: Synchronize text block
eu: Sinkronizatu testu-blokea

en: _Toggle Comment
eu: Txandakatu _iruzkina

en: Toggle comment
eu: Txandakatu iruzkina

en: Select _Block
eu: Hautatu _blokea

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
eu: Hautatu blokea, erabili hainbat aldiz bloke gurasoak hautatzeko

en: D_uplicate Line
eu: _Bikoiztu lerroa

en: Duplicate the current line
eu: Bikoiztu uneko lerroa

en: _Delete Line
eu: E_zabatu lerroa

en: Delete the current line
eu: Ezabatu uneko lerroa

en: _Word Count
eu: _Zenbatu hitzak

en: Word count
eu: Zenbatu hitzak

en: Lorem Ipsum generator
eu: Lorem Ipsum sortzailea

en: Insert Relative Filename
eu: Txertatu fitxategi-izen erlatiboa

en: Insert Absolute Filename
eu: Txertatu fitxategi-izen absolutua

en: Indenting to S_paces
eu: Koskatu _zuriuneekin

en: Indenting to spaces
eu: Koskatu zuriuneekin

en: Indenting to T_abs
eu: Koskatu _tabulazioarekin

en: Indenting to tabs
eu: Koskatu tabulazioarekin

en: _Join Lines Together
eu: _Elkartu lerroak elkarrekin

en: Join lines together
eu: Elkartu lerroak elkarrekin

en: Split Lines on Right _Margin
eu: _Zatitu lerroak eskuineko marjinan

en: Split lines on right margin
eu: Zatitu lerroak eskuineko marjinan

en: Merge Lines Into Col_umns
eu: Batu lerroak _zutabetan

en: Merge lines into columns
eu: Batu lerroak zutabetan

en: Rewrap _Lines
eu: _Itzulbiratu lerroak

en: Rewrap lines
eu: Itzulbiratu lerroak

en: Strip T_railing Whitespace
eu: Kendu lerro _amaierako zuriuneak

en: Strip trailing whitespace
eu: Kendu lerro amaierako zuriuneak

en: Javascript beautifier
eu: Javascript dotoretzailea

en: Preview in browser
eu: Aurreikusi arakatzailean

en: _Full Screen
eu: _Pantaila osoa

en: Full screen
eu: Pantaila osoa

en: _Main Toolbar
eu: _Tresna-barra nagusia

en: Show main toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra nagusia

en: _Side Pane
eu: _Alboko panela

en: Show side pane
eu: Erakutsi alboko panela

en: _Output Pane
eu: _Irteeraren panela

en: Show output pane
eu: Erakutsi irteeraren panela

en: Status_bar
eu: _Egoera-barra

en: Show statusbar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Auto _Completion Popup
eu: Auto-_osaketaren laster-leihoa

en: Show auto completion popup
eu: Erakutsi osaketa automatikoaren laster-leihoa

en: _Auto Indent
eu: _Koska automatikoa

en: Auto indent
eu: Koska automatikoa

en: Highlight Block _Delimiters
eu: Nabarmendu blokearen _mugatzaileak

en: Highlight block delimiters
eu: Nabarmendu blokeen mugatzaileak

en: _Highlight Syntax
eu: _Nabarmendu sintaxia

en: Highlight syntax
eu: Nabarmendu sintaxia

en: Show _Blocks
eu: Erakutsi _blokeak

en: Show blocks
eu: Erakutsi blokeak

en: Show Line N_umbers
eu: Erakutsi lerroen _zenbakiak

en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerroen zenbakiak

en: Show Right _Margin
eu: Erakutsi eskuin-_marjina

en: Show right margin
eu: Erakutsi eskuin-marjina

en: Show Split _View
eu: Erakutsi _zatitze-ikuspegia

en: Show split view
eu: Erakutsi zatitze-ikuspegia

en: Show V_isible Spacing
eu: Erakutsi tarte _ikusgaia

en: Show visible spacing
eu: Erakutsi tarte ikusgaia

en: _Wrap Text
eu: _Itzulbiratu testua

en: Wrap text
eu: Itzulbiratu testua

en: Close current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: Close A_ll
eu: Itxi de_na

en: Close all files
eu: Itxi fitxategi guztiak

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save _as...
eu: Gorde _honela...

en: Save file as
eu: Gorde fitxategia honela

en: Sav_e All
eu: G_orde dena

en: Save all files
eu: Gorde fitxategi guztiak

en: Rever_t to Saved
eu: Itzuli gordeta_kora

en: Reload current file
eu: Birkargatu uneko fitxategia

en: Save a cop_y...
eu: Gorde _kopia bat...

en: Save a copy
eu: Gorde kopia bat

en: _Insert...
eu: T_xertatu...

en: Insert file
eu: Txertatu fitxategia

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
eu: I_zena aldatu...

en: Rename file
eu: Aldatu fitxategiaren izena

en: _Indent
eu: _Lerratu eskuinera

en: Indent
eu: Lerratu eskuinera

en: Unin_dent
eu: _Kendu koska

en: Unindent
eu: Lerratu ezkerrera

en: F_irst Bookmark
eu: _Lehenengo laster-markara

en: Goto first bookmark
eu: Joan aurreneko laster-markara

en: L_ast Bookmark
eu: A_zken laster-markara

en: Goto last bookmark
eu: Joan azken laster-markara

en: N_ext Bookmark
eu: _Hurrengo laster-markara

en: Goto next bookmark
eu: Joan hurrengo laster-markara

en: P_revious Bookmark
eu: _Aurreko laster-markara

en: Goto previous document
eu: Joan aurreko dokumentura

en: Move Tab _Left
eu: Eraman fitxa e_zkerrera

en: Move current tab left
eu: Uneko fitxa ezkerrera eramaten du

en: Move Tab _Right
eu: Eraman fitxa e_skuinera

en: Move current tab right
eu: Uneko fitxa eskuinera eramaten du

en: _Recent Document
eu: _Azken dokumentua

en: Goto most recent document
eu: Joan azken dokumentura

en: _First Document
eu: _Lehenengo dokumentura

en: Goto first document
eu: Joan lehenengo dokumentura

en: _Last Document
eu: A_zken dokumentura

en: Goto last document
eu: Joan azken dokumentura

en: _Next Document
eu: _Hurrengo dokumentura

en: Goto next document
eu: Joan hurrengo dokumentura

en: _Previous Document
eu: _Aurreko dokumentura

en: _Goto Line
eu: _Joan lerrora

en: Goto line
eu: Joan lerrora

en: Goto Line Number from _Clipboard
eu: Joan lerro zenbakira _arbeletik

en: Goto line number in clipboard or selection
eu: Joan arbel edo hautapeneko lerro zenbakira

en: _Jump to Reference
eu: Joan _erreferentziara

en: Jump to reference
eu: Joan erreferentziara

en: Cu_t
eu: Eb_aki

en: Cut
eu: Ebaki

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Paste
eu: It_satsi

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste Specia_l
eu: Itsatsi _berezia

en: Paste Special
eu: Itsatsi berezia

en: _Find
eu: _Bilatu

en: Show find bar
eu: Erakutsi bilaketa-barra

en: Find A_gain
eu: _Bilatu berriro

en: Find again
eu: Bilatu berriro

en: Find from Clip_board
eu: Bilatu _arbeletik

en: Find from clipboard or selection
eu: Bilatu arbel edo hautapenetik

en: Ad_vanced Find & Replace...
eu: Bilatu eta _ordeztu aurreratua...

en: Advanced Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu aurreratua

en: Save & _close
eu: Gorde _eta itxi

en: Save & close project
eu: Gorde eta itxi proiektua

en: Save project
eu: Gorde proiektua

en: Save project as
eu: Gorde proiektua honela

en: _Edit Project Options...
eu: E_ditatu proiektuaren aukerak...

en: Edit project options
eu: Editatu proiektuaren aukerak

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo
eu: Desegin

en: U_ndo All
eu: _Desegin denak

en: Undo All
eu: Desegin dena

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo
eu: Berregin

en: R_edo All
eu: _Berregin denak

en: Redo All
eu: Berregin dena

en: Open _URL...
eu: Ireki _URLa...

en: Upload _/ Download...
eu: I_go / Deskargatu...

en: _Spell Check
eu: Ortogra_fia-egiaztapena

en: Text area to filter
eu: Testuaren area iragazteko

en: All text
eu: Testu guztia

en: Selected text only
eu: Hautatutako testua soilik

en: Never ask again
eu: Ez galdetu berriro

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
eu: Hautatu blokea beste orrialdeekin sinkronizatzeko. Txertatu blokearen hasierako eta amaierako markatzaileak zure hautapenean.

en: To proceed with the current selection click forward.
eu: Uneko hautapenarekin jarraitzeko egin klik aurrera.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
eu: Azpian blokea dago, hasierako eta amaierako markatzaileekin. <b>Hautatu hasierako markatzailea</b> azpiko testuan.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
eu: <b>Hautatu amaierako markatzailea</b> azpiko testuan.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
eu: <i>%s</i> eta <i>%s</i> arteko testua ordeztuko da leiho honetan irekitako dokumentu guztietan.
    <b>Jarraitu?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Hautatu testuaren blokea sinkronizatzeko.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Markatzaile hau behin baino gehiagotan agertzen da blokean.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Hautatu blokearen hasiera markatzen duen testua.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Hautatu blokearen amaiera markatzen duen testua.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
eu: Bisita gaitzazu: http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
eu: Ireki dagoen leihoan.

en: Open in new window.
eu: Ireki leiho berrian.

en: Print version information.
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa.

en:  [FILE(S)]
eu:  [FITXATEGIA(K)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
eu: Errorea komando-lerroko aukerak analizatzean. %s
    Exekutatu: %s -?

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: _Temporary
eu: Aldi _baterako

en: Temporary
eu: Aldi baterako

en: Do you really want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: Delete permanent bookmark.
eu: Ezabatu laster-marka iraunkorra.

en: Delete all bookmarks.
eu: Ezabatu laster-marka guztiak.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
eu: Ziur zaude %s(r)en laster-marka guztiak ezabatu nahi duzula?

en: Delete bookmarks?
eu: Ezabatu laster-markak?

en: Edit bookmark
eu: Editatu laster-marka

en: Bookmark menu
eu: Laster-marken menua

en: Show Bookmark
eu: Erakutsi laster-markak

en: Show File
eu: Erakutsi fitxategia

en: Bookmark search menu
eu: Laster-marken bilaketaren menua

en: _Edit...
eu: _Editatu...

