bluedevil - en to fi translation catalogue (1009 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
fi: %1-verkko (%2)

en: Bluetooth Daemon
fi: Bluetooth-palvelu

en: (c) 2010, UFO Coders
fi: © 2010, UFO Coders

en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

en: Previous Maintainer
fi: Aiempi ylläpitäjä

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny access to this computer from Bluetooth.The %1 is the name of the bluetooth device]
en: %1 is requesting access to this computer
fi: %1 pyytää yhteyttä tähän tietokoneeseen

[ctx: Button to trust a bluetooth remote device and authorize it to connect]
en: Trust and Authorize
fi: Luota ja valtuuta

[ctx: Button to authorize a bluetooth remote device to connect]
en: Authorize Only
fi: Vain valtuuta

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
fi: Torju

[ctx: The text is shown in a notification to know if the PIN is correct,%1 is the remote bluetooth device and %2 is the pin]
en: %1 is asking if the PIN is correct: %2
fi: %1 kysyy, onko PIN oikein: %2

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
fi: PIN on oikein

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
fi: PIN ei ole oikea

[ctx: Shown in a notification to announce that a PIN is needed to accomplish a pair action,%1 is the name of the bluetooth device]
en: PIN needed to pair with %1
fi: PIN tarvitaan parin muodostamiseksi laitteeseen %1

[ctx: Notification button which once clicked, a dialog to introduce the PIN will be shown]
en: Introduce PIN
fi: Anna PIN

[ctx: Shown in the caption of a dialog where the user introduce the PIN]
en: Introduce PIN
fi: Anna PIN

[ctx: Shown in a dialog which asks to introduce a PIN that will be used to pair a Bluetooth device,%1 is the name of the Bluetooth device]
en: In order to pair this computer with %1, you have to enter a PIN. Please do it below.
fi: Parin muodostamiseksi tämän tietokoneen ja laitteen %1 välille sinun on annettava PIN. Anna se alhaalla.

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny an incoming file transfer to this computer from a Bluetooth device.]
en: %1 is sending you the file %2
fi: %1 lähettää sinulle tiedoston %2

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
fi: Hyväksy

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
fi: Peru

[ctx: @title job]
en: Receiving file
fi: Vastaanotetaan tiedostoa

[ctx: File transfer origin]
en: From
fi: Lähde

[ctx: File transfer destination]
en: To
fi: Kohde

en: Saving file failed
fi: Tiedoston tallennus epäonnistui

en: Bluetooth transfer failed
fi: Bluetooth-siirto epäonnistui

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
fi: Lähetä tiedosto

en: Browse Files
fi: Selaa tiedostoja

en: No Bluetooth adapters have been found.
fi: Bluetooth-sovittimia ei löytynyt.

en: Retrieving services…
fi: Haetaan palveluja…

en: This address is unavailable.
fi: Tämä osoite ei ole käytettävissä.

en: Received Files
fi: Vastaanotetut tiedostot

en: Scanning for new devices…
fi: Etsitään uusia laitteita…

en: Obexd service is not running.
fi: Obexd-palvelu ei ole käynnissä.

en: Retrieving information from remote device…
fi: Haetaan etälaitteen tietoja…

en: Connecting to the device
fi: Yhdistetään laitteeseen

en: Phone memory
fi: Puhelimen muisti

en: External memory
fi: Ulkoinen muisti

en: Bluetooth is disabled.
fi: Bluetooth ei ole käytössä.

[ctx: Action to enable Bluetooth adapter]
en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Your Bluetooth adapter is powered off.
fi: Bluetooth-sovittimessa ei ole virtaa.

[ctx: Action to turn on Bluetooth adapter]
en: Turn On
fi: Ota käyttöön

en: Bluetooth File Transfer
fi: Bluetooth-tiedostonsiirto

en: Specify receiving device by MAC address.
fi: Määritä vastaanottava laite MAC-osoitteella.

en: Specify receiving device by UBI path.
fi: Määritä vastaanottava laite UBI-polulla.

en: Files to be sent.
fi: Lähetettävät tiedostot.

[ctx: Connecting to a Bluetooth device]
en: Connecting to %1…
fi: Yhdistetään: %1…

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The connection to the device has failed: %1
fi: Laitteeseen yhdistäminen epäonnistui: %1

en: The connection to %1 has failed: %2
fi: Laitteeseen %1 yhdistäminen epäonnistui: %2

en: Open file…
fi: Avaa tiedosto…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, selectLbl)
en: Select one or more files:
fi: Valitse yksi tai useampia tiedostoja:

en: Selected files: <b>%1</b>
fi: Valitut tiedostot: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select a device from the list:
fi: Valitse laite luettelosta:

[ctx: Send files to a Bluetooth device]
en: Send to %1
fi: Lähetä laitteeseen %1

en: Sending file over Bluetooth
fi: Lähetetään tiedosto Bluetoothilla

en: Send Files
fi: Lähetä tiedostoja

en: Cancel
fi: Peru

[ctx: @info:status %1 error message]
en: Failed to start org.bluez.obex service: %1
fi: org.bluez.obex-palvelun käynnistäminen epäonnistui: %1

note: i18n: ectx: label, entry (saveUrl), group (General)
en: Save received files to:
fi: Tallenna vastaanotetut tiedostot kohteeseen:

note: i18n: ectx: label, entry (autoAccept), group (General)
en: Whether allow to modify shared files
fi: Sallitaanko jaettujen tiedostojen muuttaminen

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
fi: Valmis

en: Add Bluetooth Device
fi: Lisää Bluetooth-laite

en: Select a device
fi: Valitse laite

[ctx: Action to fix a problem]
en: Fix it
fi: Korjaa

en: Your Bluetooth adapter is not pairable.
fi: Bluetooth-sovitintasi ei voi kytkeä pariksi.

[ctx: Action to make Bluetooth adapter pairable]
en: Make Pairable
fi: Aseta paritettavaksi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchField)
en: Search…
fi: Etsi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scanning…
fi: Etsitään…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
fi: Oma PIN:

[ctx: Button offered when the wizard fail. This button will restart the wizard]
en: Restart the wizard
fi: Käynnistä opastettu toiminto uudelleen

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
fi: Sulje

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The setup of the device has failed
fi: Laitteen asetus epäonnistui

en: The setup of %1 has failed
fi: Laitteen %1 asetus epäonnistui

en: Connecting to %1…
fi: Yhdistetään: %1…

en: Please introduce the PIN in your keyboard when it appears and press Enter
fi: Anna PIN-tunniste näppäimistölläsi sen ilmestyttyä ja paina Enter

en: Please introduce the PIN in your device when it appears
fi: Anna PIN-tunniste näppäimistölläsi sen ilmestyttyä

en: Matches
fi: Täsmää

en: Does not match
fi: Ei täsmää

en: Please, confirm that the PIN displayed on %1 matches the wizard one.
fi: Vahvista, että laitteella ”%1” näytetty PIN vastaa tässä olevaa.

en: Setup Finished
fi: Asetus valmis

en: The device has been set up and can now be used.
fi: Laite on asetettu ja valmis käyttöön.

[ctx: Placeholder is device name]
en: The device '%1' has been set up and can now be used.
fi: Laite ”%1” on asetettu ja valmis käyttöön.

en: Bluetooth Adapters
fi: Bluetooth-sovittimet

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Connect
fi: Yhdistä

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
fi: Puhelin

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
fi: Modeemi

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
fi: Tietokone

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
fi: Verkko

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
fi: Kuulokkeet

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
fi: Kuulokkeet

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
fi: Näppäimistö

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
fi: Hiiri

[ctx: This device is a Joypad]
en: Joypad
fi: Peliohjain

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
fi: Piirtopöytä

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
fi: Oheislaite

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
fi: Kamera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
fi: Tulostin

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
fi: Lelu

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
fi: Terveys

[ctx: Type of device: could not be determined]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Address:
fi: Osoite:

en: Name:
fi: Nimi:

en: Adapter:
fi: Sovitin:

en: No devices found
fi: Laitteita ei löytynyt

en: Save files in:
fi: Tallenna tiedostot kohteeseen:

en: Trusted
fi: Luotettu

en: Blocked
fi: Estetty

en: Setup NAP Network…
fi: Aseta NAP-verkko…

en: Setup DUN Network…
fi: Aseta DUN-verkko…

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia Device
fi: Multimedialaite