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: Delete bookmark
eu: Ezabatu laster-markak

en: Delete All
eu: Ezabatu guztiak

en: Delete all bookmarks
eu: Ezabatu laster-marka guztiak

en: Delete All in Document
eu: Ezabatu denak dokumentuan

en: Delete all bookmarks in document
eu: Ezabatu laster-marka guztiak dokumentuan

en: Permanent by default
eu: Bihurtu iraunkor lehenespenez

en: By Name
eu: Izenaren arabera

en: By Full Path
eu: Bide-izen osoaren arabera

en: By Full URI
eu: URI osoaren arabera

en: Content
eu: Edukia

en: Name
eu: Izena

en: Name & Content
eu: Izena eta edukia

en: First bookmark
eu: Lehen laster-marka

en: Previous bookmark
eu: Aurreko laster-marka

en: Next bookmark
eu: Hurrengo laster-marka

en: Last bookmark
eu: Azken laster-marka

en: Name:
eu: Izena:

en: 
    Language mode:
eu: 
    Hizkuntzaren modua:

en: 
    Encoding:
eu: 
    Kodeketa:

en: 
    Mime type:
eu: 
    MIME mota:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
eu: 
    Baimenak: %s
    Uid: %u  Gid: %u

en: 
    Size (on disk):
eu: 
    Tamaina (diskoan):

en: 
    Last modified:
eu: 
    Azken aldatze-data:

en: Untitled %d
eu: %d izengabe

en: Changed tab width to %d
eu: Tabulazioaren zabalera: %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
eu: %s dokumentua jadanik Bluefish-en beste leiho batean irekita dago.

en: Move to this window
eu: Eraman leiho honetara

en: Open readonly
eu: Ireki irakurtzeko soilik

en: Do not open
eu: Ez ireki

en:  Ln: %d, Col: %d, Char: %d
eu:  %d ler., %d zut., %d karak.

en:  Ln: %d, Col: %d
eu:  %d ler., %d zut.

en:  OVR
eu:  GAIN

en:  INS
eu:  TXER

en:  RO
eu:  IS

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: _No
eu: _Ez

en: _Split
eu: _Zatitu

en: File contains very long lines. Split these lines?
eu: Fitxategiak lerro oso luzeak ditu. Zatitu lerro horiek?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
eu: Fitxategi honetako lerroak bluefish-ek errendimendu egokiarekin kudea ditzakeen baino luzeagoak dira. Zatitzeko funtzio 
    honek, hala ere ez dio hizkuntzen sintaxiari kasurik egiten, eta zuriune edo tabulazioak lerro berriekin ordeztu 
    ditzake edozein lekutan, edo lerro berriak txerta ditzake zuriune edo tabulaziorik ez bada aurkitzen.

en: Add bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
eu: _Abortatu gordetzea

en: _Continue save in UTF-8
eu: _Jarraitu gordetzen UTF-8 kodeketan

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
eu: Huts egin du %s %s karaktere-kodeketara bihurtzean. Huts egin du '%s' karakterean, %d lerroan, %d zutabean
    
    UTF-8 kodeketan gordetzen jarraitu nahi duzu?

en: File encoding conversion failure
eu: Huts egin du fitxategiaren kodeketa bihurtzean

en: Previously:
eu: Lehen:

en: Unable to open file
eu: Fitxategia ezin da ireki

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
eu: Zuk gordetako azken kopiara %s leheneratzen baduzu, uneko aldaketak betiko galduko dira.

en: Revert changes to last saved copy?
eu: Leheneratu aldaketak gordetako azken kopiara?

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Retry _all failed
eu: Saiatu berriro huts egindako _guztiak

en: Close all _failed
eu: Itxi _huts egindako guztiak

en:  failed to load.
eu:  fitxategiak huts egin du kargatzean.

en: File failed to load
eu: Fitxategiak huts egin du kargatzean

en: Select file to insert
eu: Hautatu fitxategia txertatzeko

en: No file to insert
eu: Ez dago fitxategirik txertatzeko

en: Save pasted image as
eu: Gorde itsatsitako irudia honela

en: Paste special
eu: Itsatsi berezia

en: Paste as _HTML
eu: Itsatsi _HTML gisa

en: Paste as HTML with _JPG
eu: Itsatsi HTML _JPEG-rekin bezala

en: %d line | %d lines
eu[0]: lerro %d
eu[1]: %d lerro

en: %d word | %d words
eu[0]: hitz %d
eu[1]: %d hitz

en: %d character | %d characters
eu[0]: karaktere %d
eu[1]: %d karaktere

en: Selection statistics:
eu: Hautapenaren estatistikak:

en: Statistics:
eu: Estatistikak:

en: Lines into columns
eu: Lerroak zutabetan

en: Number of columns:
eu: Zutabe kopurua:

en: Spread lines horizontally
eu: Zabaldu lerroak horizontalki

en: Column separator:
eu: Zutabeen bereizlea:

en: Fill empty entries:
eu: Bete sarrera hutsak:

en: Number of _paragraphs:
eu: _Paragrafo kopurua:

en: Number of _sentences:
eu: _Sententzia kopurua:

en: Insert plain text
eu: Txertatu testu soila

en: Insert in <li>
eu: Txertatu <li> barruan

en: Insert in <p>
eu: Txertatu <p> barruan

en: Number of paragraphs
eu: Paragrafo kopurua

en: Number of sentences
eu: Sententzia kopurua

en: Javascript Beautify
eu: Javascript dotoretzailea

en: _Indent size:
eu: _Koskaren tamaina:

en: Use _tabs to indent, not spaces
eu: Erabili _tabulazioak koskatzeko, ez zuriuneak

en: Do not _preserve existing line breaks
eu: E_z mantendu existitzen diren lerro-jauziak

en: More _jslint-compatible output
eu: _Jslint-ekin bateragarria den irteera gehiago

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
eu: _Deskodetu \\xNN notazioan kodetutako karaktere inprimagarriak

en: Beautify only in _selection
eu: Dotoretu hautapenean _soilik

en: _Indent size
eu: _Koskaren tamaina

en: _Available encodings:
eu: _Kodeketa erabilgarriak:

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: Encodings in _menu:
eu: _Menuko kodeketak:

en: Add or remove document encodings
eu: Gehitu edo kendu dokumentuen kodeketak

en: Supply extra arguments
eu: Eman argumentu gehiago

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
eu: Eman argumentuak %%a definitzeko '%s'(e)n

en: Failed to create a command
eu: Huts egin du komandoa sortzean

en: The command %s exited with error code %d. %s
eu: %s komandoa %d errore-kodearekin amaitu da. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
eu: Baliteke aplikazio hau sisteman instalatu gabe egotea.

en: Command returned error code
eu: Komandoak errore-kodea itzuli du

en: Set documentroot and webroot
eu: Ezarri dokumentu-erroa eta web-erroa

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
eu: <i>Dokumentu-erroa</i> Bluefish-ek fitxategia bilatzen duen lekua da.
    Web zerbitzarian ikus daitezkeen fitxategiak <i>Web-erroa</i>n kokatzen dira.

en: Documentroot
eu: Dokumentu-erroa

en: Webroot
eu: Web-erroa

en: Move/rename %s to
eu: izenez aldatu %s:

en: Could not rename
eu: Ezin izan da izena aldatu

en: New directory
eu: Direktorio berria

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
eu: Ziur zaude "%s"
    ezabatu nahi duzula?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
eu: %s ezabatzen baduzu, betiko ezabatuko da.

en: File Browser menu
eu: Fitxategi-arakatzailearen menua

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open
eu: Ireki

en: Open _Advanced...
eu: Ireki _aurreratua...

en: Rena_me
eu: I_zena aldatu

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: New _File
eu: _Fitxategi berria

en: _New Directory
eu: _Direktorio berria

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Refresh
eu: Freskatu

en: _Set as base dir
eu: _Ezarri oinarri-direktorio gisa

en: Set as base directory
eu: Ezarri oinarri-direktorio gisa

en: Set as document root
eu: Ezarri dokumentu-erro gisa

en: Show Full _Tree
eu: Erakutsi zuhaitz _osoa

en: Show full tree
eu: Erakutsi zuhaitz osoa

en: View Mode
eu: Ikuspegiaren modua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: New Filter
eu: Iragazki berria

en: New filter
eu: Iragazki berria

en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

en: Edit filter
eu: Editatu iragazkia

en: Delete Filter
eu: Ezabatu iragazkia

en: Delete filter
eu: Ezabatu iragazkia

en: Follow Active Document
eu: Jarraitu dokumentu aktiboa

en: Follow active document
eu: Jarraitu dokumentu aktiboa

en: Show Backup Files
eu: Erakutsi babeskopia-fitxategiak

en: Show backup files
eu: Erakutsi babeskopia-fitxategiak

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Dual
eu: Bikoitza

en: Flat
eu: Soila

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
eu: <b>%s</b>
    honen baliokidea da
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
eu[0]: Oraindik fitxategi %d kargatzen, %s amaituta
eu[1]: Oraindik %d fitxategi kargatzen, %s amaituta

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
eu: %s ezin da kopiatu, badago lehendik ere, gainidatzi?

en: Overwrite file?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: Autosave in progress...
eu: Autogordetzen ari da...

en: Started open advanced...
eu: Irekitze aurreratua hasita...

en: Select basedir
eu: Hautatu oinarri-direktorioa

en: Advanced open file selector
eu: Fitxategi-hautatzaile aurreratua

en: <b>Files</b>
eu: <b>Fitxategiak</b>

en: Base _Dir:
eu: Oinarri-_dir.:

en: _Pattern:
eu: _Eredua:

en: Pattern matches _full path:
eu: Bat datozten ereduen bide-izen _osoa:

en: _Recursive:
eu: _Errekurtsiboa:

en: Ma_x recursion:
eu: _Gehien. errekurtsioa:

en: <b>Contains</b>
eu: <b>Hau dauka</b>

en: Pa_ttern:
eu: _Eredua:

en: Is rege_x:
eu: _Adierazpen erregularra da:

en: Select files
eu: Hautatu fitxategiak

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: _Continue save
eu: _Jarraitu gordetzen

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
eu: Ezin izan da %s fitxategiaren babeskopia sortu. Jarraituz gero, fitxategia gainidatzi egingo da.

en: File backup failure
eu: Huts egin du fitxategiaren babeskopia egitean

en: Could not save file
eu: Ezin izan da fitxategia gorde

en: File changed on disk
eu: Fitxategia diskoan aldatuta

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: File %s exists and is open, overwrite?
eu: %s fitxategia badago lehendik, eta irekita dago; gainidatzi nahi duzu?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
eu: Hautatutako fitxategia Bluefish-en editatzen ari da.

en: A file named "%s" already exists.
eu: "%s" izeneko fitxategi bat badago.

en: Do you want to replace the existing file?
eu: Lehendik dagoen fitxategia ordeztu nahi duzu?

en: File:
    "
eu: Fitxategia:
    "

en: " save is in progress
eu: " gordetzen ari da

en: Save in progress!
eu: Gordetzen ari da

en: Save
eu: Gorde

en: Save %s as
eu: Gorde %s honela...

en: Save copy of %s
eu: Gorde %s(r)en kopia

en: Close _Without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: Save changes to "%s" before closing?
eu: Gorde aldaketak "%s"(e)n itxi aurretik?

en: If you don't save your changes they will be lost.
eu: Aldaketak betirako galduko dira ez badituzu gordetzen.

en: Choose per _File
eu: _Aukeratu fitxategi bakoitzeko

en: Close _All
eu: _Itxi dena

en: _Save All
eu: G_orde dena

en: One or more open files have been changed.
eu: Irekitako hainbat fitxategi bat edo gehiago aldatu egin dira.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
eu[0]: <span color="red">Hutsegite %d</span>
eu[1]: <span color="red">%d hutsegite</span>

en: incomplete finished
eu: osatugabe burututa

en: completed
eu: osatuta

en: Upload / Download
eu: Igo / Deskargatu

en: Upload
eu: Igo

en: Download
eu: Deskargatu

en: Local directory
eu: Direktorio lokala

en: Remote directory
eu: Urruneko direktorioa

en: Delete deprecated files
eu: Ezabatu zaharkitutako fitxategiak

en: Include hidden files
eu: Sartu ezkutuko fitxategiak

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
eu: Fitxategi-izena: %s diskoan aldatuta
    
    Jatorriko aldatze-ordua: %s
    Aldatze-ordu berria: %s
    Jatorriko tamaina: %s byte
    Tamaina berria: %s byte

en: _Unset file name
eu: _Kendu fitxategi-izenaren ezarpena

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
eu: Fitxategi-izena: %s

en: File disappeared from disk
eu: Fitxategia diskotik desagertuta.

en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: Check and reload all documents
eu: Egiaztatu eta birkargatu dokumentu guztiak

note: build a list of filters
en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Hide files that match the filter
eu: Ezkutatu fitxategiak (iragazkiarekin bat datoztenak)

en: Add pattern
eu: Gehitu eredua

en: Mime type
eu: MIME mota

en: Icon
eu: Ikonoa

en: %d of %d
eu: %d / %d

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Character _Encoding:
eu: _Karaktere-kodeketa:

en: Automatic detection
eu: Detekzio automatikoa

en: <b>Keystroke choice</b>
eu: <b>Teklen aukera</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
eu: 
    Sakatu eskatutako tekla konbinazioa.
    Erabili Ktrl, Maius, Alt tekla beste tekla batekin.
    <i>Sakatu Ihes bertan behera uzteko, Ezabatu tekla bizkortzailea kentzeko.</i>

en: Press shortcut key combination
eu: Sakatu lasterbidearen konbinazioa

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Line
eu: Lerroa

en: Output
eu: Irteera

en: Untitled
eu: Izengabea

en: _Mime type:
eu: _MIME mota:

en: None
eu: Bat ere ez

en: _Template:
eu: _Txantiloia:

en: <b>Options</b>
eu: <b>Aukerak</b>

en: Enable a_uto-completion
eu: Gaitu osatze _automatikoa

en: Enable _block folding
eu: _Gaitu blokea tolestatzea

en: Display block stack in statusbar
eu: Bistaratu bloke-pila egoera-barran

en: Highlight block _delimiters
eu: Nabarmendu blokearen mugatzaileak

en: _Highlight current line
eu: _Nabarmendu uneko lerroa

en: Show line _numbers
eu: Erakutsi lerroen _zenbakiak

en: Show _right margin indicator
eu: Erakutsi eskuineko marjinaren adierazlea

en: Smart auto indentin_g
eu: _Koskatze automatiko azkarra

en: Wra_p lines
eu: _Itzulbiratu lerroak

en: Enable syntax scanning
eu: Gaitu sintaxia eskaneatzea

en: Show _visible spacing
eu: Erakutsi tarte _ikusgaia

en: _Enable spell check
eu: _Gaitu ortografia-egiaztapena

en: <b>Tab Stops</b>
eu: <b>Tabulazioaren puntuak</b>

en: Tab _width:
eu: Tabulazioaren _zabalera:

en: Insert _spaces instead of tabs
eu: Txertatu _zuriuneak tabulazioen ordez

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Path to plugin
eu: Pluginaren bide-izena

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
eu: <small>Testu-estiloak bata bestearen gainean aplikatzen dira. Hainbat estilo aplikatzen bazaio testu berdinari, zerrenda honetako goieneko estiloak du lehentasun altuena. Erabili 'arrastatu eta jaregin' testu-estiloak berrantolatzeko.</small>

en: Label
eu: Etiketa

en: Foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: _Foreground color:
eu: A_urreko planoaren kolorea:

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: _Background color:
eu: A_tzeko planoaren kolorea:

en: _Normal weight
eu: Pisu _arrunta

en: Bold _weight
eu: Pisu _lodia

en: Normal st_yle
eu: Estilo _arrunta

en: _Italic style
eu: _Etzana estiloa

en: _Spell check
eu: _Ortografia-egiaztapena

en: Add entry
eu: Gehitu sarrera

en: Delete entry
eu: Ezabatu sarrera

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
eu: <small><b>Sarreraren aukerak</b>
    hasi | karakterearekin sarrera bidaltzeko sarrera estandarrera
    %f fitxategi-izen lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %i sarreraren aldi baterako fitxategia, %f(r)en berdina dokumentua ez bada eraldatu lokalekoa bada
    <b>Beste aukerak</b>
    %a iragazki hau aktibatzean eskatuko diren argumentu gehigarriak
    %c fitxategiaren direktorio lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %n bide-izenik gabeko fitxategi-izena (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %u URLa (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %p aurreikusi URLa oinarri-direktorioa eta aurrebistako direktorioa ezarrita badaude proiektuaren ezarpenetan, bestela %u-ren antzekoa</small>

en: Command
eu: Komandoa

en: Default browser
eu: Arakatzaile lehenetsia

en: Update defaults
eu: Eguneratu lehenetsiak

en: Reset all
eu: Berrezarri denak

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
eu: <small><b>Sarreraren aukerak</b>
    hasi | karakterearekin sarrera bidaltzeko sarrera estandarrera
    %f fitxategi-izen lokala (fitxategi lokala behar da, ezin da hautapenean eragin)
    %i sarreraren aldi baterako fitxategi-izena
    <b>Irteerako aukerak</b>
    amaitu | karakterearekin irteera irakurtzeko irteera estandarretik 
    %o aldi baterako fitxategi-izena
    %t aldi baterako fitxategi-izena bai sarrera bai irteerarentzako (lekuko iragazkien ediziorako, ezin da hautapenean eragin)
    <b>Beste aukerak</b>
    %a iragazki hau aktibatzean eskatuko diren argumentu gehigarriak
    %c fitxategiaren direktorio lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %n bide-izenik gabeko fitxategi-izena (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %u URLa (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %p Aurreikusi URLa oinarri-direktorioa eta aurrebistako direktorioa ezarrita badaude proiektuaren ezarpenetan, bestela %u-ren antzekoa</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
eu: <small><b>Sarreraren aukerak</b>
    hasi | karakterearekin sarrera bidaltzeko sarrera estandarrera
    %f fitxategi-izen lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %i sarreraren aldi baterako fitxategia, %f(r)en berdina dokumentua ez bada eraldatu lokalekoa bada
    <b>Irteerako aukerak</b>
    amaitu | karakterearekin irteera irakurtzeko irteera estandarretik 
    %o aldi baterako fitxategi-izena
    <b>Beste aukerak</b>
    %a iragazki hau aktibatzean eskatuko diren argumentu gehigarriak
    %c fitxategiaren direktorio lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %n bide-izenik gabeko fitxategi-izena (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %u URLa (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %p Aurreikusi URLa oinarri-direktorioa eta aurrebistako direktorioa ezarrita badaude proiektuaren ezarpenetan, bestela %u-ren antzekoa</small>

en: Pattern
eu: Eredua

en: File #
eu: Fitxategi-zk.

en: Line #
eu: Lerro-zk.

en: Output #
eu: Irteera-zk.

en: File
eu: Fitxategia

en: A restart is needed to see the effect of these options
eu: Berrabiarazi egin behar da aukera hauen eragina ikusteko.

note: 1=text
en: Option name
eu: Aukeraren izena

note: 2=boolean
en: value
eu: balioa

note: 1=text
en: Highlight name
eu: Nabarmendu izena

en: Textstyle
eu: Testu-estiloa

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Delayed
eu: Atzeratuta

en: Immediately
eu: Berehala

en: Continue save
eu: Jarraitu gordetzen

en: Abort save
eu: Abortatu gordetzea

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Modified time and file size
eu: Eraldatze-ordua eta fitxategi-tamaina

en: Modified time
eu: Eraldatze-ordua

en: File size
eu: Fitxategi-tamaina

en: left
eu: ezkerrean

en: right
eu: eskuinean

en: top
eu: goian

en: bottom
eu: behean

en: Only project files
eu: Soilik proiektuaren fitxategiak

en: All
eu: Denak

en: All except spaces
eu: Denak zuriuneak ezik

en: All trailing
eu: Lerro amaierako zuriune guztiak

en: All except non-trailing spaces
eu: Soberako zuriune mota denak

en: Always
eu: Beti

en: Smart
eu: Azkarra

en: Edit preferences
eu: Editatu hobespenak

note: *  Initial document settings
en: <b>Non Project Defaults</b>
eu: <b>Ez dago proiektuaren lehenespenik</b>

en: Initial document settings
eu: Dokumentuaren hasierako ezarpenak

en: Editor settings
eu: Editorearen ezarpenak

en: <b>Editor settings</b>
eu: <b>Editorearen ezarpenak</b>

en: Smart Home/_End cursor positioning
eu: Kurtsorearen Hasieran/Amaieran kokatze azkarra

en: _Tab key indents selection
eu: _Tabuladorea teklak hautapena koskatzen du

en: Automatically insert closing brackets
eu: Automatikoki gehitu ixteko parentesiak

en: Right _margin/split line end position:
eu: Eskuineko _marjina/zatitu lerroa amaierako posizioan:

en: Visible _whitespace mode:
eu: Zuriune _ikusgaiaren modua:

en: <b>Undo</b>
eu: <b>Desegin</b>

en: _Number of actions in history:
eu: Historiako ekintza _kopurua:

en: Clear _history on save
eu: _Garbitu historia gordetzean

en: Auto-completion & Reference
eu: Osaketa automatikoa eta erreferentzia

en: <b>Auto-completion</b>
eu: <b>Auto-osaketa</b>

en: Show _pop-up window:
eu: Erakutsi _laster-leihoa:

en: Shortcut _key combination:
eu: _Lasterbidearen konbinazioa:

en: <b>Reference Information</b>
eu: <b>Erreferentziaren informazioa</b>

en: _Load reference data from language files
eu: _Kargatu erreferentziaren datuak hizkuntzaren fitxategietatik

en: Show references in auto-completion _pop-up window
eu: Erakutsi erreferentziak osaketa automatikoaren _laster-leihoa

en: Show references if mouse is over text editor
eu: Erakutsi erreferentziak sagua testu-editorearen gainean egotean

en: Font & Colors
eu: Letra-tipoak eta koloreak

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
eu: <b>Letra-tipoa eta kurtsorea</b>

en: _Editor font:
eu: _Editorearen letra-tipoa:

en: Cursor / font size ratio (%):
eu: Kurtsorea / letra-tamaina erlazioa (%):

en: <b>Colors</b>
eu: <b>Koloreak</b>

en: Use system wide color settings
eu: Erabili sistema osoko kolore-ezarpenak

en: Cursor color
eu: Kurtsorearen kolorea

en: C_ursor color:
eu: _Kurtsorearen kolorea:

en: Selection background color
eu: Hautapenaren atzeko planoaren kolorea

en: _Selection background color:
eu: _Hautapenaren atzeko planoaren kolorea:

en: Highlight cursor position
eu: Nabarmendu uneko posizioa

en: Cursor highlight color
eu: Kurtsorea nabarmentzeko kolorea

en: _Cursor highlight color:
eu: _Kurtsorea nabarmentzeko kolorea:

en: Current line color
eu: Uneko lerroaren kolorea

en: Cu_rrent line color:
eu: _Uneko lerroaren kolorea:

en: Visible whitespace color
eu: Zuriune ikusgaiaren kolorea

en: _Visible whitespace color:
eu: Zuriune _ikusgaiaren kolorea:

en: Text styles
eu: Testu-estiloak

en: <b>Text Styles</b>
eu: <b>Testu-estiloak</b>

en: Files
eu: Fitxategiak

en: <b>Encoding</b>
eu: <b>Kodeketa</b>

en: _Default character set for new files:
eu: Karaktere-joko _lehenetsia fitxategi berrientzako:

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
eu: Automatikoki ezarri _HTMLren <meta> etiketa kodeketa aldatzean

en: <b>Misc</b>
eu: <b>Hainbat</b>

en: Strip trailing spaces on save
eu: Kendu lerro amaierako zuriuneak

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
eu: Ireki _komando-lerroko fitxategiak exekutatzen ari den bluefish prozesuan

en: Open commandline files in new _window
eu: Ireki komando-lerroko fitxategiak leiho _berrian

en: File properties to check on dis_k for modifications:
eu: Fitxategiaren propietateak _diskoan eraldaketak egiaztatzeko

en: Backup & Recovery
eu: Babeskopia eta berreskuratzea

en: <b>Backup</b>
eu: <b>Babeskopia</b>

en: Create _backup file during file save
eu: _Sortu babeskopia fitxategia gordetzean

en: _Remove backup file on close
eu: _Kendu babeskopia-fitxategia ixtean

en: If back_up fails:
eu: _Babeskopiak huts egiten badu:

en: <b>Document Recovery</b>
eu: <b>Dokumentuak berreskuratzea</b>

en: _Enable recovery of modified documents
eu: _Gaitu eraldatutako dokumentuak berreskuratzea

en: _Frequency to store changes (seconds):
eu: Aldaketak gordetzeko _maiztasuna (seg.)