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
fi: Kuvankäsittelylaite

en: Settings
fi: Asetukset

en: Device:
fi: Laite:

en: Enabled:
fi: Käytössä:

en: Visible:
fi: Näkyvä:

en: On login:
fi: Kirjauduttaessa:

en: Disable Bluetooth
fi: Poista Bluetooth käytöstä

en: Restore previous status
fi: Palauta aiempi tila

en: When receiving files:
fi: Tiedostoja vastaanotettaessa:

en: Ask for confirmation
fi: Pyydä vahvistusta

en: Accept for trusted devices
fi: Hyväksy luotetut laitteet

en: Always accept
fi: Hyväksy aina

en: Select folder
fi: Valitse kansio

en: Forget this Device?
fi: Unohdetaanko tämä laite?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
fi: Haluatko varmasti unohtaa laitteen ”%1”?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
fi: Unohda laite

[ctx: @action:button]
en: Cancel
fi: Peru

en: No Bluetooth adapters found
fi: Bluetooth-sovittimia ei löytynyt

en: Bluetooth is disabled
fi: Bluetooth ei ole käytössä

en: Enable
fi: Käytä

en: No devices paired
fi: Ei paritettuja laitteita

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# https://github.com/python/mypy/issues/2608
en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Available
fi: Käytettävissä

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
fi: Unohda ”%1”

en: Add New Device…
fi: Lisää uusi laite…

en: Configure…
fi: Asetukset…

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
fi: Poista

en: Copy
fi: Kopioi

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Remote Name
fi: Etänimi

en: Address
fi: Osoite

en: Disconnecting
fi: Katkaistaan yhteys

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Audio device
fi: Äänilaite

en: Input device
fi: Syöttölaite

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Phone
fi: Puhelin

en: File transfer
fi: Tiedostonsiirto

en: Send file
fi: Tiedoston lähetys

en: Input
fi: Syöte

en: Audio
fi: Ääni

en: Network
fi: Verkko

en: Other device
fi: Muu laite

en: %1% Battery
fi: %1 % akkua

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed:HostIsDown]
en: The device is unreachable
fi: Laite ei ole tavoitettavissa

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed]
en: Connection to the device failed
fi: Laitteeseen yhdistäminen epäonnistui

[ctx: Notification when the connection failed due to NotReady]
en: The device is not ready
fi: Laite ei ole valmis

en: No Bluetooth adapters available
fi: Ei Bluetooth-sovittimia käytettävissä

en: Bluetooth is disabled; middle-click to enable
fi: Bluetooth ei ole käytössä: ota käyttöön hiiren keskinapsautuksella

en: No adapters available
fi: Ei sovittimia käytettävissä

en: Bluetooth is offline
fi: Bluetooth on offline

en: Middle-click to disable Bluetooth
fi: Poista Bluetooth käytöstä hiiren keskinapsautuksella

en: No connected devices
fi: Ei yhdistettyjä laitteita

en: %1 connected
fi: %1 kytketty

[ctx: Number of connected devices]
en: %1 connected device | %1 connected devices
fi[0]: %1 yhdistetty laite
fi[1]: %1 yhdistettyä laitetta

en: Configure &Bluetooth…
fi: &Bluetooth-asetukset…

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Filebrowser
fi: Tiedostoselain

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

note: #-#-#-#-#  3 (Bluefish SVN)  #-#-#-#-# Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
fi: Valmiustila

en: _View
fi: _Näytä

en: _Reset
fi: _Alusta

en: New project
fi: Uusi projekti

en: _Close
fi: _Sulje

en: Indent
fi: Siirrä oikealle

en: Unindent
fi: Siirrä vasemmalle

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Paste
fi: Liitä

en: Undo
fi: Kumoa

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
fi: Vieraile sivuillamme http://bluefish.openoffice.nl

en: Print version information.
fi: Tulosta version tiedot

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _Description:
fi: _Kuvaus:

en: Temporary
fi: Väliaikainen

en: Do you really want to delete %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa %s?

en: Delete permanent bookmark.
fi: Poista pysyvä kirjanmerkki.

en: Delete all bookmarks.
fi: Poista kaikki kirjanmerkit.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki kirjanmerkit: %s?

en: Edit bookmark
fi: Muokkaa kirjanmerkkiä

en: Delete bookmark
fi: Poista kirjanmerkki

en: Name
fi: Nimi

en: Name:
fi: Nimi:

en: 
    Encoding:
fi: 
    Koodaus:

en: 
    Size (on disk):
fi: 
    Koko (levyllä):

en: Untitled %d
fi: Nimetön %d

en: Move to this window
fi: Siirrä tähän ikkunaan

note: translators: device class
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Add bookmark
fi: Lisää kirjanmerkki

note: #-#-#-#-#  3 (Bluefish SVN)  #-#-#-#-# if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
fi: _Keskeytä tallennus

en: _Continue save in UTF-8
fi: _Jatka tallennusta UTF-8 -muodossa

en: File encoding conversion failure
fi: Virhe tiedoston koodauksen muutoksessa

en: Previously:
fi: Ennen:

en: Unable to open file
fi: Tiedostoa ei voitu avata

en: _Retry
fi: _Tee uudelleen

en:  failed to load.
fi:  ei voitu ladata.

en: Select file to insert
fi: Valitse lisättävä tiedosto

en: No file to insert
fi: Ei lisättävää tiedostoa

en: Encoding
fi: Koodaus

en: Could not rename
fi: Ei voitu uudelleennimetä

en: Open
fi: Avaa

en: Delete
fi: Poista

en: Filter
fi: Suodin

en: _Skip
fi: _Ohita

en: _Overwrite
fi: _Ylikirjoita

en: _Recursive:
fi: _Rekursiivinen:

en: <b>Contains</b>
fi: <b>Sisältää</b>

en: Pa_ttern:
fi: Ku_vio:

en: Is rege_x:
fi: O_n säänn. lauseke:

en: Select files
fi: Valitse tiedostoja

en: Open URL
fi: Avaa URL

en: _Continue save
fi: _Jatka tallennusta

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
fi: Tiedostolle %s ei voitu luoda varmuuskopiota. Jos jatkat, tämä tiedosto ylikirjoitetaan.

en: File backup failure
fi: Tiedoston varmuuskopiointi epäonnistui.

en: _Cancel
fi: _Peruuta

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
fi: Valitsemaasi tiedostoa muokataan Bluefishillä.

en: A file named "%s" already exists.
fi: Tiedosto nimeltä "%s" on jo olemassa.

en: Do you want to replace the existing file?
fi: Haluatko korvata olemassaolevan tiedoston?

en: Save
fi: Tallenna

en: Close _Without Saving
fi: Sulje _tallentamatta

en: If you don't save your changes they will be lost.
fi: Jos et tallenna tekemiäsi muutoksia, ne katoavat.

en: Choose per _File
fi: Valitse _tiedostot erikseen

en: Close _All
fi: S_ulje kaikki

en: _Save All
fi: T_allenna kaikki

en: _Ignore
fi: _Hylkää

en: _Reload
fi: _Lataa _uudelleen

note: #-#-#-#-#  3 (Bluefish SVN)  #-#-#-#-# build a list of filters
en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: %d of %d
fi: %d %d:sta

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Label
fi: Nimi

en: Foreground color
fi: Edusväri

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Command
fi: Komento

en: File #
fi: Tiedosto #

en: Line #
fi: Rivi #

en: Output #
fi: Tuloste #

en: Ask what to do
fi: Kysy mitä tehdä

en: left
fi: vasen

en: right
fi: oikea

en: top
fi: ylä

en: bottom
fi: ala

en: Always
fi: Aina

en: Edit preferences
fi: Muokkaa asetuksia

en: Text styles
fi: Tekstityylit

en: Files
fi: Tiedostot

en: Dimensions
fi: Ulottuvuudet

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
fi: Kuvat

en: Output parsers
fi: Tulosteen jäsentäjät

en: Enter Bluefish project filename
fi: Syötä Bluefish-projektin tiedostonimi

en: Select Bluefish project filename
fi: Valitse Bluefish-projektin tiedostonimi

en: Create New Project
fi: Luo uusi projekti

en: Edit Project
fi: Muokkaa projektia

en: Project _Name:
fi: Projektin _nimi:

en: Create _Project
fi: _Luo projekti

en: Create project
fi: Luo projekti

en: Create empty project
fi: Luo tyhjä projekti

en: weblint HTML checker
fi: weblint HTML-tarkastaja

en: xmllint XML checker
fi: xmllint XML-tarkastaja

en: Untitled Project
fi: Nimetön projekti

en: C programming
fi: C-ohjelmointi

en: Hide objectfiles
fi: Piilota objektitiedostot

en: Forward from cursor position
fi: Jatka kursorin sijainnista

en: Normal
fi: Normaali

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
fi: Huomioi isot ja pienet kirjaimet.