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: <b>Templates</b>
eu: <b>Txantiloiak</b>

en: User interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

en: <b>Layout</b>
eu: <b>Diseinua</b>

en: Document _tab position:
eu: Dokumentuaren _fitxaren posizioa:

en: _Sidebar position:
eu: _Albo-barraren posizioa:

en: Sidebar tab _position:
eu: Albo-barrako fitxaren _posizioa:

en: Hide toolbars on full-screen
eu: Ezkutatu tresna-barrak pantaila osoko moduan

en: <b>Recent Files</b>
eu: <b>Azken fitxategiak</b>

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
eu: 'Ireki oraintsukoa' menuko fitxategi _kopurua:

en: _Register recent files with your desktop:
eu: _Erregistratu azken fitxategiak zure mahaigainean:

en: Shortcut keys
eu: Lasterbideak

en: <b>Shortcut keys</b>
eu: <b>Lasterbideak</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
eu: _Aldatu fitxen artean <Alt>+0..9 teklekin

en: Save menu accelerators on exit
eu: Gorde menuaren bizkortzaileak irtetean

en: Save user customised menu accelerators now
eu: Gorde menuaren bizkortzaile pertsonalizatuak irtetean

en: Reset menu accelerators to application defaults
eu: Berrasieratu menuaren bizkortzaileak aplikazioaren lehenespenetara

en: Dimensions
eu: Neurriak

en: <b>Dimensions</b>
eu: <b>Dimentsioak</b>

en: _Leave dimensions to window manager
eu: _Utzi dimentsioak leiho-kudeatzailearen esku

en: _Restore last used dimensions
eu: _Leheneratu azken erabilitako dimentsioak

en: Initial _sidebar width:
eu: _Albo-barraren hasierako zabalera:

en: Initial window _height:
eu: Leihoaren hasierako _altuera:

en: Initial window _width:
eu: Leihoaren hasierako _zabalera:

en: _Limit window title length
eu: _Mugatu leihoaren tituluaren luzera

en: _Use system document tab font
eu: _Erabili sistemako dokumentuen fitxen letra-tipoa

en: _Document tab font:
eu: _Dokumentuaren fitxaren letra-tipoa:

en: Document error tab color
eu: Dokumentuaren erroreen fitxaren kolorea

en: Document tab _error color:
eu: Dokumentuaren _erroreen fitxaren kolorea:

en: Document loading tab color
eu: Dokumentuaren kargatzearen fitxaren kolorea

en: Document tab loadin_g color:
eu: Dokumentuaren _kargatzearen fitxaren kolorea:

en: Document modified tab color
eu: Aldatutako dokumentuaren fitxaren kolorea

en: Document tab _modified color:
eu: _Aldatutako dokumentuaren fitxaren kolorea

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
eu: Irudiak

en: <b>Thumbnails</b>
eu: <b>Koadro txikiak</b>

en: Thumbnail _filetype:
eu: Koadro txikien _fitxategi mota:

en: Thumbnail _suffix:
eu: Koadro txikien _atzizkia:

en: External commands
eu: Kanpoko komandoak

en: <b>External Commands</b>
eu: <b>Kanpoko komandoak</b>

en: External filters
eu: Kanpoko iragazkiak

en: <b>External Filters</b>
eu: <b>Kanpoko iragazkiak</b>

en: Output parsers
eu: Irteera-analizatzaileak

en: <b>Output Parsers</b>
eu: <b>Irteera-analizatzaileak</b>

en: Plugins
eu: Pluginak

en: <b>Plugins</b>
eu: <b>Pluginak</b>

en: Language support
eu: Hizkuntza

en: Enter Bluefish project filename
eu: Idatzi Bluefish proiektuaren fitxategi-izena

en: Select Bluefish project filename
eu: Hautatu Bluefish proiektuaren fitxategi-izena

en: Create New Project
eu: Sortu proiektu berria

en: Edit Project
eu: Editatu proiektua

en: This project contains %d file | This project contains %d files
eu[0]: Proiektu honek fitxategi %d dauka
eu[1]: Proiektu honek %d fitxategi dauzka

en: Project _Name:
eu: _Proiektuaren izena:

note: pred->entries[template] = entry_with_text(pred->project->template, 255); bf_mnemonic_label_tad_with_alignment(_("_Template:"), pred->entries[template], 1, 0.5, table, 0, 1, 3, 4); but = file_but_new(pred->entries[template], 1, NULL); gtk_table_attach_defaults(GTK_TABLE(table), pred->entries[template
en: <b>Project Defaults</b>
eu: <b>Proiektuaren lehenespenak</b>

en: Create _Project
eu: _Sortu proiektua

en: Create project
eu: Sortu proiektua

en: Create project with currently opened documents
eu: Sortu proiektua irekita dauden dokumentuekin

en: Create empty project
eu: Sortu proiektu hutsa

en: weblint HTML checker
eu: HTML weblint egiaztatzailea

en: tidy HTML validator
eu: HTML Tidy balidatzailea

en: xmllint XML checker
eu: XMl xmllint egiaztatzailea

en: php syntax check
eu: php sintaxiaren egiaztaketa

en: perl syntax check
eu: perl sintaxiaren egiaztaketa

en: php codesniffer
eu: php kode-aztertzailea (codesniffer)

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Sort / Uniq
eu: Ordenatu / Esklusiboak

en: Reverse lines
eu: Alderantzikatu lerroak

en: Tidy convert to XHTML
eu: Bihurtzaile txikia XHTMLra

en: Strip empty lines
eu: Kendu lerro hutsak

en: Render HTML to text
eu: Errendatu HTML testura

en: PHP Beautifier
eu: PHP dotoretzailea

en: Javascript Minify with jsmin
eu: Javascript uzkurtzailea jsmin-ekin

en: CSS tidy
eu: CSS txikia

en: Links2 (graphics)
eu: Links2 (grafikoak)

en: C Header
eu: C goiburua

en: C Header GPL
eu: C goiburua GPL

en: LaTex Book
eu: LaTex liburua

en: LaTex Presentation
eu: LaTex aurkezpena

en: Untitled Project
eu: Izenik gabeko proiektua

en: C programming
eu: C programazioa

en: Web files
eu: Web fitxategiak

en: Hide objectfiles
eu: Ezkutatu objektu-fitxategiak

en: <i>Replace started</i>
eu: <i>Ordezpena hasita</i>

en: <i>Search started</i>
eu: <i>Bilaketa hasita</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
eu: <span foreground="red">Ez dago hautapenik. Bilaketa abortatuta.</span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Dokumentu batzuk oraindik kargatzen ari dira</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
eu[0]: <b>Sarrera %d ordeztuta</b>
eu[1]: <b>%d sarrera ordeztuta</b>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
eu[0]: <b>Sarrera %d aurkituta</b>
eu[1]: <b>%d sarrera aurkituta</b>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
eu[0]: <i>Emaitza %d aurkituta bilatutako %d/%d dokumentutan</i>
eu[1]: <i>%d emaitza aurkituta bilatutako %d/%d dokumentutan</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
eu[0]: <i>Emaitza %d aurkituta %d. eta  %d. karaktereen artean</i>
eu[1]: <i>%d emaitza aurkituta %d. eta  %d. karaktereen artean</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
eu[0]: <i>Emaitza %d aurkituta dokumentu aktiboan</i>
eu[1]: <i>%d emaitza aurkituta dokumentu aktiboan</i>

en: No (more) results
eu: Emaitzarik (gehiago) ez

en: Active document
eu: Dokumentu aktiboa

en: Current selection
eu: Uneko hautapena

en: All open documents
eu: Irekitako dokumentu guztiak

en: Files on disk
eu: Fitxategiak diskoan

en: Normal
eu: Normala

en: Uppercase
eu: Maiuskulak

en: Lowercase
eu: Minuskulak

en: Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: <b>_Search for</b>
eu: <b>_Bilatu</b>

en: <b>Replace _with</b>
eu: <b>Ordeztu _honekin</b>

en: Replace T_ype:
eu: Ordeztu _mota:

en: Filename pattern:
eu: Fitxategi-izenaren eredua:

en: Recursion level:
eu: Errekurtsio-maila:

en: Basedir:
eu: Oinarri-dir.:

en: Pattern contains escape-se_quences
eu: _Ereduak ihes sekuentziak ditu

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
eu: Ereduak ihes-ikurra \n, \t, e.a. bezalako alderantzizko barradun ihes-karaktereak ditu.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
eu: Puntua karakterea regex ereduan lerro berriekin bat dator

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
eu: '.' karakterea gauza guztiekin bat dator (lerro berriak barne), erabili lerro anitzekin bat etortzeko.

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: _Replace
eu: Orde_ztu

en: _Find All
eu: Bilatu _denak

en: B_ookmark All
eu: Sortu denen _laster-marka

en: Undo in _all documents
eu: Desegin dokumentu _guztietan

en: Undo only _this document
eu: Desegin _dokumentu honetan soilik

en: Undo this change in all documents?
eu: Desegin aldaketa hau dokumentu guztietan?

en: This change concerns multiple documents.
eu: Aldaketa hau hainbat dokumentutan aplikatu da.

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: <b>HTML Toolbar</b>
eu: <b>HTML tresna-barra</b>

en: Selection
eu: Hautapena

en: 
    Developers of previous releases:
eu: 
    Aurreko argitalpeneko garatzaileak:

en: 
    Package maintainers:
eu: 
    Paketearen mantentzaileak:

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
eu: Iturburu irekiko editore bat web diseinatzaile eta programatzaile adituentzako, hainbat programazio eta markaketa hizkuntzak onartzen ditu, gainera 1webgune dinamiko eta elkarreragileak sortzeko bideratua dago.

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Bluefish _Homepage
eu: Bluefish webgune _nagusia

en: Bluefish homepage
eu: Bluefish-en webgune nagusia

en: Report a _Bug
eu: _Akatsen berri eman

en: Report a bug
eu: Eman akatsen berri

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About Bluefish
eu: Bluefish-i buruz

en: Build _Info
eu: Eraikitzeari _buruz

en: Build info
eu: Eraikitzeari buruz

en: Insert as HTML entity
eu: Txertatu HTML entitate gisa

en: charmap
eu: karaktere-mapa

en: Characters to entities
eu: Karaktereak entitateetara

en: Entities to characters
eu: Entitateak karaktereetara

en: In current document
eu: Uneko dokumentuan

en: In selection
eu: Hautapenean

en: In all documents
eu: Dokumentu guztietan

en: Sco_pe:
eu: _Esparrua:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
eu: Bihurtu zenbakiz kodetutako karaktereak &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
eu: Bihurtu _iso-8859-1 karaktereak

en: Convert spe_cial characters
eu: Bihurtu karaktere _bereziak

en: Convert _symbol characters
eu: Bihurtu _ikur karaktereak

en: Convert _XML characters < > & " '
eu: Bihurtu _XML karaktereak < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
eu: Eman irtenbidea falta den &apos; entitatearen inguruan IEn

en: C_haracters to Entities
eu: _Karaktereak entitateetara

en: Change characters to entities
eu: Aldatu karaktereak entitateetara

en: Ent_ities to Characters
eu: _Entitateak karaktereetara

en: Change entities to characters
eu: Aldatu entitateak karaktereetara

en: URL _Decode
eu: URLaren _deskodeketa

en: URL decode
eu: URLaren deskodeketa

en: URL _Encode
eu: URLaren _kodeketa

en: URL encode
eu: URLaren kodeketa

en: To Lo_wercase
eu: M_inuskuletara

en: To lowercase
eu: Minuskuletara

en: To _Uppercase
eu: M_aiuskuletara

en: To uppercase
eu: Maiuskuletara

en: Cascading Style Sheet Builder
eu: CSS eraikitzailea

en: _Selector(s):
eu: _Hautatzaileak:

en: _Property:
eu: _Propietatea:

en: _Value:
eu: _Balioa:

en: Selector(s)
eu: Hautatzaileak

en: Property
eu: Propietatea

en: Value
eu: Balioa

en:  _Add
eu:  _Gehitu

en:  _Update
eu:  _Eguneratu

en:  _Delete
eu:  Ez_abatu

en: _Style...
eu: _Estiloa...

en: Bluefish: Select color
eu: Bluefish: hautatu kolorea

en: Edit color
eu: Editatu kolorea

en: Edit tag
eu: Editatu etiketa

en: Htmlbar
eu: HTML-barra

en: HTML Features
eu: HTML eginbideak

en: T_ags
eu: E_tiketak

en: _Headings
eu: _Izenburuak

en: Insert H1 tag
eu: Txertatu H1 etiketa

en: Insert H2 tag
eu: Txertatu H2 etiketa

en: Insert H3 tag
eu: Txertatu H3 etiketa

en: Insert H4 tag
eu: Txertatu H4 etiketa

en: Insert H5 tag
eu: Txertatu H5 etiketa

en: Insert H6 tag
eu: Txertatu H6 etiketa

en: _Entities
eu: _Entitateak

en: _Non-breaking space
eu: _Zuriune zatiezina

en: _Broken bar ¦
eu: _Barra hautsia ¦

en: Soft _hyphen -
eu: _Marratxo biguna -

en: _Format by Context
eu: _Formatua testuinguruaren arabera

en: _Strong
eu: _Sendoa

en: Strong
eu: Sendoa

en: _Emphasis
eu: _Enfasia

en: Emphasis
eu: Enfasia

en: _Definition
eu: D_efinizioa

en: Definition
eu: Definizioa

en: _Code
eu: _Kodea

en: Code
eu: Kodea

en: Sa_mple
eu: _Adibidea

en: Sample
eu: Adibidea

en: _Keyboard
eu: _Teklatua

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Keyboard
eu: Teklatua

en: _Variable
eu: _Aldagaia

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Ci_tation
eu: A_ipua

en: Citation
eu: Aipua

en: _Abbreviation
eu: _Laburdura

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Ac_ronym
eu: Ak_ronimoa

en: Acronym
eu: Akronimoa

en: Insert
eu: Txertatu

en: De_lete
eu: _Ezabatu

en: Format by L_ayout
eu: Formatua _diseinuaren arabera

en: _Bold
eu: _Lodia

en: Bold
eu: Lodia

en: _Italic
eu: _Etzana

en: Italic
eu: Etzana

en: _Underline
eu: _Azpimarratua

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: _Strikeout
eu: _Marratua

en: Strikeout
eu: Marratua

en: Sm_all
eu: _Txikia

en: Small
eu: Txikia

en: Bi_g
eu: _Handia

en: Big
eu: Handia

en: Format _General
eu: Formatu _orokorra

en: _Paragraph
eu: _Paragrafoa

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: _Break
eu: _Lerro-jauzia

en: Break
eu: Lerro-jauzia

en: Break clear _all
eu: L_erro-jauzia eta garbitu

en: Break and clear
eu: Lerro-jauzia eta garbitu

en: _Non-Breaking Space
eu: _Zuriune zatiezina

en: Non-breaking space
eu: Zuriune zatiezina

en: Font Si_ze +1
eu: Le_tra-tamaina +1

en: Font Size +1
eu: Letra-tamaina +1

en: Font _Size -1
eu: Let_ra-tamaina -1

en: Font Size -1
eu: Letra-tamaina -1

en: Preformatted _Text
eu: _Aurrez formateatutako testua

en: Preformatted Text
eu: Aurrez formateatutako testua

en: Su_bscript
eu: Azp_iindizea

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Su_perscript
eu: _Goi-indizea

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: _Center
eu: Er_dian

en: Center
eu: Erdian

en: Align _right
eu: Lerr_okatu eskuinean

en: Right Justify
eu: Justifikatu eskuinean

en: _Table
eu: _Taula

en: Table
eu: Taula

en: Table _Row
eu: T_aulako errenkada

en: Table Row
eu: Taulako errenkada

en: Table _Header
eu: Ta_ularen goiburua

en: Table Header
eu: Taularen goiburua

en: Table _Data
eu: Tau_lako datuak

en: Table Data
eu: Taulako datuak

en: Table _Caption
eu: Taularen _epigrafea

en: Table Caption
eu: Taularen epigrafea

en: _List
eu: _Zerrenda

en: Unordered _List
eu: _Ordenatu gabeko zerrenda

en: Unordered List
eu: Ordenatu gabeko zerrenda

en: _Ordered List
eu: O_rdenatutako zerrenda

en: Ordered List
eu: Ordenatutako zerrenda

en: List Ite_m
eu: _Zerrendako elementua

en: List Item
eu: Zerrendako elementua

en: De_finition List
eu: _Definizioen zerrenda

en: Definition List
eu: Definizioen zerrenda

en: Definition _Term
eu: De_finizio-terminoa

en: Definition Term
eu: Definizio-terminoa

en: Men_u
eu: _Menua

en: Menu
eu: Menua

en: F_orm
eu: _Inprimakia

en: Form
eu: Inprimakia

en: _Fieldset
eu: E_remu-taldea

en: _Legend
eu: _Legenda

en: L_abel
eu: _Etiketa

en: _Input
eu: _Sarrera

en: _Button
eu: _Botoia

en: _Select
eu: _Hautatu

en: _Datalist
eu: _Datu-zerrenda

en: Opt_group
eu: Aukeren _taldea

en: Optio_n
eu: _Aukera

en: _Textarea
eu: _Testu-area

en: _Keygen
eu: _Gako sortzailea

en: O_utput
eu: _Irteera

en: _Progress
eu: A_urrerapena

en: _Meter
eu: _Metroa

en: _Misc
eu: _Hainbat

en: Insert Generator _META-Tag
eu: Txertatu _META etiketen sortzailea

en: _Span
eu: _Hedapena

en: _Div
eu: _Zatia

en: _Link
eu: _Esteka

en: S_cript
eu: S_cript-a

en: _Anchor
eu: _Aingura

en: _Image
eu: _Irudia

en: _Comment
eu: I_ruzkina

en: HTML Comment
eu: HTML iruzkina

en: Dial_ogs
eu: Elkarrizketa-_koadroak

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Quickstart...
eu: _Abiarazte bizkorra...

en: Quickstart...
eu: Bizkor hasteko...

en: _Link Header...
eu: Estekaren _goiburua...

en: Link Header...
eu: Estekaren goiburua...

en: _Body...
eu: _Testua...

en: Body...
eu: Gorputza...

en: _Script...
eu: _Script-a...

en: Script...
eu: Script-a...

en: _Anchor...
eu: A_inguratu...

en: Anchor / Hyperlink...
eu: Aingura / Hiperesteka...

en: _E-mail...
eu: _Helbide elektronikoa....

en: E-mail...
eu: Helbide elektronikoa....

en: _Rule...
eu: _Marra...

en: Horizontal Rule...
eu: Marra horizontala...

en: _Font...
eu: _Letra-tipoak...

en: Font...
eu: Letra-tipoa...

en: Basef_ont...
eu: _Oinarrizko letra-tipoa...

en: Base font...
eu: Oinarrizko letra-tipoa...

en: Quick_list...
eu: _Zerrenda bizkorra...

en: Quick List...
eu: Zerrenda bizkorra...

en: _Meta...
eu: M_eta...

en: Embe_d...
eu: _Kapsulatu...

en: Select _Color...
eu: _Hautatu kolorea...

en: Insert _Time...
eu: T_xertatu ordua...

en: Insert _Image...
eu: Txertat_u irudia...

en: Insert image...
eu: Txertatu irudia...

en: Insert T_humbnail...
eu: Txertatu koa_dro txikia...

en: Insert thumbnail...
eu: Txertatu koadro txikia...

en: Table _Wizard...
eu: _Taulen morroia...

en: Table Wizard...
eu: Taulen morroia...

en: _Table...
eu: Ta_ula...

en: Table...
eu: Taula...

en: Table _Row...
eu: T_aulako errenkada...

en: Table Row...
eu: Taulako errenkada...

en: Table _Head...
eu: Taularen _goiburua...

en: Table Head...
eu: Taularen goiburua...

en: Table _Data...
eu: Tau_laren datuak...

en: Table Data...
eu: Taulako datuak...

en: _Create Style...
eu: _Sortu estiloa...

en: Create stylesheet...
eu: Sortu estilo-orria...

en: Span...
eu: Hedapena...

en: _Div...
eu: _Zatia...

en: Div...
eu: Zatia...

en: _Style
eu: _Estiloa

en: Style
eu: Estiloa

en: C_olumns...
eu: _Zutabeak...

en: Columns...
eu: Zutabeak...

en: _Link to Stylesheet...
eu: Es_tekatu estilo-orriarekin...

en: Link to Stylesheet...
eu: Estekatu estilo-orriarekin...

en: _Frame
eu: _Markoa

en: Frame _Wizard...
eu: _Markoaren morroia...

en: Frame Wizard...
eu: Markoen morroia...

en: Frame_set...
eu: Markoen _egitura...

en: Frameset...
eu: Markoen egitura...

en: _Frame...
eu: Mar_koa...

en: Frame...
eu: Markoa...

en: F_orm...
eu: _Inprimakia...

en: Form...
eu: Inprimakia...

en: _Input...
eu: _Sarrera...

en: Input B_uttons...
eu: _Sarrera-botoia...

en: Input Button...
eu: Sarrera-botoia...

en: Input T_ext...
eu: _Testu-sarrera...

en: Input Text...
eu: Testu-sarrera...

en: Text_area...
eu: _Testu-area...

en: Textarea...
eu: Testu-area...

en: _Select...
eu: _Hautatu...

en: Select...
eu: Hautatu...

en: O_ption...
eu: _Aukera...

en: Option...
eu: Aukera...

en: Option _Group...
eu: A_ukera-taldea...

en: Option group...
eu: Aukera-taldea...

en: _Button...
eu: _Botoia...

en: Button...
eu: Botoia...

en: _Edit tag under cursor...
eu: _Editatu etiketa kurtsorearen azpian...

en: _Multi Thumbnail...
eu: Koadro txiki _anitzak...

en: Multi thumbnail...
eu: Koadro txiki anitzak...

en: Frame
eu: Markoa

en: Frameset
eu: Markoen egitura

en: Noframes
eu: Markorik ez

en: Target
eu: Helburua

en: Input Hidden...
eu: Ezkutuko sarrera...

en: Input Radio button...
eu: Aukera-botoia...

en: Input Radio Button...
eu: Aukera-botoia...

en: Input Check box...
eu: Kontrol-laukia...

en: Input Check Box...
eu: Kontrol-laukia...

en: _Article
eu: _Artikulua

en: Article
eu: Artikulua

en: As_ide
eu: Al_boa

en: Aside
eu: Alboa

en: Fig_caption
eu: Irud_Epigrafea

en: Figcaption
eu: IrudEpigrafea

en: Fig_ure
eu: _Irudia

en: Figure
eu: Irudia

en: _Footer
eu: _Orri-oina

en: Footer
eu: Orri-oina

en: _Header
eu: _Goiburua

en: Header
eu: Goiburua

en: H_group
eu: _GoiburuTaldea

en: Hgroup
eu: GoiburuTaldea

en: _Mark
eu: _Markatua

en: Mark
eu: Markatua

en: _Nav
eu: _Nabigazioa

en: Nav
eu: Nabigazioa

en: Ruby parenthesis
eu: Ruby parentesiak

en: Ruby text
eu: Ruby testua

en: _Section
eu: A_tala

en: Section
eu: Atala

en: Au_dio...
eu: A_udioa...

en: Audio...
eu: Audioa...

en: _Video...
eu: _Bideoa...

en: Video...
eu: Bideoa...

en: _Canvas...
eu: Oi_hala...

en: Canvas...
eu: Oihala...

en: _Time...
eu: _Denbora...

en: Time...
eu: Denbora...

en: Insert _Color
eu: Txertatu _kolorea

en: Insert Color
eu: Txertatu kolorea

en: _HTML Toolbar
eu: _HTML tresna-barra

en: Add to Quickbar
eu: Gehitu abiarazte bizkorra

en: Remove from Quickbar
eu: Kendu abiarazte bizkorra

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
eu: Egin klik saguaren eskuineko botoiarekin HTML tresna-barrako edozein botoietan abiarazte bizkorrari gehitzeko.