en: _Replace
fi: _Korvaa

en: _Language:
fi: Kie_li:

en: _Help
fi: _Ohje

en: About Bluefish
fi: Tietoja: Bluefish

en: _Property:
fi: _Ominaisuus:

en: _Value:
fi: _Arvo:

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Value
fi: Arvo

en:  _Add
fi:  _Lisää

en:  _Update
fi:  _Päivitä

en:  _Delete
fi:  P_oista

en: _Style...
fi: _Tyyli...

en: Bluefish: Select color
fi: Bluefish: Valitse väri

en: Edit color
fi: Muokkaa väriä

en: Edit tag
fi: Muokkaa tagia

en: Strong
fi: Vahvennettu

en: Emphasis
fi: Vierasmerkit

en: Definition
fi: Määritelmä

en: Code
fi: Koodi

en: Sample
fi: Näyte

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: device class
en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Citation
fi: Sitaatti

en: Abbreviation
fi: Lyhenne

en: Acronym
fi: Akronyymi

en: Insert
fi: Lisää

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Break
fi: Rivinvaihto

en: Break and clear
fi: Rivinvaihto ja tyhjennys

en: Non-breaking space
fi: Rikkumaton väli

en: Font Size +1
fi: Fontin koko +1

en: Font Size -1
fi: Fontin koko -1

en: Preformatted Text
fi: Esimuotoiltu teksti

en: Subscript
fi: Alaviite

en: Superscript
fi: Yläviite

en: Center
fi: Keskitä

en: Right Justify
fi: Tasaus oikealle

en: Table
fi: Taulukko

en: Table Row
fi: Taulukon rivi

en: Table Header
fi: Taulukon otsake

en: Table Data
fi: Taulukon data

en: Table Caption
fi: Taulukon otsikko

en: Unordered List
fi: Järjestämätön lista

en: Ordered List
fi: Järjestetty lista

en: List Item
fi: Listan kohta

en: Definition List
fi: Määrittelylista

en: Definition Term
fi: Määrittelytermi

en: Form
fi: Lomake

en: Body...
fi: Runko...

en: Font...
fi: Fontti...

en: Quick List...
fi: Pikalista

en: Insert image...
fi: Lisää kuva...

en: Insert thumbnail...
fi: Lisää esikatselukuva...

en: Table Wizard...
fi: Taulukkovelho...

en: Table...
fi: Taulukko...

en: Table Row...
fi: Taulukon rivi...

en: Table Data...
fi: Taulukon data...

en: Create stylesheet...
fi: Luo tyylisivu

en: Style
fi: Tyyli

en: Frame Wizard...
fi: Kehysvelho

en: Frameset...
fi: Kehykset...

en: Frame...
fi: Kehys...

en: Form...
fi: Lomake...

en: Input Button...
fi: Syötepainike...

en: Input Text...
fi: Tekstisyöte...

en: Textarea...
fi: Tekstialue...

en: Select...
fi: Valinta...

en: Option...
fi: Valinnat...

en: Option group...
fi: Valintaryhmä

en: Button...
fi: Painike...

en: Multi thumbnail...
fi: Useita esikatselukuvia...

en: Frame
fi: Kehys

en: Frameset
fi: Kehykset

en: Noframes
fi: Ei kehyksiä

en: Target
fi: Kohde

en: Input Hidden...
fi: Piilosyöte...

en: Input Radio Button...
fi: Radiosyöte...

en: Insert Time
fi: Lisää aika

en:   _Time (%i:%i:%i)
fi:   _Aika (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
fi:   _Viikonpäivä (sunnuntai)

en:   Day of the _week (Monday)
fi:   _Viikonpäivä (maanantai)

en:   Day of the _week (Tuesday)
fi:   _Viikonpäivä (tiistai)

en:   Day of the _week (Wednesday)
fi:   _Viikonpäivä (keskiviikko)

en:   Day of the _week (Thursday)
fi:   _Viikonpäivä (torstai)

en:   Day of the _week (Friday)
fi:   _Viikonpäivä (perjantai)

en:   Day of the _week (Saturday)
fi:   _Viikonpäivä (lauantai)

en:   _Date (%i/%i/%i)
fi:   _Päivämäärä (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
fi:   _Unix-aika (%i)

en: Quick Anchor
fi: Pika-ankkuri

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: _Target:
fi: _Kohde:

en: Custo_m:
fi: _Mukautettu:

en: Events
fi: Tapahtumat

en: OnClic_k:
fi: Na_psautettaessa:

en: OnD_blClick:
fi: Ka_ksoisnapsautettaessa:

en: OnMouseO_ver:
fi: Hiiri_Päällä:

en: OnMouse_Down:
fi: H_iirenPainikePainetaan:

en: OnMouse_Move:
fi: Hiiren_Liikkuessa:

en: OnMouseOu_t:
fi: HiirenPois_tuessaPäältä:

en: OnMouse_Up:
fi: HiirenPainikeN_ostetaan

en: OnKeyDo_wn:
fi: _NappiPainetaan

en: OnKey_Press:
fi: NappiaPai_nettaessa

en: OnKe_yUp:
fi: NappiNo_stetaan

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Heading 4
fi: Otsikko 4

en: Heading 5
fi: Otsikko 5

en: Heading 6
fi: Otsikko 6

en: Ali_gn:
fi: Tasau_s:

en: Cl_ass:
fi: Luokk_a:

en: St_yle:
fi: T_yyli:

en: Horizontal Rule
fi: Vaakasuora viiva

en: _Align:
fi: _Tasaus:

en: _Height:
fi: _Korkeus:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
fi: _Leveys:

en: Is _percent
fi: On _prosenttia

en: No _shading
fi: Ei _varjostusta

en: Body
fi: Runko

en: Options
fi: Valinnat

en: Depreciated options
fi: Alemmat valinnat

en: Background _Image:
fi: Tausta_kuva:

en: Back_ground Color:
fi: Taustav_äri:

en: _Text Color:
fi: T_ekstin väri:

en: _Link Color:
fi: L_inkin väri:

en: _Visited Link Color:
fi: Käytet_yn linkin väri:

en: _Active Link Color:
fi: _Aktiivisen linkin väri:

en: Con_tent:
fi: _Sisältö:

en: _Scheme:
fi: L_uonnos:

en: Base Font
fi: Perusfontti

en: Size
fi: Koko

en: Color
fi: Väri

en: Face
fi: Ulkoasu

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Quick List
fi: Pikalista

en: Number of _rows:
fi: Ri_vien lukumäärä:

en: Or_dered
fi: _Järjestetty

en: _Unordered
fi: Jär_jestämätön

en: Style:
fi: Tyyli:

en: Co_ls:
fi: Sarakkeet_:

en: _Rows:
fi: _Rivit:

en: _Source:
fi: L_ähde:

en: Margin _Width:
fi: Reunan _leveys:

en: Margin _Height:
fi: Reunan _korkeus:

en: Scrollin_g:
fi: Vierit_ys:

en: _Frameborder:
fi: _Kehysreuna:

en: No _Resize:
fi: E_i koonmuutosta

en: Embed
fi: Upotettu

en: Script
fi: Skripti

en: Link
fi: Linkki

en: _Type:
fi: _Tyyppi

en: _Forward Relation:
fi: _Suora suhde

en: _Reverse Relation:
fi: _Käänteinen suhde

en: L_ang:
fi: K_ieli:

en: _Custom:
fi: _Mukautettu:

en: _Action:
fi: _Toiminto:

en: Metho_d:
fi: Mene_telmä:

en: _Enctype:
fi: Koo_daustapa:

en: Text area
fi: Tekstialue

en: Select
fi: Valitse

en: Si_ze:
fi: Ko_ko:

en: Multiple _Selections:
fi: Useita _Valintoja:

en: Option
fi: Valinta

en: _Label:
fi: _Etiketti:

en: _Selected:
fi: V_alittu:

en: Option group
fi: Valintaryhmä

en: _Checked:
fi: Va_littu:

en: Max _Length:
fi: Maksimi_pituus:

en: _Accept:
fi: _Hyväksy:

en: C_ustom:
fi: _Mukautettu:

en: On_Focus:
fi: KunK_ohdistetaan:

en: On_Blur:
fi: Kun_Deaktivoidaan:

en: On_Select:
fi: Kun_Valitaan:

en: On_Change:
fi: KunVaihde_taan:

en: Button
fi: Painike

en: Co_l Span:
fi: _Sarakkeen span:

en: _Row Span:
fi: _Rivin span:

en: Insert thumbnail
fi: Lisää esikatselukuva

en: Preview
fi: Esikatsele

en: _Image location:
fi: K_uvan sijainti:

en: Hei_ght:
fi: Ko_rkeus:

en: _Usemap:
fi: Käytä k_arttaa:

en: Alternate _text:
fi: V_aihtoehtoinen teksti:

en: _Hspace:
fi: _Vaakavälistys:

en: _Vspace:
fi: _Pystyvälistys

en: Borde_r:
fi: Reu_na

en: Select files for thumbnail creation
fi: Valitse tiedostot esikatselun luomista varten

en: Scaling (%)
fi: Skaalaus (%)

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Multi thumbnail
fi: Monta esikatselukuvaa

en: By scaling
fi: Skaalaamalla

en: By width, keep aspect ratio
fi: Leveydellä, pidä muotosuhde

en: By height, keep aspect ratio
fi: Korkeudella, pidä muotosuhde

en: By width and height, ignore aspect ratio
fi: Leveydellä ja korkeudella, älä huomioi muotosuhdetta

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
fi: %r: alkuperäinen tiedostonimi  %t: esikatselukuvan tiedostonimi
    %w: alkuperäinen leveys  %h: alkuperäinen korkeus
    %x: esikatselukuvan leveys  %g: esikatselukuvan korkeus
    %b: alkuperäinen koko (tavua)

en: Quick Start
fi: Pika-aloitus

en: _Title:
fi: O_tsikko:

en: Table Wizard
fi: Taulukkovelho

en: Number of colu_mns:
fi: Sarak_keiden lukumäärä:

en: Table rows on one _line:
fi: Taulukon rivit _yhdellä rivillä:

en: _Indent table code:
fi: Si_sennä taulukon koodi:

en: Frame Wizard
fi: Kehysvelho

en: Use _DTD:
fi: Käytä _DTD:

en: Orientation:
fi: Suuntautuminen:

en: _Horizontal
fi: _Vaakasuuntainen

en: _Vertical
fi: Pys_tysuuntainen

en: Number of _Frames:
fi: Kehysten Lukum_äärä:

en: Frame's
fi: Kehyksen

en: Source:
fi: Lähde:

en: Size:
fi: Koko:

note: #-#-#-#-#  11 (blueman-project)  #-#-#-#-# translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
fi: Etsi

en: <b>Visibility Setting</b>
fi: <b>Näkyvyysasetus</b>

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Always visible
fi: Aina näkyvissä

en: Temporarily visible
fi: Toistaiseksi näkyvissä

en: <b>Name</b>
fi: <b>Nimi</b>

en: Pairing request
fi: Parituspyyntö

en: Pairing request for device:
fi: Parituspyyntö laitteelle:

en: This should be overwritten
fi: Tämä pitäisi korvata

en: Show input
fi: Näytä salasana

en: _Adapter
fi: _Sovitin

en: _Device
fi: _Laite

en: Search for nearby devices
fi: Etsi lähellä olevia laitteita

en: Create pairing with the device
fi: Parita laitteet

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
fi: Parita

en: Mark/Unmark this device as trusted
fi: Merkitse tai poista laitteen luottamus

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
fi: Aseta luottamus

en: Remove this device from the known devices list
fi: Poista laite tunnettujen laitteiden listalta

en: Send file(s) to the device
fi: Lähetä tiedosto(ja) laitteeseen

en: Rename device
fi: Nimeä laite uudelleen

en: Network Access Point (NAP)
fi: Verkon tukiasema (NAP)

en: <b>Services</b>
fi: <b>Palvelut</b>

en: DHCP server type:
fi: DHCP-palvelimen tyyppi:

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: IP Address:
fi: IP-osoite:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
fi: <b>Ei asennettuja DHCP-palvelimia</b>

en: <b>NAP Settings</b>
fi: <b>NAP-asetukset</b>

en: <b>PAN Support</b>
fi: <b>PAB-tuki</b>

en: <b>DUN Support</b>
fi: <b>DUN-tuki</b>

en: <b>Network Settings</b>
fi: <b>Verkon asetukset</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
fi: <b>Tiedoston vastaanotto (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
fi: Saapuva kansio:

en: Select folder for incoming file transfers
fi: Valitse kansio saapuvia tiedostonsiirtoja varten

en: Accept files from trusted devices
fi: Hyväksy tiedostot luotetuilta laitteilta

en: <b>Transfer Settings</b>
fi: <b>Siirtoasetukset</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
fi: <span weight="bold" size="large">Tiedostojen lähettäminen bluetoothilla</span>

en: <b>To:</b>
fi: <b>Kohde:</b>

en: <b>File:</b>
fi: <b>Tiedosto:</b>

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configure selected plugin's preferences
fi: Määritä valitun pluginin asetukset

en: <b>Plugin description:</b>
fi: <b>Liitännäisen kuvaus:</b>

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: <b>Author:</b>
fi: <b>Tekijä:</b>

en: <b>Depends on:</b>
fi: <b>Riippuvudet:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
fi: <b>On ristiriidassa:</b>

en: <b>GSM settings</b>
fi: <b>GSM-asetukset</b>

en: Number:
fi: Numero:

en: Traffic statistics
fi: Liikennöintitilastot

en: <b>Downloaded:</b>
fi: <b>Ladattu:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
fi: <b>Lähetetty:</b>

en: <b>Total:</b>
fi: <b>Yhteensä:</b>

en: <b>Log started:</b>
fi: <b>Loki aloitettu:</b>

en: <b>Log duration:</b>
fi: <b>Lokita kesto:</b>

en: Send note
fi: Lähetä muistiinpano

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
fi: Bluetoothin pitää olla päällä, jotta sovitinhallinta toimisi

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
fi[0]: %(minutes)d minuutti
fi[1]: %(minutes)d minuuttia

en: Bluetooth Devices
fi: Bluetooth-laitteet

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
fi: Bluetoothin pitää olla päällä, jotta laitehallinta toimisi

en: Connection to BlueZ failed
fi: Blueziin yhdistäminen epäonnistui

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
fi: Bluez-demoni ei ole käynnissä, blueman-manager ei voi jatkaa.
    Tämä tarkoittaa todennäköisesti, että Bluetooth-sovittimia ei havaittu tai Bluetooth-daemonia ei ollut käynnistetty.

en: Searching
fi: Etsitään

en: Adapter Preferences
fi: Sovittimen asetukset

en: File Sender
fi: Tiedoston lähettäjä

en: _Stop
fi: _Pysäytä

en: obexd not available
fi: obexd ei ole saatavilla

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
fi: Obex-palvelun automaattinen käynnistäminen epäonnistui. Varmista, että obex-demoni on käynnissä

en: Cancelling
fi: Perutaan

en: Sending File
fi: Lähetetään tiedostoa

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
fi[0]: %(seconds)d sekunti
fi[1]: %(seconds)d sekuntia

en: Error occurred while sending file %s
fi: Tapahtui virhe lähetettäessä tiedostoa %s

en: Skip
fi: Ohita

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Pairing request for %s
fi: Parituspyyntö laitteelta %s

en: Bluetooth Authentication
fi: Bluetooth-autentikointi

en: Enter PIN code for authentication:
fi: Syötä PIN-koodi tunnistusta varten:

en: Enter passkey for authentication:
fi: Anna tunnusluku todennusta varten:

en: Pairing passkey for
fi: Paritus salasana

en: Pairing PIN code for
fi: Pariliitoksen PIN-koodi

en: Pairing request for:
fi: Parituspyyntö kohteelle:

en: Confirm value for authentication:
fi: Varmista arvo todennusta varten:

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Deny
fi: Kiellä

en: Authorization request for:
fi: Todentamispyyntö:

en: Service:
fi: Palvelu:

en: Accept
fi: Hyväksy

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
fi: <b>Virhe ladattaessa liitännäistä. Ilmoita kehittäjille tämän viestin sisältö ohjelmiston</b> 
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">kotisivulle.</a>

en: Local Services
fi: Paikalliset palvelut

en: _Apply
fi: _Käytä

en: Bluetooth Turned Off
fi: Bluetooth pois päältä

en: Exit
fi: Lopeta

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
fi: Otetaanko bluetooth automaattisesti käyttöön?

en: _Report a Problem
fi: _Raportoi ongelma

en: Device Manager
fi: Laitehallinta

en: Show _Toolbar
fi: Näytä _työkalurivi

en: Show _Statusbar
fi: Näytä _Tilarivi

en: Hide _unnamed devices
fi: Piilota _nimettömät laitteet

en: S_ort By
fi: Lajittele

en: _Name
fi: _Nimi

en: _Added
fi: _Lisätty

en: _Descending
fi: _Laskeva

en: _Plugins
fi: _Liitännäiset

en: _Local Services
fi: _Paikalliset palvelut

en: Service Preferences
fi: Palveluasetukset

en: _Search
fi: _Etsi

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Exit
fi: _Poistu

note: translators: device class
en: Uncategorized
fi: Luokittelematta

en: <b>Connected</b>
fi: <b>Yhdistetty</b>

en: Poor
fi: Kriittinen

en: Sub-optimal
fi: Huono

en: Optimal
fi: Optimaalinen

en: Much
fi: Paljon

en: Too much
fi: Aivan liikaa

en: <b>Received Signal Strength: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>
fi: <b>Saapuvan signaalin voimakkuus: %(rssi)u %%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Received Signal Strength: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>
fi: Vastaanotetun signaalin voimakkuus: %(rssi)u %% <i>%(rssi_state)s)</i>

en: <b>Link Quality: %(lq)u%%</b>
fi: <b>Yhteyden laatu: %(lq)u %%</b>

en: Link Quality: %(lq)u%%
fi: Yhteyden laatu: %(lq)u %%

en: Low
fi: Matala

en: High
fi: Korkea

en: Very High
fi: Hyvin korkea

en: <b>Transmit Power Level: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>
fi: <b>Siirtotehon taso: %(tpl)u %%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Transmit Power Level: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>
fi: Siirtotehon taso: %(tpl)u %% <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Connecting…
fi: Yhdistetään…

en: Disconnection Failed:
fi: Yhteyden katkaiseminen epäonnistui:

en: No audio endpoints registered
fi: Audion päätepisteitä ei ole rekisteröity

en: Input/output error
fi: I/O-virhe

en: Device did not respond
fi: Laite ei vastannut

en: Resource temporarily unavailable
fi: Resurssi ei ole tilapäisesti käytettävissä

en: Connection Failed:
fi: Yhteys epäonnistui:

en: <b>_Connect</b>
fi: <b>_Yhdistä</b>

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
fi: Yhdistää automaattisen yhteysprofiilin A2DP-lähde, A2DP-nielu ja HID

en: <b>_Disconnect</b>
fi: <b>_Katkaise yhteys</b>

en: Forcefully disconnect the device
fi: Irrota laite väkisin

en: <b>Connect To:</b>
fi: <b>Yhdistä Kohteeseen:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
fi: <b>Katkaise:</b>

en: <b>Auto-connect:</b>
fi: <b>Yhdistä automaattisesti:</b>

en: Send a _File…
fi: Lähetä _tiedosto…

en: _Pair
fi: _Pari

en: _Trust
fi: _Luotettu

en: _Untrust
fi: _Epäluotettava

en: _Block
fi: _Esto

en: _Unblock
fi: _Poista esto

en: Block/Unblock this device
fi: Estä laite/poista esto

en: R_ename device…
fi: Nimeä laite uudelleen…

en: _Remove…
fi: Poista…

en: Cancel Operation
fi: Peru toiminto

en: Data activity indication
fi: Datan aktiivisuuden ilmaisin

en: Total data received and rate of transmission
fi: Vastaanotettu kokonaisdata ja vastaanottonopeus

en: Total data sent and rate of transmission
fi: Lähetetty kokonaisdata ja lähetysnopeus

en: Untrust
fi: Poista luottamus

en: Select Device
fi: Valitse laite

en: More
fi: Lisää

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
fi: Blueman on GTK+ Bluetooth-hallintaohjelma

en: GSM Settings
fi: GSM-asetukset

en: Dependency issue
fi: Riippuvuusongelma

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
fi: Liitännäinen <b>"%(0)s"</b> riippuu liitännäisestä <b>%(1)s</b>. Liitännäisen <b>%(1)s</b> poistaminen käytöstä vaatii myös liitännäisen <b>"%(0)s"</b> poistamisen käytöstä.
    Jatketaanko?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
fi: Liitännäinen <b>%(0)s</b> on ristiriidassa liitännäisen <b>%(1)s</b> kanssa. Liitännäisen <b>%(1)s</b> lataaminen aiheuttaa liitännäisen <b>%(0)s</b> poistamisen.
    Jatketaanko?

en: Adapter selection
fi: Sovittimen valinta

en: Discovering…
fi: Havaittavissa…

note: translators: device class
en: Miscellaneous
fi: Sekalaista

note: translators: device class
en: Computer
fi: Tietokone

note: translators: device class
en: Access point
fi: Tukiasema

note: translators: device class
en: Audio/video
fi: Ääni/video

note: translators: device class
en: Peripheral
fi: Oheislaite

note: translators: device class
en: Imaging
fi: Kuvantaminen

note: translators: device class
en: Wearable
fi: Puettava

note: translators: device class
en: Toy
fi: Lelu

note: translators: device class
en: Desktop
fi: Työpöytä

note: translators: device class
en: Server
fi: Palvelin

note: translators: device class
en: Laptop
fi: Kannettava tietokone

note: translators: device class
en: Handheld
fi: Kämmentietokone

note: translators: device class
en: Palm
fi: Kämmentietokone

note: translators: device class
en: Cellular
fi: Matkapuhelin

note: translators: device class
en: Cordless
fi: Langaton

note: translators: device class
en: Smartphone
fi: Puhelin

note: translators: device class
en: Modem
fi: Modeemi

note: translators: device class
en: Fully
fi: Täysi

note: translators: device class
en: 1–17 percent
fi: 1–17 prosenttia

note: translators: device class
en: 17–33 percent
fi: 17–33 prosenttia

note: translators: device class
en: 33–50 percent
fi: 33–50 prosenttia

note: translators: device class
en: 50–67 percent
fi: 50–67 prosenttia

note: translators: device class
en: 67–83 percent
fi: 67–83 prosenttia

note: translators: device class
en: 83–99 percent
fi: 83–99 prosenttia

note: translators: device class
en: Not available
fi: Ei saatavilla

note: translators: device class
en: Headset
fi: Kuulokemikrofoni

note: translators: device class
en: Microphone
fi: Mikrofoni

note: translators: device class
en: Loudspeaker
fi: Kaiutin

note: translators: device class
en: Headphones
fi: Kuulokkeet

note: translators: device class
en: Portable audio
fi: Kannettava äänentoisto

note: translators: device class
en: Car audio
fi: Auton äänentoisto

note: translators: device class
en: Set-top box
fi: Digiboksi

note: translators: device class
en: Hi-Fi audio
fi: Hifi audio

note: translators: device class
en: Video camera
fi: Videokamera

note: translators: device class
en: Camcorder
fi: Videokamera

note: translators: device class
en: Video monitor
fi: Näyttö

note: translators: device class
en: Video display and loudspeaker
fi: Näyttö ja kaiutin