en: Quickbar
eu: Abiarazte bizkorra

en: Standard
eu: Arrunta

en: Formatting
eu: Formatua ematen

en: Tables
eu: Taulak

en: List
eu: Zerrenda

en: Forms
eu: Inprimakiak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Frames
eu: Markoak

en: Insert Time
eu: Txertatu ordua

en:   _Time (%i:%i:%i)
eu:   _Ordua (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
eu:   A_steko eguna (igandea)

en:   Day of the _week (Monday)
eu:   A_steko eguna (astelehena)

en:   Day of the _week (Tuesday)
eu:   A_steko eguna (asteartea)

en:   Day of the _week (Wednesday)
eu:   A_steko eguna (asteazkena)

en:   Day of the _week (Thursday)
eu:   A_steko eguna (osteguna)

en:   Day of the _week (Friday)
eu:   A_steko eguna (ostirala)

en:   Day of the _week (Saturday)
eu:   A_steko eguna (larunbata)

en:   _Date (%i/%i/%i)
eu:   _Data (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
eu:   _Unix ordua (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
eu:   Unix dataren _katea (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
eu:   ISO-8601 ordua

en: Quick Anchor
eu: Aingura bizkorra

en: Attributes
eu: Atributuak

en: _Target:
eu: _Helburua:

en: Titl_e:
eu: _Titulua:

en: Custo_m:
eu: _Pertsonalizatu:

en: Events
eu: Gertaerak

en: OnClic_k:
eu: _KlikEgitean:

en: OnD_blClick:
eu: Klik_BikoitzaEgitean:

en: OnMouseO_ver:
eu: Sagua_Gainean:

en: OnMouse_Down:
eu: SaguarenBotoia_Sakatzean:

en: OnMouse_Move:
eu: Sagua_Mugitzean

en: OnMouseOu_t:
eu: Sagua_Ateratzean:

en: OnMouse_Up:
eu: SaguarenBotoiaAs_katzean:

en: OnKeyDo_wn:
eu: _TeklaBeheraSakatzean:

en: OnKey_Press:
eu: Tekla_Sakatzean:

en: OnKe_yUp:
eu: TeklaAs_katzean:

en: Div
eu: Zatia

en: Span
eu: Hedapena

en: Heading 1
eu: Izenburua 1

en: Heading 2
eu: Izenburua 2

en: Heading 3
eu: Izenburua 3

en: Heading 4
eu: Izenburua 4

en: Heading 5
eu: Izenburua 5

en: Heading 6
eu: Izenburua 6

en: Ali_gn:
eu: _Lerrokatu:

en: Cl_ass:
eu: _Klasea:

en: St_yle:
eu: Es_tiloa:

en: _ID:
eu: _IDa:

en: Horizontal Rule
eu: Marra horizontala

en: _Align:
eu: _Lerrokatu:

en: _Height:
eu: _Altuera:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: Is _percent
eu: _Ehunekoa da:

en: No _shading
eu: _Itzaldurarik ez

en: Body
eu: Gorputza

en: Options
eu: Aukerak

en: On _Load:
eu: _Kargatzean:

en: On _Unload:
eu: _Deskargatzean:

en: Depreciated options
eu: Aukera zaharkituak

en: Background _Image:
eu: Atze_ko planoko irudia:

en: Back_ground Color:
eu: A_tzeko planoko kolorea:

en: _Text Color:
eu: _Testuaren kolorea:

en: _Link Color:
eu: _Estekaren kolorea:

en: _Visited Link Color:
eu: _Bisitatutako esteken kolorea:

en: _Active Link Color:
eu: Esteka _aktiboen kolorea:

en: Con_tent:
eu: _Edukia:

en: _Scheme:
eu: E_skema:

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Base Font
eu: Oinarrizko letra-tipoa

en: Size
eu: Tamaina

en: Color
eu: Kolorea

en: Face
eu: Tipoa

en: Custom
eu: Pertsonalizatu

en: E-mail
eu: Posta elektronikoa

en: _Mail to:
eu: _Bidali honi:

en: _Copy to:
eu: _Kopia:

en: Blin_d copy to:
eu: Kopia _itxua:

en: with _Subject:
eu: _Gaia:

en: with _Body:
eu: G_orputza:

en: Quick List
eu: Zerrenda bizkorra

en: Number of _rows:
eu: _Errenkada-kopurua:

en: Or_dered
eu: O_rdenatuta

en: _Unordered
eu: Or_denatu gabe

en: Style:
eu: Estiloa:

en: Co_ls:
eu: _Zutabeak:

en: _Rows:
eu: _Errenkadak:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
eu: _Gehitu &lt;frame&gt; elementuak

en: _Source:
eu: _Iturburua:

en: Margin _Width:
eu: _Marjina-zabalera:

en: Margin _Height:
eu: M_arjina-altuera:

en: Scrollin_g:
eu: _Korritzea:

en: _Frameborder:
eu: Ma_rkoaren ertza:

en: No _Resize:
eu: _Ez aldatu tamaina:

en: _Autoplay:
eu: _Auto-erreprodukzioa:

en: C_ontrols:
eu: _Kontrolak:

en: _Loop:
eu: _Begizta:

en: M_ute:
eu: _Mututu:

en: _Preload:
eu: _Aurrekarga:

en: _Id:
eu: _IDa:

en: _Style:
eu: E_stiloa:

note: Dialog construction
en: Canvas
eu: Oihala

en: Video
eu: Bideoa

en: _Poster:
eu: _Posterra:

note: Dialog construction
en: Time
eu: Denbora

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
eu: Data-ordu formatua (adib. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - urtea (adib. 2009)
    MM - hilabetea (adib. 01 urtarrilarentzako)
    DD - hileko eguna (adib. 08)
    T - beharrezko bereizlea
    hh - ordua (adib. 22  10.00pm adierazteko)
    mm - minutuak (adib. 55)
    ss - segundoak (adib. 03)
    TZD - Ordu-zonaren izendatzailea (Z-k Zulu adierazten du, Greenwich Mean Time bezala ezaguna ere)

en: _Datetime:
eu: _Data-ordua:

en: Embed
eu: Kapsulatu

en: _MIME Type:
eu: _MIME mota:

en: Script
eu: Script-a

en: (HTML4 only)
eu: (HTML4 soilik)

en: MIME _Type:
eu: MIME _mota:

en: _Charset:
eu: _Karaktere-jokoa:

en: _Async:
eu: _Asink:

en: _Defer:
eu: _Atzeratu:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
eu: CSS3 zutabe anitzeko diseinua

en: Auto (default) or number of columns
eu: Automatikoa (lehenetsia) edo zutabe kopurua

en: Auto (default) or width
eu: Automatikoa (lehenetsia) edo zabalera

en: Normal (default) or width of the gap between columns
eu: Normala (lehenetsia) edo zutabeen arteko tartearen zabalera

en: None (default) or style
eu: Bat ere ez (lehenetsia) edo estiloa

en: Medium (default) or width
eu: Tartekoa (lehenetsia) edo zabalera

en: Use vendor-prefixed CSS property:
eu: Erabili hornitzaileak aurrefinkatutako CSS propietatea.

en: styles_heet
eu: estilo-_orria

en: Add selector(s) to create a new rule
eu: Gehitu hautatzaileak arau berria sortzeko

en: style a_ttribute
eu: estiloaren _atributuak

en: Add a style attribute in tag
eu: Gehitu estiloaren atributua etiketari

en: style _values
eu: estiloaren _balioak

en: Add values in a style attribute
eu: Gehitu balioak estiloaren atributuei

en: Selecto_rs:
eu: _Hautatzaileak:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
eu: Utzi hutsik dagoen arau batean deklarazioak txertatzeko.

en: Link
eu: Esteka

en: HREF_LANG:
eu: HREF_HIZK:

en: T_itle:
eu: _Titulua:

en: _Type:
eu: _Mota:

en: _Forward Relation:
eu: _Aurrerako erlazioa:

en: _Reverse Relation:
eu: _Alderantzizko erlazioa:

en: Media:
eu: Euskarria:

en: L_ang:
eu: _Hizkuntza:

en: _Custom:
eu: _Pertsonalizatua:

en: _Action:
eu: _Ekintza:

en: Metho_d:
eu: _Metodoa:

en: _Enctype:
eu: _Kodeketa mota:

en: Text area
eu: Testu-area

en: Select
eu: Hautatu

en: Si_ze:
eu: Ta_maina:

en: Multiple _Selections:
eu: _Hautapen anizkoitzak:

en: Option
eu: Aukera

en: _Label:
eu: _Etiketa:

en: _Selected:
eu: _Hautatutakoa:

en: Option group
eu: Aukera-taldea

en: _Checked:
eu: _Hautatuta:

en: Max _Length:
eu: _Gehienezko luzera:

en: _Accept:
eu: _Onartu:

en: C_ustom:
eu: _Pertsonalizatu:

en: On_Focus:
eu: Fokua_Jasotzean:

en: On_Blur:
eu: Fokua_Galtzean:

en: On_Select:
eu: TestuaHautatzean:

en: On_Change:
eu: A_ldatzean:

en: Button
eu: Botoia

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
eu: <span color="#006000">Gelaxkaren _betegarria:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
eu: <span color="#006000">G_elaxken arteko tartea:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
eu: <span color="#006000">_Lerrokatu:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
eu: <span color="red">A_tzPlKolorea:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
eu: <span color="#006000">_Zabalera:</span>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
eu: <span color="#006000">E_rtza:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
eu: <span color="#A36A00">_Ertza:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
eu: <span color="#006000">_Markoa:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
eu: <span color="#006000">M_arrak:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
eu: <span color="#006000">_Lerrokatze bertikala:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
eu: <span color="#A36A00">_Goiburuak:</span>

en: Set of space-separated IDs of th elements.
eu: N elementuen IDak zuriunez bereiztutako taldea.

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
eu: <span color="#A36A00">E_sparrua:</span>

en: the header cell applies to cells in the same:
eu: goiburuaren gelaxka gelaxkei aplikatzen zaie era berean:

en: Co_l Span:
eu: Zutabean_Hedatu:

en: _Row Span:
eu: ErrenkadanH_edatu:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
eu: <span color="red">Ez _itzulbiratu:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
eu: <span color="red">_Zabalera:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
eu: <span color="red">_Altuera:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
eu: Huts egin du irudia kargatzean...

en: Loading file %s...
eu: %s fitxategia kargatzen...

en: Insert thumbnail
eu: Txertatu koadro txikia

en: Preview
eu: Aurrebista

en: _Image location:
eu: _Irudiaren kokalekua:

en: Hei_ght:
eu: _Altuera:

en: _Usemap:
eu: _IrudiMapa:

en: Alternate _text:
eu: _Ordezko testua:

en: _Hspace:
eu: _Tarte horizontala:

en: _Vspace:
eu: T_arte bertikala:

en: Borde_r:
eu: _Ertza:

en: Select files for thumbnail creation
eu: Hautatu koadro txikiak sortzeko fitxategiak

en: Scaling (%)
eu: Eskala (%)

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Multi thumbnail
eu: Koadro txiki anitz

en: By scaling
eu: Eskalaren arabera

en: By width, keep aspect ratio
eu: Zabaleraren arabera; mantendu proportzioa

en: By height, keep aspect ratio
eu: Altueraren arabera; mantendu proportzioa

en: By width and height, ignore aspect ratio
eu: Zabaleraren eta altueraren arabera; ez mantendu proportzioa

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
eu: %r: jatorrizko fitxategi-izena  %t: koadro txikiaren fitxategi-izena
    %w: jatorrizko zabalera  %h: jatorrizko altuera
    %x: koadro txikiaren zabalera  %y: koadro txikiaren altuera
    %b: jatorrizko tamaina (byteak)

en: _Reset Dimensions
eu: _Berrezarri dimentsioak

en: Alternate te_xt:
eu: _Ordezko testua:

en: _Long description:
eu: _Deskripzio luzea:

en: I_D:
eu: _IDa:

en: _Use Transitional options
eu: _Erabili trantsiziozko aukerak

en: _Border:
eu: _Ertza:

en: 
    %d x %d pixels
eu: 
    %d x %d pixel

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
eu: 
    