note: translators: device class
en: Video conferencing
fi: Videoneuvottelu

note: translators: device class
en: Gaming/Toy
fi: Pelaaminen/lelu

note: translators: device class
en: Pointing
fi: Osoitinlaite

note: translators: device class
en: Combo
fi: Yhdistelmä

note: translators: device class
en: Display
fi: Näyttö

note: translators: device class
en: Camera
fi: Kamera

note: translators: device class
en: Scanner
fi: Kuvanlukija

note: translators: device class
en: Printer
fi: Tulostin

note: translators: device class
en: Wrist watch
fi: Rannekello

note: translators: device class
en: Pager
fi: Hakulaite

note: translators: device class
en: Jacket
fi: Takki

note: translators: device class
en: Helmet
fi: Kypärä

note: translators: device class
en: Glasses
fi: Silmälasit

note: translators: device class
en: Robot
fi: Robotti

note: translators: device class
en: Vehicle
fi: Ajoneuvo

note: translators: device class
en: Doll
fi: Nukke

note: translators: device class
en: Controller
fi: Ohjainlaite

note: translators: device class
en: Game
fi: Peli

en: Generic Phone
fi: Yleinen puhelin

en: Generic Computer
fi: Yleinen tietokone

en: Generic Watch
fi: Yleinen kello

en: Watch: Sports Watch
fi: Kello: urheilukello

en: Generic Clock
fi: Yleinen kello

en: Generic Display
fi: Yleinen näyttö

en: Generic Remote Control
fi: Yleinen kaukosäädin

en: Generic Eye-glasses
fi: Yleiset silmälasit

en: Generic Tag
fi: Yleinen luokitus

en: Generic Keyring
fi: Yleinen avainrengas

en: Generic Media Player
fi: Yleinen mediasoitin

en: Generic Barcode Scanner
fi: Yleinen viivakoodinlukija

en: Generic Thermometer
fi: Yleinen lämpömittari

en: Thermometer: Ear
fi: Lämpömittari: korva

en: Generic Heart rate Sensor
fi: Yleinen sykeanturi

en: Heart Rate Sensor: Heart Rate Belt
fi: Sykeanturi: sykevyö

en: Generic Blood Pressure
fi: Yleinen verenpaineanturi

en: Blood Pressure: Arm
fi: Verenpaine: käsivarsi

en: Blood Pressure: Wrist
fi: Verenpaine: ranne

en: Human Interface Device (HID)
fi: Ihmiskäyttöliittymälaite (HID)

en: Mouse
fi: Hiiri

en: Joystick
fi: Peliohjain

en: Gamepad
fi: Kaksikätinen peliohjain

en: Digitizer Tablet
fi: Piirtoalusta

en: Card Reader
fi: Kortinlukija

en: Digital Pen
fi: Digikynä

en: Barcode Scanner
fi: Viivakoodinlukija

en: Generic Glucose Meter
fi: Yleinen verensokerimittari

en: Generic: Running Walking Sensor
fi: Yleinen: juoksu- tai kävelyanturi

en: Running Walking Sensor: In-Shoe
fi: Juoksu- tai kävelyanturi: jalkineensisäinen

en: Running Walking Sensor: On-Shoe
fi: Juoksu tai kävelyanturi: jalkineenulkoinen

en: Running Walking Sensor: On-Hip
fi: Juoksu- tai kävelyanturi: lanteella oleva

en: Generic: Cycling
fi: Yleinen: pyöräily

en: Cycling: Cycling Computer
fi: Pyöräily: pyöräilytietokone

en: Cycling: Speed Sensor
fi: Pyöräily: nopeusanturi

en: Cycling: Cadence Sensor
fi: Pyöräily: rytmianturi

en: Cycling: Power Sensor
fi: Pyöräily: voima-anturi

en: Cycling: Speed and Cadence Sensor
fi: Pyöräily: nopeus- ja rytmianturi

note: 19 - 48 reserved
en: Generic: Pulse Oximeter
fi: Yleistä: pulssioksimetri

en: Fingertip
fi: Sormenpää

en: Wrist-Worn
fi: Ranteessa pidettävä

en: Generic: Weight Scale
fi: Yleinen: vaaka

en: Generic Personal Mobility Device
fi: Yleinen henkilökohtainen liikkumislaite

en: Powered Wheelchair
fi: Moottoripyörätuoli

en: Mobility Scooter
fi: Liikkuvuusskootteri

en: Generic Continuous Glucose Monitor
fi: Yleinen jatkuva verensokerin valvonta

en: Generic Insulin Pump
fi: Yleinen insuliinipumppu

en: Insulin Pump, durable pump
fi: Insuliinipumppu, kestävä pumppu

en: Insulin Pump, patch pump
fi: Insuliinipumppu, laastaripumppu

en: Insulin Pen
fi: Insuliinikynä

en: Generic Medication Delivery
fi: Yleinen lääkkeiden toimitus

note: 55 - 80 reserved
en: Generic: Outdoor Sports Activity
fi: Yleinen: Ulkona tapahtuva urheiluaktiviteetti

en: Location Display Device
fi: Sijainnin näyttölaite

en: Location and Navigation Display Device
fi: Sijainti- ja navigointinäyttölaite

en: Location Pod
fi: Paikannin

en: Location and Navigation Pod
fi: Paikannin ja navigointipaneeli

en: Hardcopy Control Channel
fi: Hardcopy ohjauskanava

en: Hardcopy Data Channel
fi: Hardcopy datakanava

en: Hardcopy Notification
fi: Hardcopy ilmoitus

en: Public Browse Group
fi: Julkinen selausryhmä

en: Serial Port
fi: Sarjaportti

en: LAN Access Using PPP
fi: Lähiverkkoyhteys PPP:tä käyttämällä

en: Dialup Networking (DUN)
fi: Puhelinverkkoyhteys (DUN)

en: IrMC Sync
fi: IrMC-synkronointi

en: OBEX Object Push
fi: OBEX-objektin ajo

en: OBEX File Transfer
fi: OBEX-tiedostonsiirto

en: IrMC Sync Command
fi: IrMC-synkronointi komento

en: Cordless Telephony
fi: Langaton puhelin

en: Audio Source
fi: Äänilähde

en: Audio Sink
fi: Ääninielu

en: Remote Control Target
fi: Kaukosäätimen kohde

en: Advanced Audio
fi: Lisäasetukset ääni

en: Remote Control
fi: Kaukosäädin

en: Video Conferencing
fi: Videoneuvottelu

en: Intercom
fi: Sisäpuhelin

en: Fax
fi: Faksi

en: Headset Audio Gateway
fi: Kuulokkeiden ääniyhdyskäytävä

en: WAP Client
fi: WAP-asiakas

en: Network Access Point
fi: Verkon tukiasema

en: Group Network
fi: Ryhmäverkko

en: DirectPrinting (BPP)
fi: Suoratulostus (BPP)

en: ReferencePrinting (BPP)
fi: Viitetulostus (BPP)

en: Imaging (BIP)
fi: Kuvantaminen (BIP)

en: ImagingResponder (BIP)
fi: Kuvantamisvastaaja (BIP)

en: ImagingAutomaticArchive (BIP)
fi: KuvantaminenAutomaattinenArkisto (BIP)

en: ImagingReferencedObjects (BIP)
fi: KuvantaminenViittauksetObjektit (BIP)

en: Handsfree Audio Gateway
fi: Handsfree ääniyhdyskäytävä

en: DirectPrintingReferenceObjectsService (BPP)
fi: SuoraTulostusViiteObjektiPalvelu (BPP)

en: ReflectedUI (BPP)
fi: Heijastunut käyttöliittymä (BPP)

en: Basic Printing (BPP)
fi: Perustulostus (BPP)

en: Printing Status (BPP)
fi: Tulostuksen tila (BPP)

en: Human Interface Device Service (HID)
fi: Ihmiskäyttöliittymän laitepalvelu (HID)

en: Common ISDN Access (CIP)
fi: Yhteinen ISDN-liittymä (CIP)

en: Audio/Video
fi: Ääni/video

en: SIM Access (SAP)
fi: SIM-käyttö (SAP)

en: Phonebook Access (PBAP) - PCE
fi: Puhelinluettelon käyttö (PBAP) - PCE

en: Phonebook Access (PBAP) - PSE
fi: Puhelinluettelon käyttö (PBAP) - PSE

en: Phonebook Access (PBAP)
fi: Puhelinluettelon käyttö (PBAP)

en: Message Access Server
fi: Viestin käyttöpalvelin

en: Message Notification Server
fi: Viestin ilmoituspalvelin

en: Message Access Profile (MAP)
fi: Viestien käyttöprofiili (MAP)

en: GNSS Server
fi: GNSS-palvelin

en: 3D Display
fi: 3D-näyttö

en: 3D Glasses
fi: 3D-lasit

en: 3D Synchronization (3DSP)
fi: 3D-synkronointi (3DSP)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Profile
fi: Multi-Profile Specification (MPS) profiili

en: Multi-Profile Specification (MPS) Service
fi: Multi-Profile Specification (MPS) palvelu