    	<b>Aurrebista kargatzen...</b>

en: Select Image
eu: Hautatu irudia

en: All images
eu: Irudi guztiak

en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
eu: <b>_Kanpoko estilo orria</b>

en: Ty_pe:
eu: _Mota:

en: HRE_F:
eu: _HREF:

en: _Media:
eu: _Euskarria:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
eu: <b>Estiloaren area</b>

en: Cre_ate empty style area
eu: _Sortu estiloaren area hutsa

en: <b>Attributes</b>
eu: <b>Atributuak</b>

en: _Src:
eu: _Iturburua:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
eu: <b>Script-aren area</b>

en: Cre_ate empty script area
eu: Sortu script-aren area hutsa

en: Quick Start
eu: Abiarazte bizkorra

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Head:
eu: _Goiburua:

en: Open in _new document.
eu: Ireki dokumentu _berrian.

en: Table Wizard
eu: Taulen morroia

en: Number of colu_mns:
eu: _Zutabe-kopurua:

en: Table rows on one _line:
eu: _Taula-errenkadak lerro bakoitzeko:

en: _Indent table code:
eu: _Koskatu taularen kodea:

en: Frame Wizard
eu: Markoen morroia

en: Use _DTD:
eu: Erabili _DTD:

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: _Horizontal
eu: _Horizontala

en: _Vertical
eu: _Bertikala

en: Number of _Frames:
eu: Marko-kopurua:

en: Frame's
eu: Markoak

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Show toolbar in sidepanel
eu: Erakutsi tresna-barra albo-panelean

en: Keep HTML dialogs always on top
eu: Mantendu HTMLren elkarrizketa-koadroak beti goian

en: <b>HTML options</b>
eu: <b>HTML aukerak</b>

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Cannot load file from network
eu: Ezin da fitxategia saretik kargatu

en: Cannot find file
eu: Ezin da fitxategia bilatu

en: Fragment saved
eu: Zatia gordeta

en: Cannot open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: Nothing found
eu: Ezer ez da bilatu

en: Documentation index
eu: Dokumentazioaren indizea

en: Document index
eu: Dokumentuaren indizea

en: Upper level
eu: Goikoa maila

en: Save current view
eu: Gorde uneko ikuspegia

en: Go to selected fragment
eu: Joan hautatutako zatira

en: Find
eu: Bilatu

en: Info Browser
eu: Informazio arakatzailea

en: Cannot load reference file %s
eu: Ezin izan da %s erreferentziako fitxategia kargatu

en: Documentation entries
eu: Dokumentazioaren sarrerak

en: References
eu: Erreferentziak

en: Web pages
eu: Web orrialdeak

en: Unknown document type
eu: Dokumentu mota ezezaguna

en: Local DTD file
eu: Lokaleko DTD fitxategia

en: Remote DTD file
eu: Urruneko DTD fitxategia

en: Entry name
eu: Sarrerako izena

en: DTD file URI
eu: DTD fitxategiaren URIa

en: New info item
eu: Informazio-elementu berria

en: Entries you can delete
eu: Ezaba ditzakezun sarrerak

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
eu: Egin klik saguaren eskuineko botoiarekin mozkinak gehitzeko, editatzeko edo ezabatzeko.

en: Use drag and drop to re-order snippets
eu: Erabili arrastatu eta jaregin mozkinak berrantolatzeko

en: To exchange snippets with others use import or export
eu: Mozkinak beste batzuekin trukatzeko erabili inportatu edo esportatu

en: snippets
eu: mozkinak

en: Snippet export filename
eu: Mozkin fitxategiaren izena esportatzeko

en: Snippet import filename
eu: Mozkin fitxategiaren izena inportatzeko

en: Set accelerator key
eu: Ezarri bizkortzailea

en: Snippets menu
eu: Mozkinen menua

en: _New Snippet
eu: Mozkin _berria

en: New snippet
eu: Mozkin berria

en: _Edit Snippet
eu: _Editatu mozkina

en: Edit snippet
eu: Editatu mozkina

en: _Delete Snippet
eu: E_zabatu mozkina

en: Delete snippet
eu: Ezabatu mozkina

en: Delete _Branch
eu: Ezabatu _adarra

en: Delete branch
eu: Ezabatu adarra

en: Set Snippet _Accelerator
eu: Ezarri mozkinaren _bizkortzailea

en: Set snippet accelerator
eu: Ezarri mozkinaren bizkortzailea

en: Ex_pand All
eu: _Zabaldu denak

en: _Collapse All
eu: _Tolestu denak

en: E_xport
eu: E_sportatu

en: Export snippets
eu: Esportatu mozkinak

en: I_mport
eu: I_nportatu

en: Import snippets
eu: Inportatu mozkinak

en: _Show as menu
eu: _Erakutsi menu gisa

en: Show snippets menu
eu: Erakutsi mozkinen menua

en: S_nippets Menu
eu: M_ozkinen menua

en: [cursor position or selection]
eu: [kurtsorearen posizioa edo hautapena]

en: Search for: '
eu: Bilatu hau: '

en: ', replace with: '
eu: ' ordeztu ho_nekin: '

en: Entire document
eu: Dokumentu osoan

en: All open files
eu: Irekitako fitxategi guztiak

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
eu: Zehaztu bilatzeko eta ordezteko eredu bat. %0, %1, ...%5 leku-markak erabil ditzakezu balioak eskatzeko elementu hau aktibatzen duzunerako. Eman leku-marka hauei izen egokiak eskuinean. Erabili %% zure esaldi edo kateetan % literala behar duzunean.

en: _Search for:
eu: _Bilatu hau:

en: Replace _with:
eu: Ordeztu _honekin:

en: _Use escape chars
eu: _Erabili ihes-karaktereak

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
eu: Jarri ihes-gabeko moduan alderantzizko barra duten ihes-karaktereak \n, \t e.a. gisa.

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
eu: <i>Aurretik</i> kurtsorearen posizio edo uneko hautapenaren aurretik txertatuko du testua. <i>Ondoren</i> kurtsorearen posizio edo uneko hautapenaren ondoren txertatuko du testua. %0, %1, ...%9 leku-markak erabil ditzakezu balioak eskatzeko elementu hau aktibatzen duzunerako. Eman leku-marka hauei izen egokiak eskuinean. Erabili %% zure esaldi edo kateetan % literala behar duzunean.

en: <i>Before</i> text
eu: i> testua

en: <i>After</i> text
eu: i> testua

en: Number
eu: Zenbakia

en: Is file path
eu: Fitxategia bide-izena da

en: Enter the name of the branch:
eu: Sartu adarraren izena:

en: Name of the new item:
eu: Elementu berriaren izena:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Select what you want to add
eu: Hautatu zer gehitzea nahi duzun

en: Branch
eu: Adarra

en: Insert string
eu: Txertatu katea

en: Search and replace pattern
eu: Bilatzeko eta ordezteko eredua

en: E_xpand zen-coding
eu: _Zabaldu zen-coding

en: Expand zen-code at cursor
eu: Zabaldu zen-coding kurtsorean

en: Select Tag _Content
eu: Hautatu etiketaren _edukia

en: Select _Tag and Content
eu: Hautatu _etiketa eta edukia

en: Wrap with _Abbreviation
eu: Doitu _laburtzapenarekin

en: _Split or Join Tag
eu: _Zatitu edo elkartu etiketa

en: _Previous Edit Point
eu: _Aurreko edizio-puntua

en: _Next Edit Point
eu: _Hurrengo edizio-puntua

en: _Insert Formatted Newline
eu: _Txertatu formateatutako lerro berria

en: _Go to Matching Pair
eu: _Joan bat datorren bikotera

en: _Merge Lines
eu: _Batu lerroak

en: _Remove Tag
eu: _Kendu etiketa

en: _Evaluate Math Expression
eu: _Ebaluatu adierazpen matematikoa

en: <b>Visibility Setting</b>
eu: <b>Bistaratze ezarpen</b>

en: Hidden
eu: Ezkutatuta

en: Always visible
eu: Beti ikusgai

en: Temporarily visible
eu: Aldi baterako ikusgai

en: Pairing request
eu: Parekatzeko eskaera

en: Pairing request for device:
eu: Parekatzeko eskaera tresnarako:

en: This should be overwritten
eu: Hau gainidatzi behar litzateke

en: Show input
eu: Erakutsi sarrera

en: _Adapter
eu: _Moldagailua

en: _Device
eu: _Gailua

en: Search for nearby devices
eu: Bilatu hurbil dauden tresnak

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
eu: Bilatu

en: Create pairing with the device
eu: Sortu parekatzea gailuarekin

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
eu: Parekatu

en: Mark/Unmark this device as trusted
eu: Markatu/Desmarkatu gailu hau fidagarri gisa

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
eu: Fidagarritzat jo

en: Remove this device from the known devices list
eu: Kendu gailu hau gailu ezagunen zerrendatik

en: Send file(s) to the device
eu: Bidali fitxategia(k) gailura

en: Rename device
eu: Aldatu izena gailuari

en: _OK
eu: _Ados

en: Network Access Point (NAP)
eu: Sareko Sarbide Puntua (NAP)

en: <b>Services</b>
eu: <b>Zerbitzuak</b>

en: DHCP server type:
eu: DHCP zerbitzari mota:

en: Recommended
eu: Gomendatua

en: IP Address:
eu: IP helbidea:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
eu: <b>Ez dago DHCP zerbitzaririk instalatuta</b>

en: <b>NAP Settings</b>
eu: <b>NAP ezarpenak</b>

en: <b>PAN Support</b>
eu: <b>PAN euskarria</b>

en: <b>DUN Support</b>
eu: <b>DUN euskarria</b>

en: <b>Network Settings</b>
eu: <b>Sarearen ezarpenak</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
eu: <b>Fitxategiak jasotzea (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
eu: Sarrerako karpeta:

en: Select folder for incoming file transfers
eu: Hautatu karpeta sarrerako fitxategi-transferentziak egiteko

en: Accept files from trusted devices
eu: Onartu gailu fidagarrietako fitxategiak

en: <b>Transfer Settings</b>
eu: <b>Transferentzien ezarpenak</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
eu: <span weight="bold" size="large">Fitxategiak Bluetooth bidez bidaltzen</span>

en: <b>To:</b>
eu: <b>Nora:</b>

en: <b>File:</b>
eu: <b>Fitxategia:</b>

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configure selected plugin's preferences
eu: Konfiguratu hautatutako pluginaren hobespenak

en: <b>Plugin description:</b>
eu: <b>Pluginaren deskribapena:</b>

en: Not specified
eu: Zehaztu gabea

en: <b>Author:</b>
eu: <b>Egilea:</b>

en: <b>Depends on:</b>
eu: <b>Menpekotasunak:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
eu: <b>Gatazkak hauekin:</b>

en: <b>GSM settings</b>
eu: <b>GSM ezarpenak</b>

en: Number:
eu: Zenbakia:

en: Traffic statistics
eu: Trafikoaren estatistikak

en: <b>Downloaded:</b>
eu: <b>Deskargatuta:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
eu: <b>Kargatuta:</b>

en: <b>Total:</b>
eu: <b>Guztira:</b>

en: <b>Log started:</b>
eu: <b>Erregistroa hasi da:</b>

en: <b>Log duration:</b>
eu: <b>Erregistroaren iraupena:</b>

en: Send note
eu: Bidali oharra

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
eu: Bluetootha aktibatu behar da egokitzaileen kudeatzaileak funtziona dezan

en: Bluetooth Devices
eu: Bluetooth gailuak

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
eu: Bluetootha aktibatu behar da gailu-kudeatzaileak funtziona dezan

en: Connection to BlueZ failed
eu: Huts egin du BlueZ-era konektatzeak

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
eu: Bluez daemon ez dago martxan, blueman-manager-ek ezin du jarraitu.
    Horrek esan nahi du ez dela Bluetooth egokitzailerik detektatu edo Bluetooth daemon ez dela abiarazi.

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Adapter Preferences
eu: Moldagailuen hobespenak

en: File Sender
eu: Fitxategi bidaltzailea

en: _Stop
eu: _Gelditu

en: obexd not available
eu: obexd ez dago erabilgarri

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
eu: Ezin izan da obex zerbitzua abiarazi automatikoki. Ziurtatu obex daemon exekutatzen ari dela

en: Cancelling
eu: Bertan behera uzten

en: Sending File
eu: Fitxategia bidaltzen

en: ETA:
eu: Aurreikusitako denbora:

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
eu[0]: %(seconds)d segundo
eu[1]: %(seconds)d segundo

en: Error occurred while sending file %s
eu: Errorea gertatu da %s fitxategia bidaltzean

en: Skip
eu: Saltatu

en: Retry
eu: Saiatu berriz

en: Error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Pairing request for %s
eu: %s(r)entzako parekatze eskaera

en: Bluetooth Authentication
eu: Bluetooth autentifikazioa

en: Enter PIN code for authentication:
eu: Sartu PIN kodea autentifikatzeko:

en: Enter passkey for authentication:
eu: Sartu gakoa autentifikatzeko:

en: Pairing passkey for
eu: Honentzako gakoa parekatzen:

en: Pairing PIN code for
eu: Honentzako PIN kodea parekatzen:

en: Pairing request for:
eu: Honentzako eskaera parekatzen:

en: Confirm value for authentication:
eu: Berretsi balioa autentifikatzeko:

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Deny
eu: Ukatu

en: Authorization request for:
eu: Baimen eskaera:

en: Service:
eu: Zerbitzua:

en: Accept
eu: Onartu

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
eu: <b>Errore bat gertatu da plugin bat kargatzean. Mesedez, jakinarazi mezu honen edukia garatzaileei gure </b>ri
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">webgunearen bidez.</a>

en: Local Services
eu: Zerbitzu lokalak

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Bluetooth Turned Off
eu: Bluetootha itzalita dago

en: Exit
eu: Irten

en: _Report a Problem
eu: _Jakinarazi arazoa

en: Device Manager
eu: Gailu kudeatzailea

en: Show _Toolbar
eu: Erakutsi _tresna-barra

en: Show _Statusbar
eu: Erakutsi _egoera-barra

en: S_ort By
eu: _Ordenatu honen arabera

en: _Name
eu: _Izena

en: _Added
eu: _Gehitua

en: _Descending
eu: _Beherantz

en: _Plugins
eu: _Pluginak

en: _Local Services
eu: Zerbitzu _lokalak

en: Service Preferences
eu: Zerbitzuaren hobespenak

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Exit
eu: _Irten

en: Poor
eu: Ahula

en: Sub-optimal
eu: Optimoa azpikoa

en: Optimal
eu: Optimoa

en: Much
eu: Asko

en: Too much
eu: Gehiegi

en: <b>Received Signal Strength: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>
eu: <b>Jasotako seinalearen indarra: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Received Signal Strength: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>
eu: Jasotako seinalearen indarra: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Low
eu: Baxua

en: High
eu: Altua

en: Very High
eu: Oso altua

en: <b>Transmit Power Level: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>
eu: <b>Igorritako potentzia-maila: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Transmit Power Level: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>
eu: Igorritako potentzia maila: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Success!
eu: Arrakasta!

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Disconnection Failed:
eu: Deskonexioak huts egin du:

en: No audio endpoints registered
eu: Ez dago audio amaierako punturik erregistratuta

en: Input/output error
eu: Sarrera/irteera errorea

en: Connection Failed:
eu: Konexioak huts egin du:

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
eu: Konektatze automatikoko profilak A2DP iturria, A2DP kolektorea eta HID konektatzen ditu

en: Forcefully disconnect the device
eu: Deskonektatu indarrez gailua

en: <b>Connect To:</b>
eu: <b>Konektatu hona:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
eu: <b>Deskonektatu:</b>

en: _Pair
eu: _Parekatu

en: _Trust
eu: _Fidagarritzat jo

en: _Untrust
eu: _Konfiantzarik gabe

en: _Block
eu: _Blokeatu

en: _Unblock
eu: _Desblokeatu

en: Cancel Operation
eu: Utzi eragiketa

en: Data activity indication
eu: Datuen aktibitate adieraztea

en: Total data received and rate of transmission
eu: Jasotako datuak guztira eta transmisio-abiadura

en: Total data sent and rate of transmission
eu: Bidalitako datuak guztira eta transmisio-abiadura

en: Untrust
eu: Konfiantzarik gabe

en: Select Device
eu: Hautatu gailua

en: More
eu: Gehiago

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
eu: Blueman GTK+ Bluetooth kudeatzailea da

en: GSM Settings
eu: GSM ezarpenak

en: Dependency issue
eu: Mendekotasun arazoa

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
eu: <b>"%(0)s"</b> plugina <b>%(1)s</b>ren menpekoa da. <b>%(1)s</b> deskargatzeak <b>"%(0)s"</b> ere deskargatuko du.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
eu: <b>%(0)s</b> plugina <b>%(1)s</b>-rekin gatazkan dago. <b>%(1)s</b> kargatzeak <b>%(0)s</b> deskargatuko du.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Adapter selection
eu: Moldagailuaren hautapena

note: translators: device class
en: Miscellaneous
eu: Denetarikoa

note: translators: device class
en: Computer
eu: Ordenagailua

note: translators: device class
en: Audio/video
eu: Audio/bideoa

note: translators: device class
en: Peripheral
eu: Periferikoa

note: translators: device class
en: Imaging
eu: Irudigintza

note: translators: device class
en: Wearable
eu: Eramangarria

note: translators: device class
en: Toy
eu: Jostailua

note: translators: device class
en: Fully
eu: Erabat

note: translators: device class
en: 1–17 percent
eu: Ehuneko 1-17

note: translators: device class
en: 17–33 percent
eu: Ehuneko 17-33

note: translators: device class
en: 33–50 percent
eu: Ehuneko 33–50

note: translators: device class
en: 50–67 percent
eu: Ehuneko 50–67

note: translators: device class
en: 67–83 percent
eu: Ehuneko 67–83

note: translators: device class
en: 83–99 percent
eu: Ehuneko 83–99

note: translators: device class
en: Headset
eu: Aurikularra

note: translators: device class
en: Handsfree
eu: Esku libreak

note: translators: device class
en: Loudspeaker
eu: Bozgorailua

note: translators: device class
en: Headphones
eu: Entzungailua

note: translators: device class
en: Portable audio
eu: Audio eramangarria

note: translators: device class
en: Car audio
eu: Autoaren audioa

note: translators: device class
en: Set-top box
eu: Telebista deskodetzailea

note: translators: device class
en: Hi-Fi audio
eu: Hi-Fi audioa

note: translators: device class
en: Video camera
eu: Bideo kamera

note: translators: device class
en: Camcorder
eu: Bideo kamera

note: translators: device class
en: Video monitor
eu: Bideo monitorea

note: translators: device class
en: Video display and loudspeaker
eu: Bideo pantaila eta bozgorailua

note: translators: device class
en: Video conferencing
eu: Bideokonferentzia

note: translators: device class
en: Gaming/Toy
eu: Bideo jolasa/Jostailua

note: translators: device class
en: Pointing
eu: Seinalatzailea

note: translators: device class
en: Combo
eu: Konbinazioa

note: translators: device class
en: Display
eu: Pantaila

note: translators: device class
en: Camera
eu: Kamera

note: translators: device class
en: Scanner
eu: Eskanerra

note: translators: device class
en: Printer
eu: Inprimagailua

note: translators: device class
en: Wrist watch
eu: Eskumuturreko erlojua

note: translators: device class
en: Pager
eu: Mezu-telefonoa

note: translators: device class
en: Jacket
eu: Jaka

note: translators: device class
en: Helmet
eu: Kaskoa

note: translators: device class
en: Glasses
eu: Betaurrekoak

note: translators: device class
en: Robot
eu: Robota

note: translators: device class
en: Vehicle
eu: Ibilgailua

note: translators: device class
en: Doll
eu: Panpina

note: translators: device class
en: Controller
eu: Urruneko agintea

note: translators: device class
en: Game
eu: Jolasa

en: Generic Phone
eu: Telefono generikoa

en: Generic Computer
eu: Ordenagailu generikoa

en: Generic Watch
eu: Eskumuturreko erloju generikoa

en: Watch: Sports Watch
eu: Erlojua: Kirol erlojua

en: Generic Clock
eu: Erloju generikoa

en: Generic Display
eu: Pantaila generikoa

en: Generic Remote Control
eu: Urruneko kontrol generikoa

en: Generic Eye-glasses
eu: Betaurreko generikoak

en: Generic Tag
eu: Tag generikoa

en: Generic Keyring
eu: Giltzatako generikoa

en: Generic Media Player
eu: Multimedia erreproduzigailu generikoa

en: Generic Barcode Scanner
eu: Barra-kodeen eskaner generikoa

en: Generic Thermometer
eu: Termometro generikoa

en: Thermometer: Ear
eu: Termometroa: belarrikoa

en: Generic Heart rate Sensor
eu: Bihotz-taupadaren sentsore generikoa

en: Heart Rate Sensor: Heart Rate Belt
eu: Bihotz-taupadaren sentsorea: Bihotz-taupadaren gerrikoa

en: Generic Blood Pressure
eu: Tentsio arteriala generikoa

en: Blood Pressure: Arm
eu: Tentsio arteriala: besoa

en: Blood Pressure: Wrist
eu: Tentsio arteriala: eskumuturrekoa

en: Human Interface Device (HID)
eu: Giza Interfazea Gailua (HID)

en: Mouse
eu: Sagua

en: Gamepad
eu: Joko-agintea

en: Digitizer Tablet
eu: Tableta digitalizatzailea

en: Card Reader
eu: Txartel irakurgailua

en: Digital Pen
eu: Boligrafo digitala

en: Barcode Scanner
eu: Barra-kodeen eskanerra

en: Generic Glucose Meter
eu: Glukosa-neurgailu generikoa

en: Audio Source
eu: Audioaren iturburua

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: _Info
eu: _Informazioa

en: Show device information
eu: Erakutsi gailuaren informazioa

en: Send _note
eu: Bidali _oharra

en: Send a text note
eu: Bidali testu-ohar bat

en: Audio Profile
eu: Audio profila

en: Select audio profile for PulseAudio
eu: Hautatu PulseAudioren audio profila

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Connected:
eu: Konektatuta:

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: %d %s %d %s and %d %s
eu: %d %s %d %s eta %d %s

en: Network _Usage
eu: Sarearen _erabilera

en: Shows network traffic usage
eu: Sareko trafikoaren erabilera erakusten du

en: Bluetooth Enabled
eu: Bluetooth gaituta

en: Manages local network services, like NAP bridges
eu: NAP zubiak bezalako sare lokaleko zerbitzuak kudeatzen ditu

en: Connected to %s
eu: '%s(e)ra konektatuta

en: Failed to connect
eu: Huts egin du konektatzean

en: Receiving file
eu: Fitxategia jasotzen

en: File received
eu: Fitxategia jasota

en: Transfer failed
eu: Transferentziak huts egin du

en: Transfer of file %(0)s failed
eu: %(0)s fitxategiaren transferentziak huts egin du

en: Send _Files to Device
eu: Bidali _fitxategiak gailura

en: _Devices
eu: _Gailuak

en: Adap_ters
eu: _Moldagailuak

en: applet
eu: applet-a

en: Bluetooth Network
eu: Bluetooth sarea

en: Bluetooth Disabled
eu: Bluetooth desgaituta

en: Serial port connected
eu: Serieko ataka konektatuta

en: Invalid IP address
eu: IP helbide baliogabea

en: Serial Port %s
eu: Serieko ataka %s

en: Renew IP Address
eu: Berritu IP helbidea

en: Configure Bluetooth Network
eu: Konfiguratu Bluetooth sarea

en: Launch DHCP client
eu: Abiarazi DHCP bezeroa

en: Set RfKill State
eu: Ezarri RfKill egoera