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Access Service
fi: Kalenterin, tehtävien ja muistiinpanojen (CTN) käyttöpalvelu

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Notification Service
fi: Kalenteri, tehtävät ja muistiinpanot (CTN) ilmoituspalvelu

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Profile
fi: Kalenteri, tehtävä ja muistiinpano (CTN) profiili

en: PnP Information
fi: PnP-tiedot

en: Generic Networking
fi: Yleinen verkko

en: Generic FileTransfer
fi: Yleinen tiedostonsiirto

en: Generic Audio
fi: Yleinen ääni

en: Generic Telephony
fi: Yleinen puhelin

en: Video Source
fi: Videolähde

en: Video Sink
fi: Videonielu

en: Video Distribution
fi: Videon jakelu

en: HDP Source
fi: HDP-lähde

en: Generic Access
fi: Yleinen pääsy

en: Generic Attribute
fi: Yleinen määrite

en: Immediate Alert
fi: Välitön hälytys

en: Link Loss
fi: Linkin menetys

en: Tx Power
fi: Tx-teho

en: Current Time Service
fi: Nykyinen aikapalvelu

en: Reference Time Update Service
fi: Viiteajan päivityspalvelu

en: Glucose
fi: Glukoosi

en: Health Thermometer
fi: Terveys lämpömittari

en: Device Information
fi: Laitteen tiedot

en: Heart Rate
fi: Syke

en: Phone Alert Status Service
fi: Puhelinhälytysten tilapalvelu

en: Battery Service
fi: Akku palvelu

en: Blood Pressure
fi: Verenpaine

en: Alert Notification Service
fi: Hälytyksen ilmoituspalvelu

en: Human Interface Device
fi: Ohjauslaite

en: Scan Parameters
fi: Skannauksen parametrit

en: Running Speed and Cadence
fi: Ajonaikainen nopeus ja rytmi

en: Automation IO
fi: Automaatio IO

en: Cycling Speed and Cadence
fi: Pyöräilyn nopeus ja poljinnopeus

en: Location and Navigation
fi: Sijainti ja navigointi

en: Environmental Sensing
fi: Ympäristön tunnistus

en: Body Composition
fi: Kehon koostumus

en: User Data
fi: Käyttäjätiedot

en: Weight Scale
fi: Painoasteikko

en: Continuous Glucose Monitoring
fi: Jatkuva glukoosin seuranta

en: Internet Protocol Support
fi: Internet-protokollan tuki

en: Indoor Positioning
fi: Sisäpaikannus

en: Pulse Oximeter
fi: Pulssioksimetri

en: HTTP Proxy
fi: HTTP-välityspalvelin

en: Transport Discovery
fi: Liikenteen hakeminen

en: Object Transfer
fi: Kohteen siirto

en: Primary Service
fi: Ensisijainen palvelu

en: Secondary Service
fi: Toissijainen palvelu

en: Include
fi: Sisältää

en: Characteristic Declaration
fi: Ominaisuuden ilmoitus

en: Device Name
fi: Laitteen nimi

en: Appearance
fi: Ulkonäkö

en: Peripheral Privacy Flag
fi: Oheislaitteiden tietosuoja

en: Reconnection Address
fi: Uudelleenyhdistämisosoite

en: Peripheral Preferred Connection Parameters
fi: Oheislaitteen ensisijaiset yhteysparametrit

en: Service Changed
fi: Palvelu muutettu

en: System ID
fi: Järjestelmän tunnus

en: Model Number String
fi: Mallinumeromerkkijono

en: Serial Number String
fi: Sarjanumeromerkkijono

en: Firmware Revision String
fi: Laiteohjelmiston versiomerkkijono

en: Hardware Revision String
fi: Laitteen versionumero

en: Software Revision String
fi: Ohjelman versionumero

en: Manufacturer Name String
fi: Valmistajan nimi

en: PnP ID
fi: PnP-tunnus

en: Characteristic Extended Properties
fi: Laajennetut ominaisuudet

en: Characteristic User Description
fi: Käyttäjän kuvaus

en: Client Characteristic Configuration
fi: Asiakkaan asetukset

en: Server Characteristic Configuration
fi: Palvelimen asetukset

en: Characteristic Presentation Format
fi: Tyypillinen esitysmuoto

en: Characteristic Aggregate Format
fi: Tyypillinen yhteenvedon muoto

en: Valid Range
fi: Kelvollinen alue

en: External Report Reference
fi: Ulkoisen raportin viite

en: Report Reference
fi: Raportin viite

en: Audio and input profiles
fi: Ääni- ja tuloprofiilit

en: Proprietary
fi: Omisteinen

en: yes
fi: kyllä

en: no
fi: ei

en: <big>Select row(s) and use <i>Control + C</i> to copy</big>
fi: <big>Valitse rivit ja käytä <i>Control + C</i> kopioi</big>

en: _Info
fi: _Tiedot

en: Show device information
fi: Näytä laitetiedot

en: Send _note
fi: Lähetä _viesti

en: Send a text note
fi: Lähetä tekstiviesti

en: Failed to change profile to %s
fi: Profiilin muuttaminen epäonnistui %s

en: Audio Profile
fi: Ääniprofiili

en: Select audio profile for PulseAudio
fi: Valitse PulseAudion ääniprofiili

en: Unspecified
fi: Määrittämätön

en: Tries to auto-connect to configurable services on start and every 60 seconds.
fi: Yrittää muodostaa automaattisen yhteyden määritettäviin palveluihin käynnistyksen yhteydessä ja 60 sekunnin välein.

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
fi: Yhdistetty automaattisesti palveluun %(service)s ja laitteeseen %(device)s

en: Shows desktop notifications when devices get connected or disconnected.
fi: Näyttää työpöydän ilmoitukset, kun laitteet yhdistetään tai irrotetaan.

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Connected:
fi: Yhdistetty:

en: Not Connected
fi: Ei yhdistetty

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
fi: Käyttötilastoja ei ole vielä saatavilla. Yritä ensin muodostaa yhteys ja tarkista sitten tämä sivu.

en: day | days
fi[0]: päivä
fi[1]: päivää

en: hour | hours
fi[0]: tunti
fi[1]: tuntia

en: minute | minutes
fi[0]: minuutti
fi[1]: minuuttia

en: %d %s %d %s and %d %s
fi: %d %s %d %s ja %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
fi: Haluatko varmasti nollata laskurin?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
fi: Antaa sinun valvoa (mobiililaajakaistan) verkkoliikenteen määrää. Hyödyllinen, jos tiedonsiirto on rajoitettua. Tämä liitännäinen seuraa jokaista laitetta erikseen.

en: Network _Usage
fi: Verkko _käyttö

en: Shows network traffic usage
fi: Näyttää verkkoliikenteen määrän

en: Bluetooth Enabled
fi: Bluetooth Otettu Käyttöön

en: Manages local network services, like NAP bridges
fi: Hallitsee paikallisia verkkopalveluja, kuten NAP-siltoja

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
fi: Tukee puhelinverkkoyhteyttä (DUN) ModemManagerilla ja NetworkManagerilla

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
fi: Tarjoaa valikon kohdan, joka sisältää viimeksi käytetyt yhteydet pikavalintana

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
fi: Enimmäismäärä kohtia

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
fi: Näyttöön tulee viimeksi käytettyjen yhteyksien valikon enimmäismäärä.

en: Recent _Connections
fi: Viimeisimmät _yhteydet

en: Connected to %s
fi: Yhdistetty kohteeseen %s

en: Failed to connect
fi: Yhdistäminen epäonnistui

en: %(service)s on %(device)s
fi: %(service)s laitteella %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
fi: Sovitinta tälle yhteydelle ei ole saatavilla

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
fi: Tarjoaa tuen Likiverkolle (PAN) joka on saatavilla NetworkManager 0.8:ssa

en: Provides DBus API for other Blueman components
fi: Tarjoaa DBus API:n muille Blueman-komponenteille

en: Incoming file over Bluetooth
fi: Bluetoothin kautta saapuu tiedosto

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
fi: Saapuva tiedosto %(0)s lähteestä %(1)s

en: Reject
fi: Hylkää

en: Receiving file
fi: Vastaanotetaan tiedostoa

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
fi: Vastaanotetaan tiedostoa %(0)s kohteesta %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
fi: Tarjoaa OBEX-tiedostonsiirtotuen

en: Configured directory for incoming files does not exist
fi: Konfiguroitua hakemistoa tuleville tiedostoille ei ole

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
fi: Varmista, että hakemisto "<b>%s</b>" on olemassa, tai määritä se blueman-palveluiden kanssa. Siihen asti oletusasetusta "%s" käytetään

en: File received
fi: Vastaanotettiin tiedosto

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
fi: Tiedosto %(0)s kohteesta %(1)s vastaanotettiin onnistuneesti

en: Transfer failed
fi: Siirto epäonnistui

en: Transfer of file %(0)s failed
fi: Tiedoston %(0)s siirto epäonnistui

en: Files received
fi: Vastaanotettiin tiedostot

en: Received %(files)d file in the background | Received %(files)d files in the background
fi[0]: Vastaanotettiin %(files)d tiedosto taustalla
fi[1]: Vastaanotettiin %(files)d tiedostoa taustalla

en: Open Location
fi: Avaa sijainti

en: Received %(files)d more file in the background | Received %(files)d more files in the background
fi[0]: Vastaanotettu %(files)d tiedosto taustalla
fi[1]: Vastaanotettu %(files)d tiedostoa taustalla

en: Switches Bluetooth killswitch status to match Bluetooth power state. Allows turning Bluetooth back on from an icon that shows its status; provided it isn't unplugged by the system, or physically.
fi: Vaihtaa Bluetooth lopetuskytkimen vastaamaan Bluetoothin virran tilaa. Sallii Bluetoothin kytkemisen päälle kuvakkeesta, joka näyttää sen tilan; edellyttäen, että järjestelmä ei ole poistanut sitä tai käyttäjä fyysisesti.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
fi: Lisää vakiovalikkokohteita tilakuvakevalikkoon

en: Send _Files to Device
fi: Lähetä _tiedostoja laitteelle

en: _Devices
fi: _Laitteet

en: Adap_ters
fi: Sovi_ttimet

en: applet
fi: sovelma

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
fi: Tarjoaa tunnusluvun, todennuspalvelut BlueZ-taustaprosessille

en: Adds an exit menu item to quit the applet
fi: Lisää lopetusvalikon vaihtoehdon sovelman lopettamiseksi

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
fi: Tarjoaa dhcp-perusohjelman Bluetooth PAN -yhteyksille.

en: Bluetooth Network
fi: Bluetooth-verkko

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
fi: Sovitin %(0)s on liitetty IP-osoitteeseen %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
fi: IP-osoitteen saaminen epäonnistui kohteessa %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
fi: Yritetään saada IP-osoitetta kohteessa %s
    Ole hyvä ja odota…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
fi: Lisää tilakuvakkeen merkin kun Bluetooth on aktiivinen ja näyttää työkaluvihjeessä yhteyksien määrän.

en: Bluetooth Active
fi: Bluetooth Aktiivinen

en: <b>%(connections)d Active Connection</b> | <b>%(connections)d Active Connections</b>
fi[0]: <b>%(connections)d aktiivinen yhteys</b>
fi[1]: <b>%(connections)d aktiivista yhteyttä</b>

en: Bluetooth Disabled
fi: Bluetooth Poistettu Käytöstä

en: Adds disconnect menu items
fi: Lisää yhteyden katkaisuvalikon kohteita

en: Disconnect %s
fi: Katkaistaan yhteys %s

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
fi: Tarjoaa valikkokohdan, jolla saa oletussovittimen väliaikaisesti näkyväksi, vaikka se on asetettu piilotetuksi

en: Discoverable timeout
fi: Näkyvillä olon aikaraja

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
fi: Aika sekunneissa, jonka näkyvä tila kestää

en: _Make Discoverable
fi: _Tee näkyväksi

en: Make the default adapter temporarily visible
fi: Aseta oletussovitin väliaikaisesti näkyväksi

en: Discoverable… %ss
fi: Havaittavissa… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
fi: Tarjoaa valikon appletille ja API:n muille liitännäisille sen muokkaamiseen

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
fi: Kytkeydyttiin onnistuneesti <b>DUN</b>-palveluun kohteessa <b>%(0)s.</b>
    Verkko on nyt käytettävissä kohteen <b>%(1)s</b> kautta

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
fi: Tarjoaa perustuen internet-yhteyden muodostamiselle DUN-profiilin kautta.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
fi: Tavallinen SPP-profiiliyhteyskäsittelijä, mahdollistaa mukautettujen toimintojen suorittamisen

en: Script to execute on connection
fi: Yhteyden muodostaessa suoritettava skripti

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
fi: <span size="small">>Seuraavat argumentit välitetään:
    Osoite, Nimi, palvelun nimi, uuid16s, rfcomm-solmu
    Esimerkiksi:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Puhelin, DUN-palvelu, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s palautetaan pilkuerotteisena luettelona
    
    Kun laite katkaisee yhteyden, komentosarja lähetetään HUP-signaalilla</span>

en: Serial port connected
fi: Sarjaportti yhdistetty

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
fi: Sarjaporttipalvelu laitteessa <b>%s</b> on käytettävissä kohteen <b>%s</b> kautta

en: Serial port connection script failed
fi: Sarjaportin yhteyskomentosarja epäonnistui

en: There was a problem launching script %s
    %s
fi: Komentosarjan käynnistämisessä oli ongelma %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
fi: Ohjaa Bluetooth-sovittimen virtatiloja

en: Auto power-on
fi: Automaattinen käynnistys

en: Automatically power on adapters
fi: Kytke sovittimet automaattisesti päälle

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
fi: <b>Kytke bluetooth _pois päältä</b>

en: Turn off all adapters
fi: Kytke kaikki sovittimet pois päältä

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
fi: <b>Kytke _bluetooth _päälle</b>

en: Turn on all adapters
fi: Ota kaikki sovittimet käyttöön

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
fi: Keskeytä näytönsäästäjä tilapäisesti, kun bluetooth-peliohjain on liitetty.

en: Provides a StatusNotifierItem to show a statusicon
fi: Tarjoaa StatusNotifierItem-kohteen tilakuvakkeen näyttämiseksi

en: Invalid IP address
fi: Virheellinen IP-osoite

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
fi: IP-osoite on ristiriidassa käyttöliittymän %s kanssa, jolla on sama osoite

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
fi: IP-osoite on päällekkäinen aliverkon rajapinnan %s kanssa,  jolla on seuraavat määritykset  %s/%s
    Tämä saattaa aiheuttaa virheellisen verkon toiminnan

en: Not currently supported with this setup
fi: Ei tällä hetkellä tuettu tällä kokoonpanolla

en: Transfer
fi: Siirrot

en: Applet's transfer service plugin is disabled
fi: Appletin siirtopalveluliitännäinen on poistettu käytöstä

en: Dialup Settings
fi: Soittoasetukset

en: Serial Port %s
fi: Sarjaportti %s

en: Renew IP Address
fi: Uusi IP-osoite

en: Set Bluetooth Adapter Properties
fi: Aseta Bluetooth-sovittimen ominaisuudet

en: Blueman Applet
fi: Blueman-sovelma

en: Blueman Bluetooth Manager
fi: Blueman bluetooth-hallinta

en: Bluetooth Manager
fi: Bluetooth-hallinta

en: Bluetooth Device
fi: Bluetooth-laite

en: Configure Bluetooth Network
fi: Määritä bluetooth-verkko

en: Configuring networking requires privileges
fi: Verkon määrittäminen vaatii lisäoikeuksia

en: Launch DHCP client
fi: Käynnistä DHCP-asiakas

en: Launching DHCP client requires privileges
fi: DHCP-asiakkaan käynnistäminen vaatii lisäoikeuksia

en: Launch PPP daemon
fi: Käynnistä PPP-daemoni

en: Launching PPP daemon requires privileges
fi: PPP-taustaprosessin käynnistäminen vaatii lisäoikeuksia

en: Set RfKill State
fi: Aseta RfKill-tila

en: Setting RfKill State requires privileges
fi: RfKill-tilan asettaminen vaatii lisäoikeuksia
